Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie garażu osobna pompą

21 Nov 2018 23:47 588 24
  • Level 8  
    Witam serdecznie
    Mam do was mega dla mnie ważne pytanie
    Posiadam garaż który nie przynależy do domu w którym jest kotlownia ale już mam doprowadzone rury od C.O. do tego garażu wszystko ładnie śmiga ale problem jest taki że ciągle grzeje na maksa i jest sauna i chciala bym to wysterować i tak
    Posiadam wielki rozdzielacz przy piecu który wyposażony jest w pompy i do jednej z nich potrzebowała bym podłączyć podłączyć jakiś przekaźnik na 220v ale do tego przekaźnika byla by potrzeba podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury który jest beznapieciowy i pytanie do was wszystkich jaki ma to być przekaźnik
    Mam naiwne w temat w dobrym miejscu [/spoiler]
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 29  
    Wypadałoby zrobić zdjęcia opisać co jest do czego, jaki piec, do czego służą pompy. Zbyt ciepło jest w domu czy tylko w garażu. Skąd my mamy wiedzieć co i jak jest tam zamontowane.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 8  
    Mi głównie tylko chodzi o to jaki przekaźnik na 220v jest sterowany beznapieciowo
    Wszystko w ogrzewaniu mam ok chodzi tylko abym w garażu np ustawila 23 stopnie i ten sterownik będzie sterował przekaźnikiem włączającym wylaczajacym pompę
  • Level 35  
    marta-86 wrote:
    Mi głównie tylko chodzi o to jaki przekaźnik na 220v jest sterowany beznapieciowo
    Nie ma coś takiego jak przekaźnik sterowany beznapięciowo.
    marta-86 wrote:
    Wszystko w ogrzewaniu mam ok chodzi tylko abym w garażu np ustawila 23 stopnie i ten sterownik będzie sterował przekaźnikiem włączającym wylaczajacym pompę
    A nie prościej zastosować termostat na grzejnikach :idea: a jeżeli już sterować pompą, to praktycznie każdy regulator temperatury np. pokojowy (AURATON 2025) nadaje się do sterowania pompą. Jedyny warunek, to musisz mieć ułożony przewód pomiędzy garażem, a pompą w kotłowni, a jak nie, to za pomocą radia, jeżeli pozwoli na to odległość.
  • Level 8  
    Właśnie mam taki regulator temperatury pokojowy i on jest na baterie i zalacza się bez napieciowo i dla tego szukam takiego jakiegoś przekaźnika bo nie chce dla jednej pompy kupować specjalnej listwy sterującej
    A termostat przy grzejniki nie wchodzi w grę bo on grzejnik wyłączy a pompa nadal będzie chodzić
    Regulator pokojowy mam taki przewodowy
    Bo w domu mam listwy przewodowe L-5
  • Level 29  
    Czy jest pompa która pompuje tylko do garażu, bo jeżeli nie to wyłączenie spowoduje nie grzanie w domu. Każdy regulator pokojowy bezprzewodowy załatwi wyłączanie pompy. kosztują blisko 200 zł ,więc przed zakupem warto się upewnić czy wyłączenie pompy nie spowoduje innych problemów.
  • Level 8  
    Nic to nie będzie kolidowało każdą pompa jest osobno mam specjalnie wyspawany rozdzielacz z dużej średnicy rury i tam są zamontowane pompy
    To chyba lepiej wyjdzie kupić kolejna listwę
  • Level 29  
    To że pompa jest osobno nic nie zmienia, ważne gdzie pompuje. A co nam da następna listwa, tu trzeba zrobić jakieś sterowanie grzejnika.
  • Level 35  
    marta-86 wrote:
    Właśnie mam taki regulator temperatury pokojowy i on jest na baterie i zalacza się bez napieciowo
    Czyli jednak ma baterie:) ale miejsza o to.
    Czy na listwie sterującą zaworami jest wolne wyjście? jeżeli tak, to można wykorzystać do sterowania pompą obiegową do garażu.
    marta-86 wrote:
    Regulator pokojowy mam taki przewodowy
    Bo w domu mam listwy przewodowe L-5
    Jeżeli masz taki regulator przewodowy, to ma wyście styku do sterownia dodatkowego urządzenia. Ten styk całkowicie wystarczy do załączania pompy.
  • Level 8  
    W domu mam 2 listwy TECH L-5 i one sterują tylko otwarciem zamknięciem elektrozaworu w rozdzielaczu i włączenie i wyłączeneim danej pompy grzejników w domu bo każdy pokój ma osobny taki sterownik a druga listwa steruje elektrozaworami od ogrzewania podłogowego każdy układ (od grzejników i podłogi) ma swoja pompę która pobiera wodę z tego jak by głównego rozdzielacza na którym są pompy i nie mogę tej obiegowej z garażu podłączyć do którejś z listew bo automatycznie uruchomią pompę z danego układu czy grzejników czy podłogi a tam układy będą zamknięte
    przesyłam swój brak zdolności plastycznych na szybko wzór +- zobrazowanie kotłowni

Ktoś mi po prostu dał hasło zamontuj miedzy ten czujnik temperatury a pompę obiegowa przekaźnik na 220v który po otrzymaniu sygnału przełączy się i włączy bądź wyłączy pompę tylko chodziło o to jaki to przekaźnik zastosować
  • Level 29  
    Skoro do garażu jest osobna pompa to wystarczy sterownik pokojowy w garażu, a układ wykonawczy steruje pompą.
  • Level 8  
    Termostat w garażu to rozumiem
    a ,, Zespół wykonawczy to jakoś już nie bardzo "
    termostat od wewnętrznej strony ma porty COM NO NC
    pompa ma 3 przewody i jak po połączyć wszystko jeszcze z zasilaniem 220v aby działało
  • Level 29  
    Termostat bezprzewodowy składa się z dwóch części , termostat jako nadajnik i odbiornik jako zespół wykonawczy z COM NO NC . Do pompy idą 3 przewody L przecinasz i podłączasz do COM i NO.
  • Level 8  
    I to nie popali mi tego sterownika bo ja w sumie w domu to do niego podłączam tylko 2 małe bateryjki a przewodem podaje sygnał na listwy sterujące
  • Level 29  
    Ale tu musi być osobny bezprzewodowy tylko do garażu.
  • Level 40  
    GBW wrote:
    ... bezprzewodowy .....

O ile zasięg pozwoli.
  • Helpful post
    Level 35  
    marta-86 wrote:
    Termostat w garażu to rozumiem
    a ,, Zespół wykonawczy to jakoś już nie bardzo "
    termostat od wewnętrznej strony ma porty COM NO NC
    pompa ma 3 przewody i jak po połączyć wszystko jeszcze z zasilaniem 220v aby działało
    Cały czas staram się Ci podpowiedzieć rozwiązanie. W sterowniku do styku COM należy doprowadzić zasilanie 230V ( faza) a z styku NO do pompy. Czyli inaczej. W pompie masz trzy przewody:
    1. Żółto / zielony podłączony do obudowy pompy i nie ruszać !
    2. Niebieski - zostaje.
    3. Inny kolor (czarny, brązowy ) odłączasz od pompy i przedłużasz do sterownika do styku COM. Z styku NO drugi przewód należy podłączyć w pompie w miejsce odłączonego przewodu.
    4. Zaprogramować sterowni i to wszystko.
  • Level 29  
    Erbit wrote:
    GBW wrote:
    ... bezprzewodowy .....

O ile zasięg pozwoli.

Zgadza się ale nie mamy wiedzy na temat odległości i przeszkód dla sygnału.
  • Level 8  
    Tak to ma wyglądać na krótko ??

Ale ja pisałam, że to jest model przewodowy a z garażu do kotłowni mam około 20 - 25 metrów
    a teraz znalazłam identyczny schemat mojego sterownika pokojowego ale sterującego grzejnikiem kanałowym z wentylatorem to u mnie zamiast wentylatora będzie pompa to macie rację, że zapowiada się, że ten sterownik może tak pracować tylko teraz ta odległość od sterownika do pompy trochę spora a w załączonym schemacie w sumie niby sterownik i ten grzejnik kanałowy przeważnie montowane w jednym pomieszczeniu
  • Level 29  
    Tak tylko nie widać do jakiego styku jest podłączony brązowy na sterowniku.
    Sterownik ma być w garażu.
  • Level 8  
    Już jest zmienione zasilanie fazy dane na COM a do pompy na NO
    to co odpalać na krótko ??czy mogą strzelić korki ??/:>
  • Level 29  
    marta-86 wrote:
    Już jest zmienione zasilanie fazy dane na COM a do pompy na NO
    to co odpalać na krótko ??czy mogą strzelić korki ??/:>

A niby co odpalać sterownik ma być w garażu a nie przy pompie.
  • Level 8  
    Mam taką samą luźną pompę i tak chciałam na próbę na chwilę podłączyć do sieci itd zobaczyć czy pompa zakręci itd aby jutro już na Tip Top w garażu zamontować
    ale ogólnie odległość ma znaczenie ??
  • Helpful post
    Level 29  
    Podłączyć na krótką chwile można tylko ostrożnie.
    Dla bezprzewodowego odległość ma znaczenie, podobie ściany.
  • Level 8  
    Chodzi elegancko mam nadzieję, że garaż mi nie zapłonie jak przysłowiowa pochodnia, także liczę na to, że odległość między obiektami nie będzie kolidowała
    Dziękuję Serdecznie za pomoc