Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 2.0 hdi 136 km 04r - Wisząca wtyczka

dygii29 21 Nov 2018 22:02 828 9
    dygii29
    Level 5  
    Witam.Jestem tu nowy,także wypadałoby się przywitac :) Także witam wszystkich forumowiczów.
    Druga sprawa to mój problem..otóż wisi mi jedna wtyczka i za nic nie moge zlokalizować miejsca...
    Ktoś wie gdzie to może siedzieć? Idzie gdzieś za silnikiem a wiadomo jaki tam ciężki dostęp.Pozdrawiam. Peugeot 307 2.0 hdi 136 km 04r - Wisząca wtyczka Peugeot 307 2.0 hdi 136 km 04r - Wisząca wtyczka Peugeot 307 2.0 hdi 136 km 04r - Wisząca wtyczka
    DarkSnakee
    Level 20  
    Może to być gniazdo SD (Slow Diagnostic). Czyli do odczytywania kodów błyskowych. Po roku 98 występowało coś takiego pozwalało to na odczyt błędów bez konieczności podpinania się interfacem PeugeotPlanet lub Lexią do gniazda podobnego do ODB2 lub podobnego 30 pin.
    Hektar Zahler
    Level 34  
    Sensor O2 1628 VZ.
    dygii29
    Level 5  
    Czyli rozumiem że może to sobie tak wisieć?
    pepe150
    Level 36  
    Zależy czy ma ten sensor czy nie (jeżeli to jest ta wtyczka).

Wiesz ile wolnych wtyczek jest w aucie? Nie zdajesz sobie sprawy.
    Bo auta wypuszczali z tym lub bez - i są odpowiednio zaprogramowane.
    dygii29
    Level 5  
    Jak wsadziłem rękę głębiej to czuje cos w postaci nakretki czyli z drugiej strony jest wkrecony ,tylko wtyczka lata.Mechanik sie grzebał i myślałem że zapomniał podłączyć i stąd mam problem z brakiem mocy.Ale z tego co wiem brak mocy to temat rzeka.
    DarkSnakee
    Level 20  
    Nie wspomniałeś że coś było robione i masz takie problemy . Czy pojawia ci się jakiś check engine na desce ?
    dygii29
    Level 5  
    Wczesniej sie palilo a teraz od jakiegos czasu sie ugasilo..wyskakiwal wczesniej antipollution fault ale teraz jest cisza.Brak mocy to mysle z turbo albo wtryskami poniewaz mechanik mi podmienil wtryski..ciezko mu to teraz udowodnic..nie wiem czy cos jeszcze nie podmienil..ale ogolnie jest z tego co wyczytalem z pp2000 za niskie cisnienie turbo i jest mułowaty zbiera od 3100 w gore do 3000 żółw.
    DarkSnakee
    Level 20  
    Jedna z opcji : Sprawdź poziom oleju w silniku.
    Inna poniżej :
    Cytując kolegę z forum peugeota ..
    "Ten komunikat oznacza niedomaganie układu filtra FAP. Najprawdopodobniej kończy się płyn yelos. Wystarczy go na ok 800km, po tym okresie auto wejdzie w tryb serwisowy. Albo serwis i uzupełniasz płyn (ok600pln) lub wyrzucasz Fap."

Najlepiej podjedź gdzieś gdzie mają interface Peugeot Planet lub DiagBoxa.
    Podłączenie to około 100 zł .. niestety interpretacja błędów to już inna bajka .. np błąd czujnika położenia wału może być spowodowany ... słabym akumulatorem.
    Na Aleedrogo jakiś czas temu kupiłem sobie interface za jakieś 400 zł ..i już mi się zwrócił :)
    dygii29
    Level 5  
    Z pp2000 takie kwiatki wyskoczyly Peugeot 307 2.0 hdi 136 km 04r - Wisząca wtyczka