Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usuwanie rdzy z plytki w markerze paintballowym

Ice_Templars 23 Nov 2018 14:45 387 4
    Ice_Templars
    Level 2  
    Panowie prosba o pomoc. w jaki sposob mam usunac rdze z tej plytki? Plytka jest sprawna i wolabym zostac przy oryginalnej.Usuwanie rdzy z plytki w markerze paintballowym Usuwanie rdzy z plytki w markerze paintballowym
    teskot
    Level 34  
    Jeśli to zmiany korozyjne spowodowane wyciekiem elektrolitu z baterii to mnie się zawsze udawało usunąć je fosolem (kwas fosforowy-do kupienia w marketach budowlanych). Pamiętaj, że po jego użyciu musisz bardzo dokładnie wypłukać płytkę wodą. Mam nadzieję, że po drugiej stronie płytki nie ma żadnej elektroniki?
    Ice_Templars
    Level 2  
    Tam mi sie wydaje, ze to elektrolit, bo rdza byla tez na baterii. Tak wyglada z drugiej strony. Usuwanie rdzy z plytki w markerze paintballowym .
    Nori2
    Level 19  
    Takie ślady korozji można też usunąć mechanicznie.
    Dobrze do tego zastosować pędzelek, czyścik z włókna szklanego. Jest do kupienia np. na Allegro. Wkład czyszczący jest wymienny.
    teskot
    Level 34  
    Oj niedobrze. Na płytce są metalizowane przelotki międzywarstwowe i może je szlag trafić. Zarówno od obecnej korozji jak i od fosolu-na dwoje babka wróżyła. Usuń więc ile możesz mechanicznie, a następnie użyj jakiegoś preparatu typu KONTAKT 60, który usunie tlenki nie niszcząc jednocześnie płytki. Później przepłucz dowolnym alkoholem i wysusz. Pamiętaj, że takie zmiany korozyjne często są postępujące. Na razie może być ok, a przestanie działać za tydzień, miesiąc. Im szybciej się podejmie jakieś kroki tym lepiej.