Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE32EH4000 - Najprawdopodobniej coś z gniazdami HDMI

23 Lis 2018 04:44 396 3
  • Poziom 2  
    Siema.
    Mój telewizor wczoraj wieczorem po około 8 latach wzorowej pracy w końcu się zbuntował. Sytuacja wygląda następująco - jak zwykle (bo mam cały czas podpięty pod niego PC, nie używam monitora, w sumie w tej chwili tylko, ale to z konieczności) włączyłem sobie radio przed snem i zasnąłem słuchając go. I teraz o co chodzi, obudziłem się, komputer działa, radio gra, ale mimo ruchu myszką, czy wciśnięcia jakiegokolwiek klawisza ekran (w tym wypadku tv) się nie włączył.

Próbowałem zmienić gniazdo - nic.
    Próbowałem zmienić kabel - nic.
    Próbowałem Windows + P - nic
    Podpiąłem nawet inny komputer innym kablem - nic.
    Gdzieś znalazłem że przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora może pomóc - nic.
    Podpiąłem Playstation - nic.

Właśnie jak podpiąłem Plejaka, to zrozumiałem że raczej to nie jest wina komputera, tylko samego telewizora.

I teraz pytanie, czy jest jeszcze jakaś alternatywa którą mogę jeszcze zrobić, czy raczej nieść do speca? I prawdopodobnie płyta główna TV do wymiany? Widziałem że 2 bańki na aukcjach + robocizna to nie mała sumka wyjdzie.

W ogóle dziwna sprawa, że stało się to gdy ekran sam się wyłączył. I za jednym zamachem szlag trafił oba gniazda. Niby jak jest podpięty kabel, to telewizor go widzi, ale jest napisane że nie łapie sygnału.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Podepnij coś do gniazda "scart".
  • Poziom 2  
    Ogólnie śmieszna opcja, bo się dogadałem w południe z gościem od napraw RTV. Przyjechałem po robocie do domu, już spakowałem telewizor, zamknąłem chate, ale coś mnie podkusiło jeszcze raz na wszelki wypadek sprawdzić czy działa. Włączam, podpinam oba kompy pod oba gniazda i działa. Nie wiem jakim cudem, ale działa.
  • Poziom 35  
    Pewnie dlatego że po południu jest cieplej w chałupie niż rano...
    Jutro rano może być powtórka :-)