Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha rx-v800 nie włącza się

22 Lis 2018 18:43 213 2
 • Poziom 2  
  Yamaha rx-v800

  Amplituner wyłączył się.Potem kilka razy włączył się i znowu po jakimś czasie wyłączył. Przekażnik zasilania nie załącza się.Płytka st-by daje zasilanie na stabilizator zasilający procesor.Napięcie na nim prawidłowe.Procesor i rezonator w ciemno wymieniłem.Po wyłączeniu zasilania sieciowego na kondensatorze podtrzymującym pamięć spada szybko napięcie.
 • Poziom 12  
  Sprawdź impedancje samego przekaźnika.Znajdz jego specyfikacje w sieci i porównaj wartości. Jesli będzie ok, to ja bym się przyjrzał bliżej układowi zabezpieczenia DC. Być może któryś regulator lub współpracujące z nim kondensatory, powodują krótki spadek napięcia. Układ zabezpieczenia to wychwytuje i wysyła sygnał do mikroprocesora. Sprzęt ma już swoje lata, więc posprawdzaj lutowania, szczególnie w rejonach w/w stabilizatorów napiecia.
 • Poziom 2  
  Przekażnik raczej ok.,ponieważ tranzystor sterujący jest sprawny i nie załącza go Po wymuszeniu jego załączenia amplituner dalej martwy.Po sprawdzeniu napięć w okolicach power detect i reset.-napięcie resetu czasem zmienia wartość.