Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić spawarkę MIG MMA - Magnum czy Ideal

21 Lis 2018 22:15 4866 3
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich,
    Chcę kupić spawarkę do blach gdzieś od 0,5 do 2 mm lub profile 3 mm, oczywiście odświętnie czasami w garażu dla siebie. Zastanawiam się nad modelami:
    - Magnum MIG MMA 170W IGBT
    - Ideal Praktik MIG MMA 200 IGBT

Czy ktoś miał do czynienia z tymi dwoma modelami i mógłby się wypowiedzieć czy warto i jak z awaryjnością i samym spawaniem. Bardzo proszę o jakieś rady.

Spawałem w pracy spawarką Bester 1801 na co dzień, czy można w ogóle porównywać do wymienionych modeli ?

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 24  
    Sam używam migomatu ideala juz 2 lata co prawda dużo nie spawam kończę drugą rolke drutu. Ale moge polecić zero problemów gwarancja door to door. Jak dla mnie migomat bezproblemowy mam też TIG ideala też smiga mam dokładnie ten model https://specnarzedzia.pl/mig-mag/6364-ideal-praktik-mig-200-igbt-spawarka-inwertorowa.html. Wiekszość narzedzi robiona w chinach, wujek z kolei kilka lat ma spawarke ideala i też bez problemu sporo elektrod wyspawał i nie narzeka także ja moge polecić :)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 3  
    RafalGT2 napisał:
    Sam używam migomatu ideala juz 2 lata co prawda dużo nie spawam kończę drugą rolke drutu. Ale moge polecić zero problemów gwarancja door to door. Jak dla mnie migomat bezproblemowy mam też TIG ideala też smiga mam dokładnie ten model https://specnarzedzia.pl/mig-mag/6364-ideal-praktik-mig-200-igbt-spawarka-inwertorowa.html. Wiekszość narzedzi robiona w chinach, wujek z kolei kilka lat ma spawarke ideala i też bez problemu sporo elektrod wyspawał i nie narzeka także ja moge polecić :)

Dzięki za odpowiedź, mnie właśnie chodziło o ten model, tylko ten co ja chcę kupić ma metody spawania MIG, MMA
    Spawałeś wcześniej jakimś innym sprzętem np. bester i mógłbyś porównać ? lub spawałeś może cienkie blachy takie np. od 0,6 do 1 mm czy nie przepala dziur jak niektóre chińczyki ? i czy używasz mieszanki Argon + Co2 czy tylko Co2 ?
  • Poziom 24  
    Spawacz ze mnie żaden ale wydechy czy ostatnio robiłem w terenówce wlot powietrza na masce i spawanie maski i cienkiej blachy szlo ok jak dla mnie. Co do porównania moge porównać do 2 innych bester ale to stary model ma ładnych kilka lat i wyspawał sie bardzo dużo i jak dla mnie spawa dużo gorzej jak by spawał z mniejszym prądem spawałem jeszcze jakims niemieckim sprzetem ale wartym kilka tys i tamten spawał jeszcze lepiej. Uzywam samego CO2. Kolego ja wypowiadam sie jako laik głownie robie w motocyklach spawam jakiś wydech uchwyt itp i jak dla mnie ideal spawa ok ale wiesz wyspawalem 2 szpule drutu wiec daleko mi do profeski ale ja akurat na ideala nie narzekam