Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor min 50" do 2300 zł

22 Lis 2018 09:30 858 28
  • Poziom 16  
    Witam. Poszukuję dla siostry telewizora, najlepiej 50", może być FullHD, 4 k nie koniecznie, ale jak coś polecacie to spoko. Budżet max 2300 zł.

Zadaję pytanie, ponieważ jak sobie kiedyś szukałem TV to pamiętam, że ważnym było zwrócenie uwagi na odświeżanie by nie było smug. NO i kiedyś kupiłem sobie Samsunga 42" FHD i działa do dziś bez zarzutu. Teraz przeglądając telewizory na stronach Euro rtv czy media, w ogóle nie ma podanych info o odświeżaniu. Dlatego, zwracam się do Was o pomoc. Czy polecicie jakiś dobry telewizor w tej kwocie? Dobry w sensie by miał dobry obraz i nie smużył. Siorka będzie ana nim oglądać zwykłą TV plus netflixa itp po podłączeniu laptopa.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Lub LG50UK6500 i rodzina 50UK6xxx. Jeśli masz sentyment do Samsunga to powyższy model cię zadowoli.
  • Poziom 16  
    Ok, w takim razie, któryś z nich zakupię

Dodano po 4 [minuty]:

A jeszcze jedno. Ten LG ma matryce VA :) A Samsung?

I jeszcze pytanie, jak te telewizoru się sprawują przy odbieraniu telewizji kablowej? BO one są ultra HD a teelwizja chyba daje sygnał w FHD czy nawet HD?
  • Moderator RTV Co kupić
    Samsung VA.
    Bezproblemowo skalują FHD do 4K. Jest ok.
    Gorzej przy sygnale SDR - tu jest kiepsko. No ale nie da sie nic lepszego z SDR wyciagnac...
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Żaden z nich nie jest lepszy niż Samsung, to zwykłe złomy bez płynności i kolorów. Jedyne LG może rozpatrywać.
  • Poziom 34  
    destructor_0 napisał:
    Żaden z nich nie jest lepszy niż Samsung, to zwykłe złomy bez płynności i kolorów.

Racja, no ale pan sprzedawca konsultant musi coś wypchnąć :-)
    LOCOLOCO napisał:
    Są zdecydowanie lepsze ni Samsung i to pod każdym względem.

Brak słów...
  • Poziom 16  
    Oj Panowie Panowie... Chyba postawię na Samsunga lecz martwi mnie że w takim TV jest tylko 60Hz matryca... Podczas oglądania piłki nożnej może już być nie fajnie.

Co do LG obejrzałem kilka recenzji zachodnich i recenzenci są DISSAPOINTED jeśli chodzi o kolory jasność itp.
  • Poziom 1  
  • Poziom 16  
    A mozesz cos polecic z euro rtv agd?
  • Poziom 17  
    Ja osobiście oglądałem piłkę kilka dni temu na Samsungu i jest okej. Matryca 100 hz niewiele da jeśli hardware tv nie upłynnia obrazu. I tak płynność od najlepszego wychodzi:
    1. Panasonic fx700
    2. Samsung nu7xxx i LG 50ku6xxx
    3. i tu na końcu jest cała reszta, na której nie da sie oglądać piłki nożnej
    4. a tu jest jeszcze w czarnej dziurze TCL i Philips

Testowane moim okiem na tym samym materiale z pendrive.

Oczywiście testy dotyczyły telewizorów z zasięgu określonego pułapu cenowego.

Poszukaj w tematach, taki dłuższy opis z wycieczki po sklepach ostatnio.
  • Poziom 1  
  • Poziom 16  
    Ostatnie pytanie :) Czy ktoś się orientuje jaką jasnosć matrycy ma ten Samsung 50NU7472??
  • Moderator RTV Co kupić
    Są na rynku tv ze slabszą jasnoscią.
    Zreszta to nie ma znaczenia, bo aby efekt HDR było widac to potrzeba okolic 500cd/m2...a tyle nie ma żaden tv w podobnych pieniadzach
    .Tak wiec to spieranie sie na papierowe wartości bez przelożenia na jakość obrazu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Dużo tu propozycji autorze, a najlepiej jakbyś wypełnił ankietę jaką większość pytających wypełnia.
    Philips 7303 będzie ok, ale to palcem po wodzie (nie ma pewności jak korzystasz z telewizora).
    Dlatego najlepiej dopisz odpowiedzi na pytania w ankiecie.
  • Poziom 16  
    Tak jak psiałem to dla siostry TV.

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?

2-5 metry?

2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?

Na wprost i pod lekkim ukosem

3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?

kineskopowy :)

4. Jaką markę preferujesz?

taką co się nie psuje

5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?

50"

6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?

Głównie filmy z pendrive i laptopa (Netflix itp) - HDMI

7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?

Filmy, seriale

8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?

Nie

9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?

Być może

10. Oglądasz wieczorami czy w dzień?

Głównie wieczorami

11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?

2500 zł
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Głównie filmy z pendrive i laptopa (Netflix itp)

Tego wszystkiego możesz się pozbyć. Obecne tv pozwalają wszystko oglądać przez internet. Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio włączyłem bluraya czy pendrive używałem (z wyjątkiem testów telewizorów) lub twardego dysku.
  • Poziom 1  
  • Poziom 16  
    Wziąłem Samsunga. Bajka :)
  • Poziom 9  
    zadowolony jesteś bo też o nim myślę??
  • Poziom 16  
    A więc, posiadam ten model 55", siorka ma 50":

1: Jeśli chodzi o piłkę nożną to nie polecam, bo jak piłka leci na boisku to jest rozmazana. Nie zostaje za nią smuga, ale jest rozmazana. Wpływ na to ma 60 hz matryca. Przeżyję to, bo mecze oglądam raz na tydzień raz na dwa tygodnie i to i tak przez aplikacje w smart tv taką jak Eleven Sports.

2: Aczkolwiek w tej cenie i tym rozmiarze 55" nic lepszego bym nie dostał, aby spełniało moje kryteria. A mianowicie chciałem mieć ładny obraz i bardzo dobre funkcje smart. A ten model posiada Tizen 4.0. Obecnie jest to najlepszy system smart. Lepszy od AndroidTV i innych. Mam tam wszystko co potrzebuję, Netflix, player.pl, hbo go, eleven sports, Spotify a nawet facebook :D.
    Tizen śmiga aż miło. Bardzo szybko. Dotychczas posiadałem 6 letni smart tv to tam nie dość, że połowa aplikacji już nie działała, to jeszcze wszystko było mega wolne. A tu petarda.

3: Sam obraz jest bardzo ładny, kolory to samo. Seriale i filmy ogląda się bardzo przyjemnie. Tam już nie jest nic rozmazane, no chyba, że są naprawdę szybkie ruchy kamery. Przetestowałem sporo filmów i denerwujące to było tylko w filmie Cloverfield, bo film był kręcony coś na zasadzie kamera w ręce jednego z bohaterów.
    A tak to obejrzałem trylogię Batmana, Blade Runnera 2049, Władcę Pierścieni, oglądam serial True Detective, The SInner, American Crime Story itp i jest elegancko.

4: Jedyny problem, z którym się zetknąłem wczoraj to taki, że jak włączam film z pendrive, to dźwięk jest spóżniony za obrazem. Póki co szukam rozwiązania. W jakimś LG ustawiało się coś takiego jak time dimming(?), ale do samsunga narazie szukam przyczyny.