Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ten dysk nadaje się do użytku? Screeny HD Tune

mariuszlol23 22 Nov 2018 21:07 573 12
    mariuszlol23
    Level 7  
    Witam.
    Posiadam w swoim PC stary dysk, jeszcze z poprzedniego komputera o wielkości 80 GB. Trzymam na nim zdjęcia i filmy z smartphona itp.
    Od jakiegoś czasu, gdy komputer szczytuje z niego informację, wydala z siebie dźwięk tak jakby się załączał i wyłączał i tak w kółko. Ten dźwięk jest przy wyłączaniu i włączaniu jednostki, podczas skanowania przez antywirus itp.
    Jednie przestaje to robić np. podczas kopiowania większego pliku, wtedy dźwięk jest podczas zaczynania i kończenia kopiowania. W trakcie jest cisza.
    Ściągnąłem program HD tune i zrobiłem testy. Screny poniżej.
    Czy lepiej ewakuować zdjęcia i filmy z tego dysku, czy nie trzeba aż tak panikować?
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Dysk jest do wymiany. Skopiować dane z niego i szukać zastępczego dysku.
    mariuszlol23
    Level 7  
    Tak przy okazji, możecie spojrzeć na mój główny dysk czy wszystko z nim okej?

A można prosić tak na szybko o wytłumaczenie. Bo tutaj wszystko elegancko pod tym tematem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html tylko nie wiem na co patrzeć. Która zakładka jest najważniejsza i co oznacza? Current, Worst, Threshold, Data?

• Helpful post
    Dra98
    Moderator of Computers service
    mariuszlol23 wrote:
    możecie spojrzeć na mój główny dysk czy wszystko z nim okej?

Tak, ten jest OK.
    mariuszlol23
    Level 7  
    Witam.
    Dzisiaj podłączyłem nowy/używany dysk, który miał być jak nowy.
    Windows już go widzi, tylko na tym programie HD Tune, wyskoczyło coś na zólto i nie pokazuje temperatury dysku.
    Screen poniżej:
    mariuszlol23
    Level 7  
    Zrobiłem tak jak mówisz i chyba wszystko na tym programie jest ok.
    Mam tylko pytanie jak znaleźć błędy albo że się zbliżają? Np. jest podany próg, a gdzie wartość ile już tego było? Czy to inaczej działa :P
    sosarek

Level 43  
    Ten dysk już przeżył swoje, ilość przepracowanych godzin, prób włączenia...
    mariuszlol23
    Level 7  
    Może do porównania dam wykreś mojego głownego dysku, ma o połowe wiecej przepracowanych godzin, a wczoraj pisali że jest w porządku.
    Ten 500 GB jest tylko na filmy i zdjecia.
    mariuszlol23
    Level 7  
    A tak okiem fachowców, to te dyski jeszcze pożyją, czy wymieniać wszystkie na nowe?