Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] PIN IMMO JAEGER A3 8l - Problem z Pinem, zegary jaeger a3 8l

22 Lis 2018 07:38 1095 1
  • Poziom 5  
    Witam forumowicz闚.
    Ot騜 mam taki problem. Posiadam jeden kluczyk do samochodu. Dokupi貫m sobie ca造 zestaw scyzoryk闚 wraz z sterownikiem. Wszystko podpi掖em 豉dnie i zosta這 jedynie zaprogramowa nowy transponder. Transponder mam zakupiony i chcia貫m zaadaptowa teraz go do samochodu tak bym m鏬 tym kluczem odpali samoch鏚. PIN pr鏏owa貫m wyci庵n望 programem VAG TACHO 3.01 dla jaegera. Dla niego s 3 opcje do wyboru w programie takie jak magneti marelli after 2000r., v1 oraz v2. Na wszystkich pin jest taki sam 5544 jak sprawdza貫m. Przebieg r闚nie si zgadza. Problem pojawia si natomiast gdy pr鏏uje u篡 tego pinu do adaptacji.
    Do adaptacji u篡wam programu VCDS. Procedura adaptacji u mnie wygl康a nast瘼uj帷o:
    Zegary - Logowanie - PIN() i w tym miejscu pojawia si problem gdy wyskakuje informacja WRONG PIN CODE. Wy陰cz i w陰cz zap這n. Uprzedzam i pin wpisa貫m z 0 na pocz徠ku. Wpisuj帷 go bez zera wy鈍ietla si taka sama informacja. Dalsze czynno軼i powinny wygl康a nast瘼uj帷o lecz pojawiaj si b喚dy z powodu braku pinu chyba:
    Adaptacja - kana 00 - zapis - kana 21 - odczyt - zmiana warto軼i na 0 kluczy - test (error) - zmiana warto軼i na 2 klucze - test(error) - save - wy陰cz zap這n - nast瘼ny klucz - w陰cz zap這n. KONIEC.
    Po pr鏏ie na VCDS pr鏏owa貫m zakodowa immo programem VAG TACHO. Wpisa貫m pin(bez zera bo jest miejsce na 4 cyfry tylko) i ten sam b陰d. Z造 pin, wy陰cz i w陰cz zap這n.
    Czy kto ma mo瞠 pomys czemu nie chce przyj望 pinu skoro jestem niemal瞠 pewien i jest on dobry na 100%?
    Informacja jest taka 瞠 przy pierwszej pr鏏ie adaptacji napi璚ie na aku wynosi這 mniej ni 12.5 V. Czy mo瞠 by to przyczyn tego, 瞠 program nie przyj掖 pinu i kolejne logowanie do immo zosta這 czasowo zablokowane zar闚no w VCDS jak i VAG TACHO? W zegarach w mean block w grupie 24 w polu pierwszym mam warto嗆 38. Je瞠li dobrze wnioskuje jest to czas do ponownej mo磧iwo軼i logowania. Lecz gdy zostawi貫m samoch鏚 na d逝瞠j to po godzinie czasu warto嗆 wynosi豉 tyle samo. Chyba 瞠 faktycznie odczytany pin jest z造. W takim razie jak go inaczej mog odczyta? Jedyne interfejsy jakie posiadam to VCDS, VAG TACHO oraz VAG COMMANDER 3.01 ale z tego co wiem COMMANDER nie chce ruszy jaegera.
    Mam identyczny problem jak kolega z filmu z tym 瞠 ja dodatkowo zaznaczam opcje usuni璚ia wcze郾iejszych kluczy. https://www.youtube.com/watch?v=QAkLLQLz_h8
    Za pomoc serdecznie dzi瘯uj.
  • Poziom 5  
    Problem uda這 si rozwi您a.
    Opisz dok豉dnie proces kodowania transpondera Crypto 48 do immo w liczniku Jaeger 1/2 FIS w samochodzie A3 8L 1.9 130 ASZ.
    Programem VAG TACHO 3.01 ustalony zosta PIN.
    W programie:
    SELECT ECU -> Magnetii Marelli Audi after 2000 year / Magnetii Marelli Audi M73 V1 / Magnetii Marelli Audi M73 V2 - Mi z ka盥ego odczyta這 poprawny PIN.
    Nast瘼nie Connect Selected ECU. Po udanym po陰czeniu klikamy Read PIN. I tutaj powinien si wy鈍ietli nasz PIN CODE.
    Programem VCDS LITE zosta zaprogramowany kluczyk.
    W programie:
    17 - zegary -> Logowanie(11) -> tutaj wpisujemy nasz kod PIN poprzedzony zerem.
    Adaptacja(10) -> kana 00 odczyt i zapis -> kana 21 odczyt - wy鈍ietli si tutaj ilo嗆 zakodowanych kluczy -> warto嗆 musimy zmieni na 0 i klikn望 TEST. Nast瘼nie wprowadzamy ilo嗆 kluczy do zaprogramowania(w moim przypadku 2) -> Test i zapis.
    W tym momencie powinna nam zgasn望 kontrolka immo na zegarach.Wy陰czamy zap這n -> wk豉damy nast瘼ny kluczyk -> w陰czamy zap這n -> Kontrolka immo powinna zgasn望. W tym momencie mamy zakodowane dwa klucze.

Gdy jeste鄉y pewni 瞠 PIN jest poprawny ale program VCDS lub VAG TACHO wy鈍ietla nam informacj 瞠 PIN jest z造 i prosi by w陰czy i wy陰czy zap這n to nale篡 sprawdzi czy czasowo nie zablokowali鄉y naszego licznika. Przy zablokowanym liczniku pomimo, 瞠 wprowadzamy poprawny PIN dalej b璠zie si wy鈍ietla informacja 瞠 jest on niepoprawny. Musimy wi璚 odczeka odpowiedni ilo嗆 czasu na w陰czonym zap這nie. Ten czas ile musimy poczeka sprawdzamy w VCDS a dok豉dnie:
    Zegary - Meas Block - Kana 24 - pole pierwsze.
    Ja mia貫m warto嗆 38 wi璚 tyle minut musia sta samoch鏚 na w陰czonym zap這nie. Gdy ten czas min掖 spokojnie mog貫m wprowadzi PIN bez najmniejszego problemu i zakodowa kluczyk.