Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SLHD301 - wymiana lasera

22 Lis 2018 18:44 231 3
  • Poziom 19  
    Stary poczciwy technics wymaga wymiany lasera. Moja wiedza jest na początkującym poziomie, dlatego chciałbym poprosić o pomoc w doborze lasera oraz kilka podstawowych porad jak go wymienić. Znalazłem w sieci odpowiednik lasera w tym modelu ma oznaczenie RAE0150. Czy może ktoś z Was to potwierdzić, że to właściwy symbol? Chciałbym też podpytać na co zwrócić uwagę przy demontażu starego i instalacji nowego elementu?

Zdjęcia mojego sprzętu w zał.
  • Poziom 18  
    Jak zachowuje się stary laser podczas odtwarzania? Przeskakuje utwory? Gubi scieżkę? Na sam początek możesz wyczyścić soczewkę głowicy laserowej za pomocą patyczka kosmetycznego i izopropanu. Następna sprawa to sprawdzenie toru prowadzenia głowicy laserowej-brud i smar mogą powodować problemy z prawidłowym prowadzeniem głowicy.
  • Poziom 19  
    Soczewkę już czyściłem - nic to nie dało. A sprzęt tak jak piszesz -przeskakuje, gubi ścieżki, czasami przyspiesza odtwarzanie, nie znajduje ścieżek, zacina się etc. Pytanie odnośnie Twojej porady -czy czyszczenie toru głowicy może pomóc czy też to ewidentnie wina uszkodzonego lasera? PS. podpowiesz ewentualnie jak przeczyścić ten tor -zapewne trzeba wyjąć cały mechanizm z urządzenia?
  • Poziom 18  
    Odepnij delikatnie wszystkie połączenia mechanizmi od elektroniki odtwarzacza i wyjmij go. Popatrz od spodu na stan zębatek odpowiedzialnych za poruszanie się gołowicy laserowej. Jeżeli gdzieś znajdziesz jakiś ubytek lub pęknięcie to masz przyczynę gubienia utworów i przeskakiwania. Drugim problemem może być silnik napędzający płytę-być może się już zużył i dlatego laser ma problemy z odczytem. Odnajdz potencjometr na głowicy laserowej i przekręcaj go delikatnie w prawo i sprawdzaj czy jest poprawa. Jeżeli tak to przyczyna jest w zużytym laserze i trzeba go wymienić gdyż podkręcona głowica długo nie podziała. To jest potencjometr mocy prądu diody laserowej.