Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podnośnik hydrauliczny 1.6 T skamet proczesam prl

23 Lis 2018 01:33 2646 1
  • Poziom 8  
    Witam
    Naprawiam podnosnik hydrauliczny chyba skameta 1.6 T (A). Zamówiłem zestaw naprawczy wymiary starych oringow mi się zgadzały bo w modelu B były większe, ale został mi jeden oring i jeden uszczelniacz taki mały. Rozbierałem go i wiecej tam nic nie było i pytanko takie - gdzie to idzie ? Być może podnośnik był rozbierany wcześniej i wszystko nie zostało założone. Być moze ten oring był zamontowany po odkreceniu gniazda gdzie chodzi ten mały tłoczek ?

Jak to odkreciłem to była tylko podkładka metalowa i walec z kulkami byc może tam ? A ta mała uszczelka UN gdzie to idzie ? Chwilowo skręciłem bez nich odpowietrzyłem i wszystko działa ale zastanawia mnie to.
    Znalazłem jeszcze foto od uzytkownika z forum rozebrany jak byl i z prawej strony jest jakis oring ale gdzie i do czego ?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam podobny podnośnik, znaleziony w garażu dziadka. Niestety zapieczony a olej aż przeciekł przez tłok. Gdzie zakupiłeś ten zestaw naprawczy? Być może jest uniwersalny i stąd te pozostałe oringi. Mój posiada co prawda tabliczkę znamionową ale zupełnie nieczytelną, a na ściance zółtą instrukcję obsługi, nieco już zmęczoną życiem. Chętnie bym ten podnośnik wyremontował, niestety nie mogę nigdzie namierzyć na internecie grafiki tej instrukcji, żeby po malowaniu nakleić nową.
    Korzystałeś może z jakiegoś poradnika, filmu, jak naprawić ten podnośnik? Mój na 100% nigdy nie był remontowany, więc jak znajdę czas i rozbiorę ten podnośnik, to sprawdzę jakie oringi tam idą i czy również mi jakiś zostanie.
    Podnośnik hydrauliczny 1.6 T skamet proczesam prl Podnośnik hydrauliczny 1.6 T skamet proczesam prl

Edit.
    A jeszcze pytanie, jakim olejem zalewałeś podnośnik? Oryginalnie wg zamieszczonej na boku instrukcji widnieje olej amortyzatorowy. Ja w pracy mam dostęp do oleju stosowanego w siłownikach hydraulicznych w dźwigach i wózkach widłowych Manitou. Ciekawe czy się nada? Został mi jeszcze płyn do wspomagania, też się zastanawiam czy można go użyć?