Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie garażu osobna pomp±

marta-86 21 Nov 2018 23:47 714 24
    marta-86
    Level 9  
    Witam serdecznie
    Mam do was mega dla mnie ważne pytanie
    Posiadam garaż który nie przynależy do domu w którym jest kotlownia ale już mam doprowadzone rury od C.O. do tego garażu wszystko ładnie ¶miga ale problem jest taki że ci±gle grzeje na maksa i jest sauna i chciala bym to wysterować i tak
    Posiadam wielki rozdzielacz przy piecu który wyposażony jest w pompy i do jednej z nich potrzebowała bym podł±czyć podł±czyć jaki¶ przekaĽnik na 220v ale do tego przekaĽnika byla by potrzeba podł±czenia zewnętrznego czujnika temperatury który jest beznapieciowy i pytanie do was wszystkich jaki ma to być przekaĽnik
    Mam naiwne w temat w dobrym miejscu [/spoiler]
    GBW
    Level 29  
    Wypadałoby zrobić zdjęcia opisać co jest do czego, jaki piec, do czego służ± pompy. Zbyt ciepło jest w domu czy tylko w garażu. Sk±d my mamy wiedzieć co i jak jest tam zamontowane.
    marta-86
    Level 9  
    Mi głównie tylko chodzi o to jaki przekaĽnik na 220v jest sterowany beznapieciowo
    Wszystko w ogrzewaniu mam ok chodzi tylko abym w garażu np ustawila 23 stopnie i ten sterownik będzie sterował przekaĽnikiem wł±czaj±cym wylaczajacym pompę
    Zutket
    Level 35  
    marta-86 wrote:
    Mi głównie tylko chodzi o to jaki przekaĽnik na 220v jest sterowany beznapieciowo
    Nie ma co¶ takiego jak przekaĽnik sterowany beznapięciowo.
    marta-86 wrote:
    Wszystko w ogrzewaniu mam ok chodzi tylko abym w garażu np ustawila 23 stopnie i ten sterownik będzie sterował przekaĽnikiem wł±czaj±cym wylaczajacym pompę
    A nie pro¶ciej zastosować termostat na grzejnikach :idea: a jeżeli już sterować pomp±, to praktycznie każdy regulator temperatury np. pokojowy (AURATON 2025) nadaje się do sterowania pomp±. Jedyny warunek, to musisz mieć ułożony przewód pomiędzy garażem, a pomp± w kotłowni, a jak nie, to za pomoc± radia, jeżeli pozwoli na to odległo¶ć.
    marta-86
    Level 9  
    Wła¶nie mam taki regulator temperatury pokojowy i on jest na baterie i zalacza się bez napieciowo i dla tego szukam takiego jakiego¶ przekaĽnika bo nie chce dla jednej pompy kupować specjalnej listwy steruj±cej
    A termostat przy grzejniki nie wchodzi w grę bo on grzejnik wył±czy a pompa nadal będzie chodzić
    Regulator pokojowy mam taki przewodowy
    Bo w domu mam listwy przewodowe L-5
    GBW
    Level 29  
    Czy jest pompa która pompuje tylko do garażu, bo jeżeli nie to wył±czenie spowoduje nie grzanie w domu. Każdy regulator pokojowy bezprzewodowy załatwi wył±czanie pompy. kosztuj± blisko 200 zł ,więc przed zakupem warto się upewnić czy wył±czenie pompy nie spowoduje innych problemów.
    marta-86
    Level 9  
    Nic to nie będzie kolidowało każd± pompa jest osobno mam specjalnie wyspawany rozdzielacz z dużej ¶rednicy rury i tam s± zamontowane pompy
    To chyba lepiej wyjdzie kupić kolejna listwę
    GBW
    Level 29  
    To że pompa jest osobno nic nie zmienia, ważne gdzie pompuje. A co nam da następna listwa, tu trzeba zrobić jakie¶ sterowanie grzejnika.
    Zutket
    Level 35  
    marta-86 wrote:
    Wła¶nie mam taki regulator temperatury pokojowy i on jest na baterie i zalacza się bez napieciowo
    Czyli jednak ma baterie:) ale miejsza o to.
    Czy na listwie steruj±c± zaworami jest wolne wyj¶cie? jeżeli tak, to można wykorzystać do sterowania pomp± obiegow± do garażu.
    marta-86 wrote:
    Regulator pokojowy mam taki przewodowy
    Bo w domu mam listwy przewodowe L-5
    Jeżeli masz taki regulator przewodowy, to ma wy¶cie styku do sterownia dodatkowego urz±dzenia. Ten styk całkowicie wystarczy do zał±czania pompy.
    marta-86
    Level 9  
    W domu mam 2 listwy TECH L-5 i one steruj± tylko otwarciem zamknięciem elektrozaworu w rozdzielaczu i wł±czenie i wył±czeneim danej pompy grzejników w domu bo każdy pokój ma osobny taki sterownik a druga listwa steruje elektrozaworami od ogrzewania podłogowego każdy układ (od grzejników i podłogi) ma swoja pompę która pobiera wodę z tego jak by głównego rozdzielacza na którym s± pompy i nie mogę tej obiegowej z garażu podł±czyć do której¶ z listew bo automatycznie uruchomi± pompę z danego układu czy grzejników czy podłogi a tam układy będ± zamknięte
    przesyłam swój brak zdolno¶ci plastycznych na szybko wzór +- zobrazowanie kotłowni

Kto¶ mi po prostu dał hasło zamontuj miedzy ten czujnik temperatury a pompę obiegowa przekaĽnik na 220v który po otrzymaniu sygnału przeł±czy się i wł±czy b±dĽ wył±czy pompę tylko chodziło o to jaki to przekaĽnik zastosować
    GBW
    Level 29  
    Skoro do garażu jest osobna pompa to wystarczy sterownik pokojowy w garażu, a układ wykonawczy steruje pomp±.
    marta-86
    Level 9  
    Termostat w garażu to rozumiem
    a ,, Zespół wykonawczy to jako¶ już nie bardzo "
    termostat od wewnętrznej strony ma porty COM NO NC
    pompa ma 3 przewody i jak po poł±czyć wszystko jeszcze z zasilaniem 220v aby działało
    GBW
    Level 29  
    Termostat bezprzewodowy składa się z dwóch czę¶ci , termostat jako nadajnik i odbiornik jako zespół wykonawczy z COM NO NC . Do pompy id± 3 przewody L przecinasz i podł±czasz do COM i NO.
    marta-86
    Level 9  
    I to nie popali mi tego sterownika bo ja w sumie w domu to do niego podł±czam tylko 2 małe bateryjki a przewodem podaje sygnał na listwy steruj±ce
    GBW
    Level 29  
    Ale tu musi być osobny bezprzewodowy tylko do garażu.
  • Helpful post
    Zutket
    Level 35  
    marta-86 wrote:
    Termostat w garażu to rozumiem
    a ,, Zespół wykonawczy to jako¶ już nie bardzo "
    termostat od wewnętrznej strony ma porty COM NO NC
    pompa ma 3 przewody i jak po poł±czyć wszystko jeszcze z zasilaniem 220v aby działało
    Cały czas staram się Ci podpowiedzieć rozwi±zanie. W sterowniku do styku COM należy doprowadzić zasilanie 230V ( faza) a z styku NO do pompy. Czyli inaczej. W pompie masz trzy przewody:
    1. Żółto / zielony podł±czony do obudowy pompy i nie ruszać !
    2. Niebieski - zostaje.
    3. Inny kolor (czarny, br±zowy ) odł±czasz od pompy i przedłużasz do sterownika do styku COM. Z styku NO drugi przewód należy podł±czyć w pompie w miejsce odł±czonego przewodu.
    4. Zaprogramować sterowni i to wszystko.
    GBW
    Level 29  
    Erbit wrote:
    GBW wrote:
    ... bezprzewodowy .....

O ile zasięg pozwoli.

Zgadza się ale nie mamy wiedzy na temat odległo¶ci i przeszkód dla sygnału.
    marta-86
    Level 9  
    Tak to ma wygl±dać na krótko ??

Ale ja pisałam, że to jest model przewodowy a z garażu do kotłowni mam około 20 - 25 metrów
    a teraz znalazłam identyczny schemat mojego sterownika pokojowego ale steruj±cego grzejnikiem kanałowym z wentylatorem to u mnie zamiast wentylatora będzie pompa to macie rację, że zapowiada się, że ten sterownik może tak pracować tylko teraz ta odległo¶ć od sterownika do pompy trochę spora a w zał±czonym schemacie w sumie niby sterownik i ten grzejnik kanałowy przeważnie montowane w jednym pomieszczeniu
    GBW
    Level 29  
    Tak tylko nie widać do jakiego styku jest podł±czony br±zowy na sterowniku.
    Sterownik ma być w garażu.
    marta-86
    Level 9  
    Już jest zmienione zasilanie fazy dane na COM a do pompy na NO
    to co odpalać na krótko ??czy mog± strzelić korki ??/:>
    GBW
    Level 29  
    marta-86 wrote:
    Już jest zmienione zasilanie fazy dane na COM a do pompy na NO
    to co odpalać na krótko ??czy mog± strzelić korki ??/:>

A niby co odpalać sterownik ma być w garażu a nie przy pompie.
    marta-86
    Level 9  
    Mam tak± sam± luĽn± pompę i tak chciałam na próbę na chwilę podł±czyć do sieci itd zobaczyć czy pompa zakręci itd aby jutro już na Tip Top w garażu zamontować
    ale ogólnie odległo¶ć ma znaczenie ??
  • Helpful post
    GBW
    Level 29  
    Podł±czyć na krótk± chwile można tylko ostrożnie.
    Dla bezprzewodowego odległo¶ć ma znaczenie, podobie ¶ciany.
    marta-86
    Level 9  
    Chodzi elegancko mam nadzieję, że garaż mi nie zapłonie jak przysłowiowa pochodnia, także liczę na to, że odległo¶ć między obiektami nie będzie kolidowała
    Dziękuję Serdecznie za pomoc