Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SQD605 ver.32 - Jak zmiejszyć prąd podświetlenia w module SQD605 ?

22 Lis 2018 22:33 300 5
  • Poziom 8  
    Muszę drastycznie zmniejszyć podświetlenie ledowe (poniżej dostępnej regulacji).
    Chyba powinno dać się prosto zmodyfikować wyjście mojego modułu podświetlenia SQD605 ver.32 19V.
    Niestety nie potrafię znaleźć schematu lub dobrego opisu SQD605 -a i wzrok już nie za bardzo...
    Mam nadzieję, że ktoś podzieli się informacjami jak schematowo wygląda wyjście i czy rzeczywiście dam radę prosto przesunąć zakres regulacji w kierunku mniejszych prądów LED.
  • Poziom 39  
    Witam

Proszę o podanie jaki jest układ w sterowaniu na module?

Tu jest dokumentacja do modułu.

Wpisz w goog... typ układu lub modułu na rosyjskim forum jest opis.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za uwagę
    Na scalaku napisy SAQ8818 S12C14
    Jest jeszcze 3 nogowy jakby tranzystor mocy 15N10 DC10U
    Jest też niewielka jakby cewka zamknięta w ferrycie
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Datasheet pod ten IC SAQ8818/1 dostępny Link

SM pod ukł. drivera w zał.
    Chińska strona Link
    Zdjęcie Protect Link
    Cytat:
    To lock protection enough solder 1M resistor with 12 V (inverter supply) 7-pin SAO8818.
    * SAQ8818 put TL494 with 180 degrees
    * (pin.1 > 9, pin.8 > 16)

:?: Nie sprawdzone osobiście

SQD605 ver.32 - Jak zmiejszyć prąd podświetlenia w module SQD605 ?
    W tym IC masz stabilizację napięcia OVP i prądową (poczytaj o nim) i datasheet (wyżej)

p.s
    Inaczej jest w takim np. rozwiażaniu
    SQD605 ver.32 - Jak zmiejszyć prąd podświetlenia w module SQD605 ?
  • Poziom 8  
    Na razie zrozumiałem, że jasność zmieniana jest nie regulacją prądu diod -tylko wypełnieniem fali prostokątnych impulsów pądu (PWM).
    Mój moduł najbardziej odpowiada schematowi z pierwszego rysunku w Pana wiadomości.
    Jeśli usunąłbym jeden z dwóch rezystorów 1 Ohm na wyjściu -pewnie prąd spadnie o połowę, ale zmieni się barwa podświetlenia.
    Lepiej zmniejszyć wypełnienie PWM.
    W module regulację wypełnienia uzyskuje się zmieniając napięcie na wejściu DIM od 0 do 4 V -zmienia to jasność maks-min.
    Próbowałem na to wejście podać aż 5 V, ale jasność nie spadła poniżej tej uzyskanej przy 4 V na DIM.
    Nie znam angielskiego, a translator nie tłumaczy cytowanego przez Pana angielskiego tekstu wystarczająco dobrze:
    Dlaczego powinienem zablokować "protection" rezystorem na 7my pin 8818 ? U mnie to wejście (7) jest używane do całkowitego wyłączania podświetlenia.
    Czy drugie zdanie jest propozycją dołożenia kolejnego scalaka (TL494) w celu odwrócenia fali impulsów prądowych ?
    Czy w samym 8818 na pewno nie da się zmniejszyć wypełnienia impulsów do prawie zerowego -np. zmieniając któryś z rezystorów dochodzących do pin 9 układu 8818 ?
    Nie mogę się domyśleć po co jest dioda zenera 3F i jakie ma napięcie progowe...
  • Poziom 8  
    Okazuje się, że zastępując oryginalną regulację podświetlenia (zmiana napięcia ma wejściu DIM} na zmianę prądu tego wejścia -uzyskałem o wiele większe ograniczenie podświetlenia.
    Regulację prądową uzyskałem zasilając wejście DIM z napięcia 12VDC poprzez rezystor 600 do 1000 kOM.
    Przy bardzo dużym przyciemnieniu podświetlenia zmienia się jednak trochę barwa -ale do przeżycia.
    Eksperymenty, które doprowadziły mnie do rozwiązania mogłem przeprowadzić dzięki materiałom podesłanym przez lisek -dziękuję i klikam "Pomógł"