Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywa dźwięk w głośnikach.

22 Lis 2018 16:34 693 20
  • Poziom 6  
    Witam, chciałem sobie posłuchać sobie muzyki na moich głośnikach gdy zaczęło się to, że co chwile przerywało dźwięk a w tle był dźwięk pykania. Głośniki to Media-Tech MT311A.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    W większości takich wypadków problem kryje się nie w głośnikach, a w wzmacniaczu.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Miałem na myśli kompletny schemat wzmacniacza i zasilacz który występuje jako jeden z elementów.
  • Poziom 6  
    Przypadkiem coś odkryłem bo akurat puszczałem z telefonu gdy podłączam pod telefon i podgłaśniam muzyke to zaczyna przerywać.Ale podłączyłem jeszcze to innego telefonu i działało więc możliwe że cos telefonem?
  • Poziom 9  
    Jeżeli wzmacniacz ma słabe zabezpieczenie na wejściu , być może go przesterowałeś zbyt wysokim poziomem sygnału
  • Poziom 9  
    Miałem na myśli zwykły dzielnik napięcia chociażby w połączeniu z kondensatorem 😉
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się, że autor postu powinien wyciągnąć wnioski, a nie kalkulować kosztów . Objawy jak wspomniał występują w przypadku przesterowania wzmacniacza jak już ktoś powyżej zauważył, chociażby był on zbudowany na jednym tranzystorze .
  • Poziom 9  
    Reasumując zgodzę się 😏, najlepiej niech autor sam doprecyzuje pewne sprawy , co to za zestaw głośników z elementami aktywnymi czy też nie czy problem występuje przy podaniu sygnału z każdego zewnętrznego źródła , czy zauważył różnicę w jakości sygnału na każdym jego poziomie, problem może istnieć również w elementach takich jak gniazda przyłączeniowe lub element sterujący - potencjometr
  • Admin grupy audio
    piotr0108 napisał:
    najlepiej niech autor sam doprecyzuje pewne sprawy , co to za zestaw głośników z elementami aktywnymi czy też nie czy problem występuje przy podaniu sygnału z każdego zewnętrznego źródła

Przecież napisał jaki to zestaw:
    RC1212RCXD napisał:
    Głośniki to Media-Tech MT311A.

Napisał też, że z innego telefonu jest dobrze.:
    RC1212RCXD napisał:
    Ale podłączyłem jeszcze to innego telefonu i działało więc możliwe że cos telefonem?

Sprawa wydaje się oczywista - gniazdo w telefonie jest wyrobione, albo wtyk głośników niedokładnie wykonany i telefon "myśli", że wtyk jest wkładany i wyjmowany, albo że jest naciskany przycisk zestawu słuchawkowego.
  • Poziom 19  
    Coś mi się wydaje ze to nie jest wina telefonu. Kondensatory w zasilaczu kończą żywot. Był już na forum podobny problem . Ewentualnie zimne luty.
  • Poziom 9  
    Napisze ostatni post w tym problemie , a mianowicie : autor zamilkł więc po co się w...trącać , nie mam na tyle czasu aby biegać po internecie i śledzić nowinki na rynku tańsze czy droższe , jak to w życiu - diabeł tkwi w szczegółach , osobiście obstawiam na kondensator lub zimny lut we wzmacniaczu 😳, pozdrawiam i przyjemnego słuchania z owego głośnika ☺
  • Poziom 19  
    Drugi telefon prawdopodobnie ma na wyjściu słuchawkowym większy poziom podawanego sygnału, co w przypadku kiedy coś raz łączy a raz nie, ma duże znaczenie, co w moim przypadku mialo miejsce przy zimnych lutach. Odnośnie zasilacza to jak mówiłem był na forum problem z przerywaniem sygnału i jednoczesnym przerywaniem przekaźnika - wymiana elektrolitów pomogła. 😊
  • Admin grupy audio
    To są głośniki komputerowe za 30zl (taka cena widnieje w sieci z 2009r.), tu nie ma żadnych przekaźników na wyjściu ani układów zabezpieczeń ani żadnych innych niż wzmacniacz układów elektronicznych. Tu jest kabelek z wtykiem mały jack, potencjometr głośności i scalony wzmacniacz mocy - pewnie jakiś KA2822 albo podobny. Zasilacz pewnie w postaci transformatora. Jedyne co tu może przerywać to kabel albo wtyk, ale na innym źródle sygnału jest ok, wiec? Jedyny kondensator w zasilaczu jaki tam jest to ten za mostkiem i gdyby się uszkodził to byłoby słychać brum 100Hz.
    Tyle na ten temat. Skończcie już wymyślać niestworzone historie!
  • Poziom 19  
    😕To fakt , nie sprawdziłem dokładnie co to jest i w tym przypadku nie ma co się rozwodzić nad naprawa.
  • Poziom 9  
    Super kolego marada72 , że temat dobiega końca , pomogliśmy czy nie - z każdej dyskusji każdy może wyciągnąć lekcje i wnioski dla siebie , i tym optymistycznym akcentem do następnych ciekawych postów. 😉.