Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] OPTICUM HD AXC 4 COMBO - Tuner hybrydowy - obsługa sygnału analogowego

Zdzichu93 22 Nov 2018 20:43 651 6
    Zdzichu93
    Level 12  
    Witam.
    Nadeszła pora kupna nowego dekodera DVB-T. Chciałbym jednak kupić tuner analogowo-cyfrowy, ponieważ użytkuję jeszcze analogowy sprzęt video.
    Potrzebuję więc dekodera hybrydowego [analogowo-cyfrowego] w celu zgrywania np. materiałów z magnetowidu do postaci cyfrowej.
    Znalazłem niedrogi (dość widzę popularny w znanym serwisie aukcyjnym) model o nazwie OPTICUM HD AXC 4 COMBO.
    Wszędzie jest podpisany jako hybrydowy, lecz nigdzie w specyfikacji nie ma jednoznacznie określonej obsługi analogowego sygnału wejściowego (AV) i analogowego sygnału antenowego (wystarczyłoby samo wejście analogowego sygnału antenowego, ponieważ mam modulator jako osobne urządzenie plus oczywiście wbudowany w magnetowid).
    Stąd moje pytanie do osób lepiej znających się w temacie: czy za pomocą tego dekodera da się zgrywać materiały analogowe podpinając analogowy sygnał antenowy?
    Wklejam specyfikację tego dekodera udostępnianą na większości aukcji.
    Pozdrawiam.

Dane odbiornika:
    DVB-T2/DVB-C (Cable/Terrestrial)
    Moduł dostępu CA – Conax
    Kompatybilny SD/HD
    Rozdzielczości video – Full HD 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i, 480p, 480i
    Obsługa formatów MPEG4/H.264
    Wejście USB 2.0
    Czterosegmentowy wyświetlacz
    Automatyczne proporcje wyświetlania 4:3, 16:9
    Niskie zużycie energii w trybie czuwania (poniżej 1W)
    Kontrola rodzicielska dla kanałów i menu PVR,
    Timer
    Multimedia Player
    Szybkie przełączanie kanałów
    Możliwość tworzenia / edytowania list kanałów
    Obsługa napisów i teletekstu
    Wielojęzyczne menu
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Przecież ten tuner posiada tylko cyfrowe tunery.
    Zdzichu93
    Level 12  
    Czyli jest tak jak podejrzewałem. Wielkie napisy HYBRYDOWY przy każdej ofercie sprzedaży to ściema.
    sosarek

Level 43  
    Zdzichu93 wrote:
    Wielkie napisy HYBRYDOWY przy każdej ofercie sprzedaży to ściema.

Dlaczego? Obsługuje cyfrową naziemną i kablową więc jest hybrydowy.
    LeDy
    Level 43  
    To już lepiej Sloth Combo Plus.
    Quote:
    Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości Full HD (High Definition) MPEG – Full DVB-S/S2,MPEG4/H.264/H.265 HEVC HD/SD DVB-T/T2 oraz DVB-C

Za podobne pieniądze a jest jeszcze SAT i H.265
    irekr
    Moderator
    Jeżeli nie masz nagrywarki z wejściami analogowymi/scart to możesz zgrywać materiały z VHS-a przez dowolny program steamingowy z funkcją zapisu. Ja czasami do takich celów używam VLC - darmowe, licencja GNU i po opanowaniu jest miłym narzędziem.
    Oczywiście karta/przetwornik USB z wejściami audio i video jest konieczny. U nas nazywają to trochę osobliwie: "urządzenie przechwytujące" lub "karta przechwytująca"....
    Zdzichu93
    Level 12  
    Witam.
    Tymczasowo do przechwytywania analogowego video używam taniego grabbera na usb. W przyszłości, gdy trafi się coś w okazyjnej cenie - zaopatrzę się w nagrywarkę DVD (w obecnych czasach będzie to trudne) lub wyższej klasy kartę telewizyjną na magistralę PCI - w tym celu uruchomiłem swój stary komputer stacjonarny z 2005r., ponieważ od wielu lat używam jedynie laptopa.
    Pozdrawiam i temat zamykam.