Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[drukarka termiczna 10x15] Średnia ilość wydruków z tanią eksploatacją.

23 Lis 2018 15:04 405 5
  • Poziom 6  
    Cześć,

do małego biura szukam drukarki do etykiet kurierskich. W pierwszej kolejności wybrałem dymo 4xl jednak nawet zamienniki do tego sprzętu
    są dosyć drogie, 24gr/sztuka 10x15. Patrzyłem też na brothera ale to wygląda tak jakby nikt tego nie chciał sprzedać.
    Z drugiej strony etykiety do zebry i podobnych kosztują 20PLN/1000 sztuk, dlaczego tak się dzieje? Jaka jest różnica między etykietą dla dymo a innych, szczególnie, renomowanych firm?

No i podstawowe pytanie. Proszę o poradę, co kupić dla 2-20 etykiet 10x15 dziennie dla małego biura.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Przy tak małej ilości etykiet bierz Dymo lub Brothera, zawsze w drukarkach jest tak że jak tania drukarka to drogie materiały eksploatacyjne... Zebra to nie tyle profesjonalne drukarki co praktycznie przemysłowe, a zatem nie tanie. Sam nosiłem się z zamiarem kupna Zebry, ale po skalkulowaniu na chłodno padło na Brothera. Przypadkiem na allegro udało mi się kupić używaną drukarkę na gwarancji z całą reklamówką różnego rozmiaru etykiet, do tego na aukcjach i w sklepach internetowych poszukałem jeszcze trochę wyprzedaży przecen i za grosze kupiłem takie które mi były potrzebne, w sumie wydałem razem na wszystko 250 pln.

Kolega przy ilości średnio 10 etykiet dziennie miesięcznie zużyje powiedzmy około 250 sztuk, co da ok 60 pln a to nie jest aż tak dużo, choć jak powiedziałem często można kupić etykiety naprawdę za grosze, tyle że trzeba się trochę postarać i poszukać. Mnie udało się trafić w Komputroniku na przecenę etykiet z 40 pln za rolkę na jakieś 11 pln, a to znacząca różnica. Jako że była okazja kupiłem ostatnie 15 sztuk. Jak nie zużyje to sprzedam za pół ceny i jeszcze zarobię :)
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź.

Ciężko jest coś powiedzieć konkretnego szczególnie, że jest relatywnie mało informacji na ten temat.
    Z dymo jest tak, że 4xl obecnie kosztuje 700PLN a zamiennik taśmy per sztuka to około 20 groszy.
    Niem jak to jest z brother.

Co do zebry to taśmy zamienne to około 3,6 grosza za 10x15cm. A sprzęt do tego to około 1100PLN (np. GK420).

Nie znam rynku ale wygląda na to, że niemasowymi konsumentami zainteresowały się również duże firmy. Oczywiście
    można zaryzykować używany sprzęt (600pln lp2844 - brak licznika zużycia) albo jeszcze zobaczyć czy inne większe firmy mają coś ciekawego.
    Ogólnie to jest drogi rynek w stosunku do sprzętu np. drukarek laserowych.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Ja szedłem budżetowo, szukałem używki, licząc się że może się zepsuć (jestem elektronikiem więc mam nadzieję że w razie co może uda mi się naprawić), ale jeszcze się nie naciąłem na używki. A szukanie po allegro, olx itp portalach daje wyniki, tylko trzeba być cierpliwym i sprawdzać oferty. Na wariata to można kupić nową albo naciąć się na szrot.
  • Poziom 28  
    Wydaje mi się ze w/w model ma dość małe pole wydruku.
    Szerokość to tylko 108mm. Jeśli jednak dla firmy kurierskiej z którą będziesz współpracował wystarczy (warto się rozpytać czy taka szerokość jest ok) to można brać bo model sam w sobie jest naprawdę dobry.