Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung SM-A520F - odin -fail param.bin.lz4... błąd czas minął

janko23 21 Nov 2018 21:34 4254 6
    janko23
    Level 14  
    Witam samsung SM-A520F . Nie mogę wgrać firmware, telefon działał poprawnie dopóki nie próbowałem wykasować frp. Na tą chwilę Z3X mówi :
    Operacja: Flash
    Wybrany model: SM-A520F
    Wersja oprogramowania: 34.3

Analizowanie pliku... Ok
    Całkowity rozmiar pliku: 0x11EB88963 (4587 Mb)
    Searching USB Flash interface... COM24 wykryto
    Ustawienia połączenia... Ok
    Odczytuję PIT z telefonu... Ok
    Wysyłanie sboot.bin.lz4... Ok
    Wysyłanie param.bin.lz4... błąd czas minął
    Ukończono Samsung Tool PRO v.34.3

Pobrałem kilka firmware , zawsze to samo. Odin również wywali mi Fail.
    Na tą chwilę telefon wisi na logo, mogę ewentualnie przełączyć w tryb download.

Samsung SM-A520F - odin -fail param.bin.lz4... błąd czas minął

Proszę o wskazanie które firmware , ewentualnie gdzie mogę robić błąd. Pozdrawiam

Udało mi się przejść do Recovery:

Samsung SM-A520F - odin -fail param.bin.lz4... błąd czas minął

Dalszy ciąg: data wipe/recovery wywalało błąd.
    Uruchomiłem ''reboot to bootloader.''
    I telefon uruchomił się, niby okey. Niby bo frp nadal jest. Czy da radę to jakoś przejść .Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    blahfff
    Level 38  
    Przyczyne masz w komunikacie na wyswietlaczu. W telefonie jest aktualnie soft z binary 7/U7 a probujesz mu wgrac soft binary 4. Pobierz najnowszy dostepny (najlepiej za pomoca SamFirma) to sie wgra bez problemu. Nie da sie zanizyc softu do starszego z nizsza wersja binary.

Co do FRP, musisz albo poszukac COMBINATION z binary 7 (jest dostepne) albo probowac alternatywnych metod. Bezposrednio, tylko z poziomu download mode tego nie zrobisz.
    janko23
    Level 14  
    Dziękuję za pomoc, oczywiście miałeś rację. Wystarczyło pobrać nowy soft z binary 7 i maszyna odpaliła. Idąc dalej twoją sugestią poszukałem soft combination binary 7. Jest taki i udało mi sie załadować . Odpala soft combination. I na tym sie zatrzymałem. Wertuje neta jak poradzic z frp. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    marcin7904
    Level 26  
    Tu masz pięknie ładnie wyjaśnione:
    janko23
    Level 14  
    Witam, niestety w odin-ie wisi mi na SET PARTITION. Co źlę robię ?.
    Nowy odin jest ważny, na nim poszło dość szybko. Wszystko według instrukcji , niestety po wgraniu frp nadal jest problemem.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Masz 2 metody, w zaleznosci od modelu. Wrzucasz cale COMBINATION i odpali ci sie tzw "factory binary". To, z tego co ruzumiem ci dziala.
    Teraz sprawdzasz w ustawieniach developerskich czy jest opcja OEM Unlock. Jak jest - zaznaczasz, weryfikujesz w bootloaderze czy FRP jest juz jako OFF i mozesz wgrac od razu caly soft.
    Jak nie to na to co masz wgrywasz 4 plikowy soft wybierajac HOME_CSC zamiast CSC, ewentualnie jesli flashujesz to np. z3xem to odznaczasz userdata.img. W efekcie telefon po flashu wlaczy sie i pominie czesc pierwszego setupu, wtedy mozesz wlaczyc OEM Unlocking co wylaczy FRP i na koncu wgrac caly, czysty soft.
    janko23
    Level 14  
    Dziękuję. Problem rozwiązany. Opcja z softem COMBINATION nie wypaliła ponieważ nie było opcji ''OEM Unlock '' . Druga opcja to strzał w dziesiątkę, 4-plikowy soft wgrany zgodnie z poradami BLAHFFF -a . Włączenie OEM Unlock. Wgranie pełnego firmware i telefon jest bez frp. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie

Dodano po 1 [minuty]:

Tak jak wyżej.