Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompletowanie alarmu do domu, oceńcie

23 Lis 2018 13:01 408 11
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Google koledze wyłączyli? PX100N - jest to tylko i wyłącznie transmiter GSM
  • Poziom 10  
    A jaką centralkę do tego polecisz? Warto rozbudowywać czy to staroć?
  • Relpol przekaźniki
    Skąd ja mam wiedzieć jaką centralkę potrzebujesz, ile będzie czujników, czy będą jakieś sterowania, ile stref itp. Wróżki mają dzisiaj wolne. Poszukaj było dużo tematów na temat central do domów.
  • Poziom 11  
    Niestety , ale wprowadziłem w błąd . W transmiterze nie można zdefiniować linii jako Załącz /Wyłącz . Pozostaje tylko zakupić zestaw centrali CA5 Satel jako niedrogi . Można do niego podłaczyć 5 czujników .
    CPX100N ma możliwość zaprogramowania jako centrala .
    Jeszcze raz przepraszam.

• Poziom 43  
    brutus1950 napisał:
    Pozostaje tylko zakupić zestaw centrali CA5 Satel jako niedrogi . Można do niego podłaczyć 5 czujników .

Super porada nie wiedząc co Autor chce zabezpieczyć.
    Mogę Ci równie dobrze napisać - kup Kia - bo jeździ.
  • Poziom 10  
    Będą cztery czujki ruchu nic więcej. Myslę ze najprostrza centralka wystarczy.

• Poziom 43  
    Kraldek napisał:
    Będą cztery czujki ruchu nic więcej.

Kontaktrony na drzwiach, oknach? Skąd przeświadczenie że cztery czujniki wystarczą?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    brutus1950 napisał:
    Niestety , ale wprowadziłem w błąd . W transmiterze nie można zdefiniować linii jako Załącz /Wyłącz

Zgadza się prawdopodobnie pomylił kolega z PX 200n tegoż samego producenta gdzie mamy jeszcze zakładkę strefy i możemy zdefiniować wejście blokujące daną strefę.
    Zdarza się każdemu. Dobrze że kolega sam poprawił swój błąd. ;)

brutus1950 napisał:
    Pozostaje tylko zakupić zestaw centrali CA5 Satel jako niedrogi . Można do niego podłaczyć 5 czujników .

Tu już gorzej. Po pierwsze do centrali CA5 w sposób zgodny ze sztuką możemy podłączyć max 4 czujki , bo piąte wejście musimy wykorzystać jako sabotażowe, a po drugie proponowanie centrali gdy nie znamy wymagań autora jest same w sobie nieco słabe :( Przykro mi ale musiałem to napisać.

alster1 napisał:
    jest to tylko i wyłącznie transmiter GSM

Zgadza się i było by najlepiej gdyby właśnie tak go potraktować. Nie zmienia faktu, że na upartego da się go wykorzystać do zabezpieczenia obiektu bez centrali mimo że nawet nie posiada funkcji o których pisał kolega @brutus1950. Udowodniło to mnóstwo małych firm ochroniarskich chcąc być konkurencyjnymi w zabezpieczaniu domków letniskowych. Sam też swego czasu popełniłem przynajmniej dwa takie systemy ( jeden do zabezpieczenia blaszka na budowie kolegi wykorzystując do tego wprost nadajnik firmy ochroniarskiej.
    Akurat ten nadajnik ( PX100) jest o tyle dobry do tego bo :
    - można bezpośrednio do niego podłączyć akumulator
    - ma pamięć zdarzeń,
    - wejścia pracują w NC a więc tak jak dostępne na polskim rynku czujki alarmowe.
    - ma wyjście któremu da się przypisać jakieś zdarzenia i ustawić czas działania, a więc możemy pod niego w prosty sposób podłączyć sygnalizator alarmowy.
    Tak więc podłączamy sygnalizator, czujki bezpośrednio pod wejścia nadajnika i radiolinię do uzbrajania/ rozbrajania która będzie blokowała nasze wejścia poprzez fizyczne zwieranie ich do masy. Pozostaje nam dorobić jakieś potwierdzenie/ wskaźnik uzbrojenia/ rozbrojenia i mamy nasz upragniony " system alarmowy"

Dlaczego więc nie jest to system alarmowy bez cudzysłowu?

-Uzbrajanie rozbrajanie pilotami czy zamkiem szyfrowym, którym owe piloty możemy zastąpić niesie ze sobą pewne ryzyko.
    - System nie przeprowadza auto diagnostyki. Zwarcie na przewodach, uszkodzenie przekaźnika, kabelek który nam się gdzieś wysunie, mogą spowodować że nasz "system" przestanie w części lub w całości działać a my nie zostaniemy o tym poinformowani.
    - Brak łatwego dostępu do historii zdarzeń. W normalnym systemie o zdarzeniach informuje nas klawiatura. Rozbrajamy, a tu wyskakuje informacja np o alarmach czy awariach, jakie miały miejsce od ostatniego uzbrojenia. Jeżeli z jakiś względów sms o alarmie do nas nie dotrze ( a to się zdarza) o tym że nasz system wył dowiemy się tylko od sąsiadów, no chyba że zamierzamy łączyć się z naszym systemem każdorazowo z poziomu oprogramowania do konfiguracji ;) Uwaga ta też dotyczy swego czasu popularnej satelowskiej micry.
    - Brak szeregu funkcji normalnie występujących w systemach alarmowych

Gdyby jednak kolega z różnych względów decydował się na wstąpienie w ten związek, to może warto rozważyć odsprzedanie PX100N i zakup młodszej siostry PX 200N ( różnica w cenie będzie nieznaczna) a funkcjonalność jednak nieco szersza.
    No i ostanie pytanie które zadał kolega @sosarek w # 10
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    sosarek napisał:
    brutus1950 napisał:

Super porada nie wiedząc co Autor chce zabezpieczyć.
    Mogę Ci równie dobrze napisać - kup Kia - bo jeździ.

Prawdopodobnie chce zabezpieczyć Fort Knox.
    suworow napisał:
    do centrali CA5 w sposób zgodny ze sztuką możemy podłączyć max 4 czujki , bo piąte wejście musimy wykorzystać jako sabotażowe

I to nie do końca, bo sabotaż obudowy, manipulatora i sygnalizatorów musimy wtedy podpiąć do jednej linii.

brutus1950 napisał:
    Prawdopodobnie chce zabezpieczyć Fort Knox.

Ostatnio w domu jednorodzinnym montowałem Integre 256, i nie był to Fort Knox, mogłem wcisnąć CA5.