Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowo zakupiony Viessmann - kłopotliwe uruchamianie

22 Lis 2018 22:14 255 3
  • Poziom 6  
    Witam, zakupiłem piec olejowy Viessmann ale nie mogę go uruchomić mrugają tylko diody zielona i czerwona zależnie co ustawie na tym pokrętle na dole po lewej. Nie wiem czy muszę ustawiać coś w tym zegarku? Chcę po prostu uruchomić piec na sucho bez wody na parę sekund aby zobaczyć czy jest sprawny. Nic się w nim nie uruchamia pompka wiatrak itd cisza słychać tylko jakiś przekaźnik jak coś się przestawia.
    Nowo zakupiony Viessmann - kłopotliwe uruchamianie Nowo zakupiony Viessmann - kłopotliwe uruchamianie Nowo zakupiony Viessmann - kłopotliwe uruchamianie Nowo zakupiony Viessmann - kłopotliwe uruchamianie Nowo zakupiony Viessmann - kłopotliwe uruchamianie

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Piec odpalił ale strasznie dymił na biało coś nie tak czy to normalne na starcie?
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    Palić będę Olejem napędowym ewentualnie mieszanka z OR. Udało się odpalić piec (za pierwszym odpaleniem było prawie ok a za drugim zadymił jakby odparowaną ropą).
  • Poziom 6  
    Planuję zakupić komin i moje pytanie jest takie czy musi być on izolowany w pomieszczeniu bo chciałbym zrobić podgrzewacz olej z racji możliwość temperatury oleju ok. 5°C i czy może być ocynkowany czy musi być nierdzewny a może kwasówka. I czy piec Może nie wytwarzać dymu tak aby komin wychodzil ze ściany i nie musiał mieć parę metrów.
    Moje ostatnie pytania gdzie ten piec pobiera powietrze bo chciałbym zrobić dolot bezpośrednio do pieca aby nie robić specjalnie wentylacji pomieszczenia.