Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gryphon D432 - header - Programowanie prefixu/headera

23 Lis 2018 11:27 1413 30
  • Poziom 2  
    Po dziesiątkach prób niestety muszę poprosić użytkowników Gryphona D432 o pomoc.
    Nie potrafię na bazie instrukcji zaprogramować prefixu (headera) zgodnie z instrukcją - po otwarciu konfiguracji skanera próby ustawienia liczby znaków prefixu (1) i tego czym ma prefix być (@) kończą się zawieszeniem skanera.
    Podsumowując - poszukuję podpowiedzi jak skutecznie wprogramować @ przed czytanym kodem.
    Z gory dziękuję
    MB
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem.
    Czytnik zawiesza się już na etapie "enter gun configuration" -> "Set Headers" -> wisi.
    Co ciekawe czytnik zawiesza się też przy próbie przywrócenia ustawień domyślnych "Eter Gun configuration" -> "Data Format default"
    Mam 3 takie czytniki i na każdym jest to samo... Myślę że problem leży w konfiguracji podłączeniowej czytników.
    Mam win 10 i czytniki są wykrywane bez problemu ( instalacja sterowników ) jest możliwe skanowanie od razu ale bez prefiksu ;/

Ktoś coś? :)
  • Poziom 10  
    Rozumiem ,że program Kamsoftu nie czyta kodow z niego ;) Proponuję użyć programu Aladdin Datalogic. Ciężko znaleźć preset do wersji 1.04.003 softu czytnika d432 (takie poleasingowe AMSO sprzedaje). dlatego najlepiej przerobić go z wersji 1.02.000. aby czytnik komunikowal się z programmem musi byc ustawiony jako USB com emulation. Można wtedy załadować header @ jako prefix. pozdrawiam u mnie dziala
  • Poziom 1  
    Witam wylewnie

Co to znaczy ...
    pbrozewicz napisał:
    dlatego najlepiej przerobić go z wersji 1.02.000

Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie.
    Dzięki.
  • Poziom 10  
    W programie Aladdin jest katalog resource\ ConfigRepository. Do skanera D432 w wersji oprogramowania 1.04.003 nie znalazłem plików konfiguracyjnych w Internecie. Jest za to preset 1.02.000 do skanera D432 (oczywiscie nie ma go w programie tylko trzeba w internecie poszukać). Jeśli nie bedziemy mieli katalogu z odpowiednią wersją softu skanera w ConfigRepository to nie uda nam sie wejść w konfigurację urządzenia. Dodam, że musi być zmieniona nazwa katalogu z plikami, plik xml i w nim wersja softu z 1.02.000 na 1.04.003.

Konfiguracja skanera D432PLUS (D432+) jest taka sama tylko trzeba z wersji D432PLUS 1.04.000 zmienić na 1.04.003. Działa to na 100% mam skaner D432 i D432+.

Skaner D432+ po resecie zawsze dopisywał cyfrę przed kodem inną dla innego rodzaju kodu. Wyłącza się to kodami z instrukcji na str. 40 Dział DATA FORMAT -> CODE IDETIFIER ->DISABLED oczywiscie najpierw Enter Gun Configuration -> Code Identifier DISABLED -> Exit and Save Gun Configuration

Wszystko oczywiście robi się tym samym kablem USB.

okno konfiguracji w programie Aladdin

• Poziom 2  
    Wielkie dzięki za pomoc.
    Wszystko pięknie działa na czytnikach poleasingowych amso z softem 1.04.003
    Co ciekawe header musiałem ustawić dla każdego typu kodu oddzielnie ( w sekcji expert mode ) bo ustawiania Header Selection ( w sekcji Basic mode ) wywalały błędy.
    Proponuję włączyć jeszcze w sekcji Reading parametrs - all code per scan. Znaczenie lepiej sobie radzi z czytaniem zagęszczonych kodów z recepty, szczególnie w dolnym pasku ( nr recepty + pwz lekarza )
    Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Witam
    Jestem farmaceutą i też przyglądam się temu czytnikowi .... niestety to co tu piszecie jest dla mnie czarną magią. Dlatego jeżeli możecie mi pomóc, udzielić informacji bardzo proszę.
    1. Czy program alladin można zainstalować na dowolnym komputerze potem podpiąć czytnik i go skonfigurować a następnie podpiąć ten czytnik pod komputer z programem Kamsoftu i będzie działał ?
    2. Czy możecie podać miejsce gdzie można ściągnąć ten program ?
    pozdrawiam
    Bogdan
  • Poziom 10  
    Czytnik programuje się na dowolnym komputerze z Windowsem gdyż program Aladdin jest tylko pod Win. Jestem też informatykiem dlatego myślę, że przerabianie plików konf. może być kłopotliwe dla większości przyszłych użytkowników. Można to komuś zlecić ;) Ciekaw jestem co na to Kamsoft który już zaraz na wszystko wymyśli licencje. Czytniki tez swoje promują. Jak myślicie obsługa e-recept nie powinna być w podstawowym pakiecie? tak nawiasem mówiąc.
    1. Wracajac do konkretow raz zaprogramowany działa jak jednowymiarowy Voyager czyli zawsze można przelaczac między komputerami bez utraty konfiguracji ;)
    Zaprogramowany czytnik przyda się na luty kiedy ma wejść serializacja leków. Widziałem juz miedzy innymi kod dwuwymiarowy datamatrix na Euthyroxach i czytnik go bez problemu przetwarza. Nie widziałem narazie w programie AOW 2018 Kamsoftu obsługi tych kodów (może ta @ nie będzie potrzebna, tak na marginesie słaby ten pomysł z prefixem sobie wymyślili. czytnik jest wtedy tyko do obsługi ich programu.) Czytnik ma długi kabel to remanent szybko się robi ;) nie trzeba latać do komputera u mnie sięga ponad 4 metry (oczywiście robimy w dwie osoby)
    2. Program dostępny jest w necie
    wystarczy w Googlach poszukac

Myslę, że czytniki zyskają teraz na popularnosci. Stracilem sporo czasu na dojscie do tego ale dziele sie ta wiedza bo koszty nowych urzadzeń sa spore a trzeba bedzie jeszcze zainwestowac niedlugo w drukarki fiskalne online'owe. Staram się pomagac w aptece i jako informatyk ;)
    Mogę pomoc przeprogramowac czytniki osobom z okolic Węgorzewa
    Pozdrawiam w tych trudnych czasach
  • Poziom 2  
    Mogę pomóc w zaprogramowaniu czytników ( Szczecin i okolice ) tylko aptekom z polskim kapitałem, żadne duże sieciówki...
  • Poziom 5  
    Tak jakoś się wzruszyłem ... bardzo dziękuję za chęć pomocy, jestem z małopolski a więc drugi kraniec Polski sam prowadzę aptekę a serwisanta mam 400 km od mojej miejscowości (sam go wybrałem ceniłem sobie jego rady na forum) i choć na oczy go nie widziałem chwalę sobie taką współpracę. Na tej grupie jestem pierwszy raz i nawet nie wiem czy jak napiszę za 2 tyg. z jakimś pytaniem będziecie mogli odpisać ?
    Kamsoft wprowadzi kolejny moduł dedykowany (płatny?) do obsługi fałszywek tyle dowiedziałem się na infolinii .
    Nie lubię mieć długów (a boję się, że będę Was jeszcze prosił o pomoc) mogę się zrewanżować informacją o płatnościach kartą które oferuje firmaSIX jest to połączone pod program apteczny, pracuję na tym 1,5 roku i chwalę sobie.
    Bogdan
  • Poziom 2  
    pbrozewicz napisał:
    Czytnik programuje się na dowolnym komputerze z Windowsem gdyż program Aladdin jest tylko pod Win. Jestem też informatykiem dlatego myślę, że przerabianie plików konf. może być kłopotliwe dla większości przyszłych użytkowników. Można to komuś zlecić ;) Ciekaw jestem co na to Kamsoft który już zaraz na wszystko wymyśli licencje. Czytniki tez swoje promują. Jak myślicie obsługa e-recept nie powinna być w podstawowym pakiecie? tak nawiasem mówiąc.
    1. Wracajac do konkretow raz zaprogramowany działa jak jednowymiarowy Voyager czyli zawsze można przelaczac między komputerami bez utraty konfiguracji ;)
    Zaprogramowany czytnik przyda się na luty kiedy ma wejść serializacja leków. Widziałem juz miedzy innymi kod dwuwymiarowy datamatrix na Euthyroxach i czytnik go bez problemu przetwarza. Nie widziałem narazie w programie AOW 2018 Kamsoftu obsługi tych kodów (może ta @ nie będzie potrzebna, tak na marginesie słaby ten pomysł z prefixem sobie wymyślili. czytnik jest wtedy tyko do obsługi ich programu.) Czytnik ma długi kabel to remanent szybko się robi ;) nie trzeba latać do komputera u mnie sięga ponad 4 metry (oczywiście robimy w dwie osoby)
    2. Program dostępny jest w necie
    wystarczy w Googlach poszukac

Myslę, że czytniki zyskają teraz na popularnosci. Stracilem sporo czasu na dojscie do tego ale dziele sie ta wiedza bo koszty nowych urzadzeń sa spore a trzeba bedzie jeszcze zainwestowac niedlugo w drukarki fiskalne online'owe. Staram się pomagac w aptece i jako informatyk ;)
    Mogę pomoc przeprogramowac czytniki osobom z okolic Węgorzewa
    Pozdrawiam w tych trudnych czasach

Dzięki wielkie
    Podpowiedz tylko jak znaleźć ten preset i będę w domu :)
    OK mam - https://www.kumaident.de/produktkatalog/software/item/aladdin
  • Poziom 5  
    Witam
    Też doszedłem do tej strony i dzięki zrzutowi z ekranu trochę więcej rozumiem z tego co napisane.
    Zapytam z ciekawości czy czyta wam czytnik kody kreskowe z e-recepty? Ponoć są problemy, mój stary czytnik nie czyta :-)
  • Poziom 5  
    Witam
    Niestety padłem i nie wiem gdzie robię błąd.
    1. Uruchamiam program, czytam czytnikiem kod z podręcznika ze strony 15 "USB -COM EMULATION " i program znajduje mi czytnik.
    Wchodzę do programu, zmieniam jak na poprzednim przykładzie wciskam "write configuration" i mam tak jak na obrazku

Jeżeli teraz wyjdę to mam wrażenie, że czytnik czeka na coś. Jeżeli zmienię w 1 pozycji na "USB-Keyboard emulation (4)" to program informuj mnie że zostanie rozłączony.
    Zauważyłem, że nie mam w tabeli 3 od dołu lini " Code identyfier"

Drukowałem już kody i podstawiałem pod czytnik, nie udało się.
    Może ktoś z was może mi zapisać konfigurację (na plik) i ją wczytam, lub powie co robię źle.
    pozdrawiam
    Bogdan
  • Poziom 2  
    Bogdan a zmieniłeś nazwę oprogramowania z 1.04.000 na 1.04.003
  • Poziom 5  
    Zmieniłem nazwę katalogu i nazwę pliku tak jak jest na obrazku, zrobiłem to przez zmień nazwę i dopisałem 3
  • Poziom 2  
    Musisz zmienić też w xml
    MB
  • Poziom 10  
    Dodam, że wgranie ustawień trzeba przeprowadzić dwuetapowo. Najpierw hedera bez zmiany rodzaju komunikacji potem dopiero odczytać konfiguracje skanera sprawdzimy tak czy wgrał nam się prefix. Można to sprawdzić też odczytując kod kreskowy w terminalu ( ostatnia zakładka po prawej u dołu) tam idzie komunikacja po COM'ie . Jak jest OK zmieniamy programem interfejs na Keyboard... NIE KODAMI Z PODRECZNIKA to kasuje wszystko co zrobiliśmy do tej pory.
    P.S. Kody wydrukowane z programu też nie dają efektu. Czytnik nie czyta tego najdłuższego kodu
  • Poziom 2  
    prawym przyciskiem myszy na config potem edytuj i u góry jest nazwa pliku i tu zmieniasz na 3 potem zapisz
  • Poziom 2  
    Witam

Może komuś ułatwię życie :)
    Paczka do programu Aladdin dla czytników GRYPHON D423 z softem 1.04.003 ( rozpakować i wgrać do katalogu ..\Aladdin\resource\ConfigRepository\ ).
    Dodatkowo PDF z konfiguracją czytnika (zeskanować kody od początku do końca) bez konieczności używania Aladdin-a

Na pohybel... pewnej znanej firmie :)

Pozdrawiam dzielnie walczących aptekarzy.
  • Poziom 2  
    Witam. Czyta wam czytnik e-recepty ? Każda apteka dostała pakiet 3 próbnych e-recept do testowania. Można je przywołać albo kodem z wydruku ( 44 cyfry ) albo pinem i dodatkowo peselem.
    Czy czytnik odczytuje wam ten 44 cyfrowy kod? :)
  • Poziom 10  
    U mnie czytnik D432 czyta kody e-recepty te przydzielone do testów na Rutinoscorbin po 60tabl? . Voyager nie czyta :(
  • Poziom 5  
    Dziękuję Wam za pomoc !!!!
    Załatwiłem wszystko kodami kreskowymi wydrukowanymi na kartce, warto je chyba mieć pod ręką na wszelki wypadek. Podejrzewam że chyba coś z plikami miałem źle.
    Odnośnie czytania kodów z e-recepty to może to być wina jakości druku ten sam zestaw kodów (laser nie czytał, atramentówka tak) lub programu w którym otwierałeś i drukowałeś pdf. (acrobat nie czytał a google chrome tak). Nie są to moje ale znajomych spostrzeżenia.
    Jeszcze raz dziękuję.
    Bogdan
  • Poziom 2  
    Czy ktoś wie jak zaprogramować czytnik, żeby jak stoi na podstawce czytał kod po podsunięciu recepty tak jak przy starym czytniku. Czytnik w podstawce na stałe i podsuwam receptę lub opakowanie leku.
  • Poziom 1  
    Bardzo dziękuję za pomoc kody z PDF zostały zeskanowane bezpośrednio z ekranu i wszystko poszło pięknie. Pozrdawiam serdecznie.
  • Poziom 2  
    Witam..
    To ja wsadzę kij w mrowisko - potrzebuję dokładnie to samo co reszta - prefix ale nie znak @ lecz $
    U mnie podobnie jak u kolegi wyżej - wszystko działa poprawnie do momentu zmiany emulacji z COM na KEYB - niezależnie czy kodem z książki
    czy też bezpośrednio z programu - tracąc połączenie. Efekt zawsze ten sam - czytnik traci prefix.
    W samym programie w okienku terminal wczytuje mi prefix poprawnie ..
  • Poziom 2  
    Zeskanuj konfigurację z pdf-a z mojego posta powyżej i napisz czy działa @.
  • Poziom 2  
    SlaSZt: Konfiguracja z przesłanych przez Ciebie PDF'ów działa poprawnie. Prawdopodobnie, gdybym podmienił w niej kod podstawiający prefix @ na taki, który podstawia pożądany przeze mnie prefix $ wszystko byłoby OK. Niestety nie posiadam takiego kodu..
    Swoją drogą ten wątek przywrócił mi wiarę, że nie ma problemów (informatycznych) nie do rozwiązania - ponad rok temu poświęciłem temu czytnikowi dwa dni - bez sukcesu. Wtedy tego wątku jeszcze w internecie nie było...
  • Poziom 2  
    Jak znajdę chwilę podmienię kody i wrzucę na forum... Fakt nie ma problemów nie do rozwiązania to tylko kwestia motywacji... 😁
  • Poziom 1  
    Witam,
    na wstępie nie chciałem zakładać nowego tematu, gdyż sprawa dotyczy skanera 2D - DATALOGIC Gryphon D432. Mam problem z jednym rodzajem kodów DATAMATRIX.

Większa część leków przychodzi z kodami w schemacie "10{nr_partii}17{termin_ważności}01{GTIN}21{numer_seryjny}[CR][LF]" i prawidłowo wczytuje się do programu.

Niestety pojawił się lek z trochę innym kodem w schemacie "10{nr_partii}[GS]17{termin_ważności}01{GTIN}21{numer_seryjny}[CR][LF]" i różni się tylko separatorem [GS].

Czy ktoś poprawi przeprogramować skaner Gryphon D432, aby wczytywał oba rodzaje kodów?

Proszę o pomoc.