Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma w 2018 roku - jak sprawdzić kondycję ?

MrEcuador 23 Lis 2018 18:14 879 35
  • #1 23 Lis 2018 18:14
    MrEcuador
    Poziom 7  

Witam serdecznie

Jutro będe ogladał plazme Pioneera LX5090H od pierwszego właściciela i być może u mnie zostanie

w związku z tym mam prośbę do użytkowników tych zacnych telewizorów

co i jak sprawdzić żeby nie wtopić pieniędzy

wiem że muszę sprawdzić czy nie ma powidoków i martwych czy nieaktywnych pixeli np. planszami testowymi (RGB)

a jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin - gdzieś przeczytałem że trzeba wejść w menu serwisowe naciskając kolejno klawisze na pilocie.. z tym że nie wiem jak :(

I jeszcze jak sprawdzić czy czerń nie robi sie czerwona ?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

0 29
  • Mitronik
  • #2 23 Lis 2018 21:11
    sosarek

Poziom 43  

Z innej beczki - kto teraz kupuje plazmy które mają 500W poboru i mogą robić jako farelka?

0
  • Mitronik
  • #4 23 Lis 2018 21:39
    sosarek

Poziom 43  

To i tak dużo, nie rozumiem sensu kupowania plazmy - no chyba że cena jest naprawdę okazyjna.

0
  • #5 23 Lis 2018 22:58
    MrEcuador
    Poziom 7  

Plazmy tak jak używane LCD kupują ludzie którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na dobry obraz ;)

Akurat niedawno sprzedałem swój LCD 32" w idealnym stanie w dobrej cenie i chcę coś większego ok 50" pod filmy na Blu Ray'u
    Telewizji praktycznie nie oglądam

Pobór prądu jak Ludwik napisał to faktycznie średnio ok 200-250 watt
    430 watt jak jest na tabliczce znamionowej to bierze przy białej planszy

Może i dużo ale to dla mnie nie problem (moja matka ma zniżkę ;)... więc czemu nie ?

Nie jestem żadnym specjalistą ale wychodzę z założenia że dobry sprzęt rtv czy pc musi trochę prądu "zjeść" żeby był efekt końcowy

Ten model Kuro wyszedł w 2008 roku a facet który ma mi go sprzedać ma go chyba z 7 lat (1 właściciel) i zapewnia że bez wad

Ale wiadomo jak to jest lepiej samemu sprawdzić wszystko

Martwe pixele i "duszki" wyłapie ale nie wiem jak sprawdzić poziom czerni w praktyce.. coś słyszałem że jak TV siada to robi sie z czarnego czerwony a to już moim zdaniem dyskwalifikuje taki TV

Nie miałem wcześniej plazmy więc wolę Was zapytać co mogę jeszcze sprawdzić? Wiem że są ludzie którzy preferują taki obraz i korzystają z plazm do dziś..

0
  • #6 23 Lis 2018 23:03
    sosarek

Poziom 43  

MrEcuador napisał:
    Plazmy tak jak używane LCD kupują ludzie którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na dobry obraz ;)

W tych czasach kupowanie plazmy do których brak części zamiennych graniczy z obłędem.
    Za 700zł. ludzie sprzedają LCD o tej wielkości.
    MrEcuador napisał:
    Może i dużo ale to dla mnie nie problem (moja matka ma zniżkę ;)... więc czemu nie ?

Pchanie się w coś co swoje lata ma za sobą...zupełnie jak zakup telewizora projekcyjnego 5 lat temu...
    MrEcuador napisał:
    Nie jestem żadnym specjalistą ale wychodzę z założenia że dobry sprzęt rtv czy pc musi trochę prądu "zjeść" żeby był efekt końcowy

Błędne podejście do tematu.
    MrEcuador napisał:
    Martwe pixele i "duszki" wyłapie ale nie wiem jak sprawdzić poziom czerni w praktyce.. coś słyszałem że jak TV siada to robi sie z czarnego czerwony a to już moim zdaniem dyskwalifikuje taki TV

Kolory zawsze może podkręcić, widywałem 5 letnie plazmy Samsunga które już tylko świeciły na czerwono.

0
  • #7 23 Lis 2018 23:11
    MrEcuador
    Poziom 7  

Jaki obłęd ? :)

Wiesz co to był za model tego Pionka ?

Referencyjny na rok 2008 o cenie nie będe nawet wspominał

LCD sie do niego nie umywa pod względem czerni i głębi ... no ale co kto lubi

Na pewno pod gierki LCD lepszy i chyba tylko do tego

Do filmów Plazma albo Oled

Szukam bardzoej odpowiedzi od osób które mają lub mieli plazmy a może nawet Kuro

Jak świecą u Was po latach ?

Jeszcze w kwestii obłędu niedawno kupiłem wzmacniacz stereo... z lat 82- 85 ;)

0
  • #8 23 Lis 2018 23:20
    sosarek

Poziom 43  

Był - wtedy już plazmy były na wymarciu, kosztował pewnie tyle co nabyte i użytkowane przez mnie do tej pory LE46b530 Samsunga.
    Robi u mnie do tej pory jako monitor do komputera, okazjonalnie jako tv i na jakość nie narzekam.
    Co do wzmacniaczy audio - nie porównuj dwóch zupełnie różnych rzeczy.

0
  • #9 23 Lis 2018 23:41
    MrEcuador
    Poziom 7  

I co z tego że w 2008 roku ? to był referencyjny model i ztego co mi wiadomo to dopiero Oled LG B7 z 2017 mu dorównał ?

Wszystko zależy od danego modelu, ceny i stanu w jakim jest.. i tyle

Ja swój LCD też używałem jako monitora ale 32" cale to do filmów jest o wiele za mało pod filmy i absolutnie nie chodzi o żadne ripy mkv czy inne cuda tylko oryginały na blu rayu najlepiej z wysokim bitratem

Rozumiesz już jakiego ekranu szukam ? ;)

Tak więc co sie opłaca i kiedy to każdy ocenia według swojego portfela

A jeszcze wracając do audio to myślę że mój luxman z 80 lat położy na łopatki nie jeden nowy wzmacniacz do 1 tys zł

Ponawiam pytanie o sprawdzenie poziomu czerni - czy nie robi sie czerwona i ilości przepracowanych godzin w tym modelu

Jeśli ktoś wie albo użtkuje dzis plazmę to niech da znać :)

Może być nawet PW

0
  • #10 23 Lis 2018 23:52
    sosarek

Poziom 43  

MrEcuador napisał:
    to był referencyjny model i ztego co mi wiadomo to dopiero Oled LG B7 z 2017 mu dorównał ?

Ciekawe z kąd to wiesz i czym to jest poparte?
    Skoro plazmy były takie och i ach dlaczego wyginęły dawno temu na korzyść LCD itp.?
    MrEcuador napisał:
    Ja swój LCD też używałem jako monitora ale 32" cale to do filmów jest o wiele za mało pod filmy i absolutnie nie chodzi o żadne ripy mkv czy inne cuda tylko oryginały na blu rayu najlepiej z wysokim bitratem

No napewno na plaźnie odczujesz różnicę, tym bardziej z racji wyświetlanej rozdzielczości - no chyba że żyjesz w utopii i nieświadomości.
    MrEcuador napisał:
    Rozumiesz już jakiego ekranu szukam ? ;)

To kup projektor albo tv 4k.
    MrEcuador napisał:
    Tak więc co sie opłaca i kiedy to każdy ocenia według swojego portfela

Owszem, tylko nie rozumiem po co pakować się w coś czego w razie awarii nawet naprawić się nie da.
    MrEcuador napisał:
    A jeszcze wracając do audio to myślę że mój luxman z 80 lat położy na łopatki nie jeden nowy wzmacniacz do 1 tys zł

Może, ale jak to się ma do telewizorów nie bardzo rozumiem.
    Można być zapatrzonym w retro(plazma) ale trzeba myśleć logicznie.

0
  • #11 24 Lis 2018 00:06
    MrEcuador
    Poziom 7  

Poczytaj recenzje tego kURO to sie dowiesz :)
    Powiem Ci tyle że kosztował w dniu premiery chyba 3300 czy 3500 funtów

4K mnie nie kręci ani HDR.. do 4K musiał bym mieć tv ok 80" a na takie luksusy mnie nie stać

Z kanapy do Tv mam 2,3-2,4 m więc 50 cali przy rozdziałce 1080p to w sam raz

Projektor fajna rzecz ale trzeba mieć warunki do tego

Każdy sprzet może być dobry nawet po 50 latach jeśli jest w dobrym stanie

Dodano po 1 [minuty]:

Lcd jako monito służył mi jedynie do oglądania jakiś wiadomości itp.

Plazma ma byc pod filmy jak już mówiłem

Więc nie ma wyboru a oled na tym poziomie to cena x 4

0
  • #12 24 Lis 2018 00:13
    sosarek

Poziom 43  

MrEcuador napisał:
    Poczytaj recenzje tego kURO to sie dowiesz :)
    Powiem Ci tyle że kosztował w dniu premiery chyba 3300 czy 3500 funtów

No i co Cena Czyni Cuda? Widzę że wierzymy w audio-video voodoo...
    MrEcuador napisał:
    4K mnie nie kręci ani HDR.. do 4K musiał bym mieć tv ok 80" a na takie luksusy mnie nie stać

Skąd żeś wziął te 80"??? Różnicę widać przy 40" - ale widocznie wiesz wszystko najlepiej.
    MrEcuador napisał:
    Z kanapy do Tv mam 2,3-2,4 m więc 50 cali przy rozdziałce 1080p to w sam raz

No i wcale nie będzie widać różnicy przy czterokrotnie większej rozdzielczości i zagęszczeniu pikseli...
    MrEcuador napisał:
    Każdy sprzet może być dobry nawet po 50 latach jeśli jest w dobrym stanie

To kup sobie Neptuna - podobno też były dobre dopóki się nie paliły.
    MrEcuador napisał:
    Więc nie ma wyboru a oled na tym poziomie to cena x 4

Naczytałeś się czegoś i uważasz że wiesz wszystko - ok, niech Ci będzie, dla mnie takie podchodzenie do tematu to jak kupowanie malucha do jazdy na autostradzie w Niemczech - w końcu jakoś pojedzie i może kiedyś na miejsce dotre.

0
  • #13 24 Lis 2018 00:18
    MrEcuador
    Poziom 7  

Trzeźwy jesteś człowieku ?

Nigdzie nie napisałem że sie naczytałem i wszystko wiem !

Zapytałeś skąd to wiem to poelciłem Ci recenzję tego modelu i nie chodzi o to ile kosztował ale to był najlepszy Tv na tamten czas... a wileu uważa że dziś topowe oledy nie są te kilka razy lepsze ... patrząc z punktu widzenia za ile można dziś dostać tego Kuro a ile trzeba wyłożyć na topowy oled... i kto jest nielogiczny ?

Czytaj ze zrozumieniem

Napisałem że plaznuję zakup tej plazmy i szukam odpowiedzi jak wyglada czerń po latach i jak sprawdzic ilosc przepracowanych godzin

Wyluzuj

0
  • #14 24 Lis 2018 00:27
    sosarek

Poziom 43  

MrEcuador napisał:
    Trzeźwy jesteś człowieku ?

Więcej pokory dla kogoś kto próbuje Ci uświadomić coś.
    MrEcuador napisał:
    Nigdzie nie napisałem że sie naczytałem i wszystko wiem !

MrEcuador napisał:
    poelciłem Ci recenzję tego modelu i nie chodzi o to ile kosztował ale to był najlepszy Tv na tamten czas... a wileu uważa że dziś topowe oledy nie są te kilka razy lepsze

No i gdzie ta recenzja?
    MrEcuador napisał:
    Czytaj ze zrozumieniem

Ciągle czytam i próbuję Ci coś wyjaśnij a Ty upierasz się przy swoim pisząc ile kosztował w dniu zakupu - padnie za miesiąc nie mój problem - dlaczego ludzie sprzedają plazmy po 200zł? Bo są w stanie agonalnym i swoje już mają wyświecone - wypalają się szybciej niż telewizory kineskopowe - tak ciężko to pojąć?
    MrEcuador napisał:
    Napisałem że plaznuję zakup tej plazmy i szukam odpowiedzi jak wyglada czerń po latach i jak sprawdzic ilosc przepracowanych godzin

Zależy jak podkręci się kolory w ustawieniach, a ilość przepracowanych godzin ni jak się ma do tego jaki panel był zastosowany, z jakiej serii, jak był użytkowany itp.

0
  • #15 24 Lis 2018 00:35
    MrEcuador
    Poziom 7  

Jeszcze jedno co do 4K widać różnicę jasne ale przy tv 55" żeby zobaczyc wszystkie detale trzeba siedzieć z nosem w telewizorze

Dodano po 1 [minuty]:

Kuro 5090 to dziś dla Ciebie maluch na utostradzie .. bez komentarza

Czekam może odezwie się ktoś kto używa plazmy pioneera i wie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin

Takie głupie docinki o poborze prądu etc mnie nie interesuja

0
  • #16 24 Lis 2018 00:41
    sosarek

Poziom 43  

Widać z mniejszej - to tak samo jakbyś odpalił sobie film na starej Nokii N95 i obok na starym Galaxy S2.
    Telewizory plazmowe podobnie jak projekcyjne były przejściową modą, zresztą tak samo jak telewizory 3D - były i zniknęły bo inne technologie stały się tańsze i bardziej dostępne oraz lepsze.
    Szwagier prowadzi serwis RTV i jakąś tam styczność ze sprzętem mam w miarę na bieżąco - plazmy są nienaprawialne w to miejsce lepiej szukać czegoś innego i nie piszę tego w żaden sposób złośliwie. Co do jakości obrazu i kolorów - LCD nawet z podświetleniem CCFL przegoniły plazmy - nie mam tu na myśli jakieś Manty tylko markowe telewizory, o tych z LED nie wspominając.

0
  • #17 24 Lis 2018 00:41
    MrEcuador
    Poziom 7  

Dalej nic nie rozumiesz erzucasz każdy model plazmy do jednego worka

Za 200 zł sprzedają plazmy popsute które kosztowały 1500-200 zł

Ten kosztował w dniu premiery 16000 i nie o kase i snobizm tu chodzi... trzeba poczytać i zobaczyć - najlepiej po kalibracji

Ten tv dziś chodzi po ok 1500 - 2000 i co ? to ta sama plazma co za 200 zł ze szrotu?

To ten Twój maluch na autostradzie ?

0
  • #18 24 Lis 2018 00:47
    sosarek

Poziom 43  

MrEcuador napisał:
    Za 200 zł sprzedają plazmy popsute które kosztowały 1500-200 zł

Brak słów.
    MrEcuador napisał:
    Ten kosztował w dniu premiery 16000 i nie o kase i snobizm tu chodzi... trzeba poczytać i zobaczyć - najlepiej po kalibracji

Kosztował - ja w 2005 roku kupowałem tv projekcyjny Thomsona który kosztował 7500zł. po 3 latach sprzedałem go za 700zł. bo lampa projekcyjna kosztowała 2000zł. - poszedł de facto na części bo nikomu nie opłacało się go robić - czego to dowodzi? NICZEGO.
    MrEcuador napisał:
    Ten tv dziś chodzi po ok 1500 - 2000 i co ? to ta sama plazma co za 200 zł ze szrotu?

Tak, bo jeden niespełna rozumu wystawił na allegro - tak samo jak ludzie wystawiają tv 32 kineskopowe po 500zł? Czego to dowodzi? Nie znajomości rynku i szukania "Jelenia" - bo przeczyta że kosztował 16000zł. w dniu zakupu...
    Za 1500zł bez problemu kipisz tv 4K smart!!!

0
  • #19 24 Lis 2018 06:43
    woytas73
    Poziom 12  

Elektroda schodzi na psy, facet chce się dowiedzieć jak sprawdzić stan czerni a nie wysłuchiwac kretyńskich porad w stylu wywal 8 tysi a nie kupuj złomu.
    Nie macie potrzebnych info to nie odzywać się w celu nabijania punktów.
    Moderator pilnie potrzebny!
    Ze swojej strony mam panasłonia i w menu mam możliwość sprawdzenia czasów.
    Nacisnąć klawisz mute na pilocie i program minus na klawiaturze lokalnej.

4
  • #20 24 Lis 2018 08:48
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Aby sprawdzic ilosc przepracowanych godzin:

To check the hours on your plasma, go into the Service Menu

Start with the plasma turned OFF
    Make sure you point the remote directly at the IR sensor in the tv

Press DISPLAY on the remote (just press, do not hold)
    Wait 3 seconds
    Press LEFT, UP, LEFT, RIGHT then POWER

If done correctly, the plasma turns on and the INFORMATION page is displayed

Then use the down arrow to page through to page 5
    PANEL = the time the set has been on
    MTB = the time the set has been plugged in

When you finish press the HOME MENU button

Tutaj inne metody
    https://www.hometheatershack.com/forums/hdtv-...s/23475-how-check-hours-used-your-plasma.html

2
  • #21 24 Lis 2018 19:31
    MrEcuador
    Poziom 7  

No super o to mi chodziło :)

Wielkie Dzięki za ostatnie 2 wpisy

za pół godziny będę oglądał Kuraka - potem dam znać co i jak ;)

Pozdrawiam

Dodano po 6 [godziny] 4 [minuty]:

Plazma została ale mam narazie tylko podłączony PC ze zintegrowaną grafiką
    Przy podłaczeniu Blu Raya Sony BDP S180 Tv pokazuje mi takie coś
    " urządzenie nie może pracować bląd CEC 200 " :(

Nie odpowiedni kabel HDMI czy co ? Mam jakiś VIVANCO 1.3
    Na poprzednim TV Sony wszystko działało..

Dodano po 1 [minuty]:

Za jakiś czas chce zmienić też odtwarzacz blu ray ale narazie chciałbym na tym coś obejrzeć

Macie jakieś pomysły co to może być za bląd ?

0
  • #22 24 Lis 2018 20:17
    gogojogo
    Poziom 11  

Mam LG 50 już 5 lat, zero problemów obraz żyleta. Warto było kupić na filmy super.

1
  • #23 24 Lis 2018 20:27
    MrEcuador
    Poziom 7  

Dzięki za dobre słowa Panowie :)

Powiem wam że mam wąski pokój i z kanapy do tv mam 2 metry z malutkim kawałekiem

I ta przekątna mnie przygniotła.. przesiadka z 32" zrobiła swoje :)

Piewrwsze wrażenie... ale bydlak kawął sprzętu ;) poczulem się jak w kinie

Obraz mnie nie razi jak w LCD.. oby tylko żył jak najdłużej

Powidok jeden jest ale mało widoczny jak włączyłem film z komputera nic nie znać

Tylko ten bład HDMI CEC 200 ... chyba wina kabla Blu Ray mam sprawny

Może ktoś podpowie co z tym zrobić...

0
  • #25 24 Lis 2018 22:41
    destructor_0
    Poziom 17  

Sprawdź też inny kabel hdmi.

0
  • #26 25 Lis 2018 02:38
    PawelChester
    Poziom 13  

MrEcuador gratuluje zakupu.Szkoda, ze nie moglem sie udzielic wczesniej.Sam mam 2 plazmy w domu i dopoki nie bedzie mnie stac na min 75 cali oled to nie wymienie tv w salonie jakim jest ostatniej generacji plazma Panasonica 65 cali z 2014 roku.W sypialni mam Pioneer'a z 2007 42 cale(bardzo zaluje, ze nie dorzucilem wtedy £500 do 50 cali)Wiele ludzi nie lubi plazm bo sa pradozerne(czy aby?) generuja sporo ciepla-to akurat tez mnie wkurza i w dzien(zwlaszcza sloneczny)nie sa tak dobre jak lcd(dla jasnosci led to tez lcd)Wszysto sie natomiast zmienia jak sie jak sie sciemnia, lub jak jest zupelnie ciemno.Czern jest czarna, ruch wyglada naturalnie, a o 'serialowym' obrazie jak z Klanu nie ma mowy.Plazma ma swoje wady i zalety, jak kazda technologia, ale do czasu OLED'u(nie QLEDU czy innego udajecego oled tv) w nocy, czyli w warunkach kinowych nie ma lepszych tv do filmow.Jezeli sa to prosze o wskazanie modelu(w podobnych pieniadzach), ale priorytet ruch i czern, nie cukierkowe kolorki i jasnosc, tylko w zaciemnionym pomieszczeniu-w dzien, badz na zewnatrz, jak np w barze, tak lcd pozamiata plazme.

Co do wypowiedzi Sosarek-nawet nie wiem gdzie zaczac i nie bede mowil co naprawde o nim mysle bo mnie zbanuja.Co do konsumpcji energii Sosarek, ten Twoj Samsung bierze 240 W z tego co znalazlem, czyli tyle co ta 500W plazma, ktora bierze realnie polowe, czyli 250 W.

Sosarek powiedzial, cytat:
    'Kosztował - ja w 2005 roku kupowałem tv projekcyjny Thomsona który kosztował 7500zł. po 3 latach sprzedałem go za 700zł. bo lampa projekcyjna kosztowała 200zł. - poszedł de facto na części bo nikomu nie opłacało się go robić - czego to dowodzi? NICZEGO. '

Facet-bredzisz i przeklamujesz.Nidy nie uwierze, ze zaplaciles w 2005 roku 7500zl za tv z tylna projekcja i w 2008 sprzedales go za 700zl, tylko dlatego, ze lampa byla po marne 200zl.Czy naprawde jestes tak naiwny i sadzisz, ze ludzie to kupia?Otoz kupiles w 2005 za jakies marne grosze tv z tylna projekcja w ktorego nie warto bylo dolozyc po 3 latach 200 zl, a ktory lata swietlne temu kosztowal 7500zl.Takze jak juz zadasz od innych troche pokory(sam nie wiem za co, bo po Twoich postach to jedyne co mozna powiedziec to fakt, ze szukasz zaczepki i probujesz kogos osmieszyc, zamiast mu pomoc) to moze zaczni od siebie ?

'NIENAWIDZĘ dyletantów którzy klepią swe racje, nie zwracają uwagi na to co zostało napisane wcześniej'-uff, padam z wrazenia.Szkoda, ze nie odnosi sie to do Ciebie.Majac jakis smieszny lcd Samsunga 46 cali, krytykujesz plazme Pioneera, ktora zebrala najwyzsze noty w wielu miejscach na ziemi?Ale co tam, Twoj szwagier ma serwis rtv, to cos tam wiesz.POCZYTAJ CO ZOSTALO NAPISANE WCZESNIEJ przez ludzi ktorzy z tego zyja, w wielu roznych miejscach na ziemi, nie tylko w Poznaniu-Poznanska pyro-i zastosuj sie do swojej zasady.

Problem polega na tym, ze krytykujesz cos z czym nie miales stycznosci przez wiele godzin, a nawet dobra plazma nie ma efektu 'wow' jak cukierkowe wypodswietlane i kolorowane lcd.Ale po przyzwyczajeniu sie do obrazu najlepszych plazm nie pisalbys takich bzdur.Z plazma jest troche jak ze starymi amerykanskimi autami V8, nie maja kompletnie sensu na papierze, bo zlopia paliwska jak smoki, skrecaja jak wozy strazackie i psuja sie na potege.Ale jednak sa setki tysiecy ludzi ktorzy je kochaja, mimo, ze nowe auta pozornie sa cichsze, bardziej ekonomiczne i duzo tansze w utrzymaniu.

Do autora watku, powiedz prosze ile zaplaciles za ten tv, sam czesto przegladam ebaya i mysle, czy nie wymienic 42 cali Pioneera na 60 cali Pioneera.Ohh...gdyby tylko robili choc 70ki..Problem polega na tym, ze jak kupie 75 cali-lub wiecej oled to plazma Panasonic 65 cali wyladuje w sypialni.Chcialem wstawic Pioneer'a do kuchni, ale szef kuchni sie nie zgadza-mimo iz miejsce jest(cholerne babsko :-) Naprawde szkoda, ze Pioneer nie robi juz tv, bo moze w Panasonic'u ktory jest zdecydowanie nowszy, czern i kontrast jest lepszy to Pioneer ma cos w sobie, ale trzeba z nim pozyc pare lat zeby wiedziec o co chodzi.To troche jest jak z obrazem malowanym olejna, gdzie masz ruchy artysty takie a nie inne i odcienie barw jakie kochasz i nic nowszego Cie nie przekona(no moze oled-hehe)Jak widze rozne tv u ludzi po domach to wiem, ze 'to juz nie wroci' a szkoda...

1
  • #27 25 Lis 2018 03:18
    arigato
    Poziom 25  

Szanowny kolego PawelChester z JuKej - co to za niesamowicie dobry telewizor, do którego należy się najpierw przyzwyczaić?
    Nawet jeżeli ktoś jest Pyrą z Pyrylandii to wcale nie musi być kimś gorszym od Jukejowca z Jukeji.
    Jeżeli kolega na szkołę kamieniami nie ciskał to z pewnością wie, że wyższy poziom czerni uzyska się na ekranie, który - jako wyłączony jest bardziej czarny od konkurenta. Fizyki się oszukać nie da i tyle :D Jeżeli kolega mi nie wierzy to zapraszam do jakiegokolwiek kina z białym ekranem, tak na "zięć dobry". Tam właśnie widać jest, czarno na białym :-), co to znaczy mieć problem z czarną czernią.
    Dzięki temu, że oko ludzkie posiada stosunkowo dużą bezwładność można mieć wrażenie całkiem przyzwoitej czerni nawet na ekranie, który słabo sobie z tym radzi. Jednak, kiedy damy wzrokowi szansę (czas) na oswojenie się ze środowiskiem to, już po kilku sekundach zaczniemy wyraźnie wyodrębniać tę niechcianą szarość.
    Nie zamierzam tutaj pisać peonów na cześć LCD ale faktem jest, że czerń na tego typu ekranach wypada zdecydowanie lepiej niż na urządzeniach plazmowych.
    Nie zamierzam rozpatrywać niechcianych efektów jakie widz może zaobserwować na klasycznym monitorze LCD. Mam tutaj na myśli smugi świetlne, widoczne czasami bardzo wyraźnie przy wysokim stopniu nasycenia obrazu czernią. To jest wada, której producenci nie są w stanie ominąć. Można stosować jakieś sztuczki w stylu miejscowego doświetlania jasnych scen, co bardzo pomaga, ale jest to jedynie swego rodzaju proteza...
    Faktem jest, że plazmowe urządzenia nie są w stanie prześcignąć ekranów LCD pod tym właśnie kątem. Jedynie LCD, (lub SED, które raczej przejdą do historii), mogą tutaj konkurować z OLED-ami
    Są jeszcze ekrany na normalnych diodach LED, spotykane w miastach, na otwartej przestrzeni. Tam również poziom czerni jest właściwie idealny, ale z przyczyn oczywistych ta technologia nie zagości w naszych domach. Przynajmniej na razie.
    Do dobrego telewizora nie należy się przyzwyczajać :!:
    Dobry telewizor/ekran ścina z nóg swoim idealnym obrazem. Jeżeli mamy jakieś ale to nie mamy dobrego telewizora :D

0
  • #28 25 Lis 2018 04:02
    MrEcuador
    Poziom 7  

Panowie więcej luzu :)

O Sosarku sie nie che wypowiadać bo rozmawiając z Nim czułem sie jak w wielkim sklepie gadając z handlowcem

Myślę że inni zrozumieli czego szukam

To moja 1 plazma.. żałuję że tak późno.. ale jest mega fajnie :)

Miałem LCD 32" Bravie z 2012 roku.. i dobra była ale pod konsolę
    w filmach(pomijając przekątną ekranu) .. mi sie nie podobała - konkretnie ta sztuczna czerń

Puściłem sobie dziś próbnie urywki z filmów które oglądałem na wcześniejszym LCD.. i sorry plazma ma to "coś"

Jak ta widokówka w pastelowych kolorach którą mam z lat 90

LCD czy plazma czy oled ? Moim zdaniem:

Jeden lubi landrynki a drugi czekoladowe cukierki

Dziś mam Kuro (model sprzed 10 lat) i jestem szcześliwy :)

Jak bym chciał grac gry video pozostał bym przy LCD

Ten Soniacz który miałem do niedawna kupiła ode mnie kobieta dla dzieciaków pod Playstation i jest zachwycona kolorami i stanem w jakim był... pod konsolę był ok

no ale tam nie ma tej głębi.. tego czegoś jak na plaźmie

Poprostu inaczej się ogląda.. jak siedze przy biurku i patrzę na monitor LCD to czuję jak to we mnie świeci.. przy KURO odpoczywam :)

Kolorki nie są przejaskrawione.. no poprostu miło się patrzy a nic nie ustawiałem jeszcze. Z czasem pewnie dam go skalibrowac jakiemuś fachowcowi ale to jak zmienie odtwarzacz z mojego naleśnika na coś godniejszego tej plazmy

Kolega 2 wpisy wyżej pytał o cenę itd. i widze że wie co to za sprzęt i chyba lepiej ode mnie ;)
    Kuro zbierał noty 10/10 w 2008 roku i to był referencyjny ekran
    fakt potem Panas wypuścił jeszcze lepszą plazmę ale niestety nie widziałem jej na żywo a myśłałem też o jakimś plazmowym Panasie najlepiej w 60 calach :)

Mój egzemplarz jak już pisałem ma jeden powidoczek (zero martwych pixeli)
    Ten powidok mnie nie rusza.. w ogóle tego nie zauważam przy oglądaniu filmu tym bardziej jak są pasy

Po targach dałem 1250 zł z transportem do domu i w komplecie dostałem wszystko co było i dedykowany wieszak... myślę że cena bardzo dobra :)

Zasilacz nie piszczy, martwych pixeli brak, czerń na moje oko wypas nic nie wpada w czerwień jest bardzo dobrze... tylko zmienić odtwarzacz na coś godnego Kuraka i oglądać :)

0
  • #29 25 Lis 2018 08:02
    PawelChester
    Poziom 13  

Szanowny panie kolego arigato.To nie do telewizora sie nalezy przyzwyczaic.To telewizor przyswyczaja siebie do nas-czytanie ze zrozumieniem sie klania.Plazma (nie kazda!!!) w moim pojeciu jest jak stare buty, ktore patrzac z boku nadaja sie do wyrzucenia, ale nam jest w nich niezmiernie komfortowo.Sa jak stary Lexus, z pozoru gorszy i nieekonomiczny jak dzisiejsze auta, a jednak po przesiadce na ‘nowe’ widac tandetna skore i wszechobecna tanioche, mimo iz pozornie jest lepiej i duuuzo nowoczesniej.Tylko to trzeba sie przesiasc, ze starego na nowe i to widac jak na dloni.W odwotna strone to nie dziala.Nie trwierdze, ze nie ma lepszych tv niz plazma, ale twierdze, ze plazma ma swoj specyficzny obraz i przesiadka na lcd jesli priorytetem jest czern i odwzorowanie ruchu jest niemozliwa.

Co do kina z bialym ekranem, to nie trzeba mnie nigdzie zapraszac, bo mam takowe w domu i na ogrodzie od jakis 8 lat-135 cali wewnatrz i 250 cali na zewnatrz.Takze jestem obeznany, a nie tylko oczytany w teorii, ani nie pod chwilowym wrazeniem w sklepie, ze wspomnianym projektorem, 2x plazma i lcd 32 cale Sony w PC, lcd 15 cali w Mcbook Pro i lcd 12.9 cali w ipad pro-to tak dla jasnosci, zeby nie bylo, ze jestem stronniczy ‘bo mam plazme, to bronie plazmy’ Jestem przyzwyczajony do kazdego rodzaju ekranu(wyjatkiem jest oled, ktory jedynie malutki mam tylko w iphone x, ale tu chyba sie zgadzamy nad jego wyzszoscia ponad reszta)i mi osobiscie najbardziej odpowiada plazma i jedyna alternatywa jest oled, a jesli sie myle to prosze o wskazanie listy modeli ktore maja lepsza czern i odwzorowanie ruchu, w warunkach ‘kinowych’ czyli w nocy, bo wedlug sprzedawcow w ‘JuKej’ niestety takowe nie istnieja i nalezy sie zwrocic w strone oled.To samo wynika z moich obserwacji po wizytach po sklepach, jak po domach innych mieszkancow tej wyspy zwanej przez Ciebie ‘JuKej’Co do ekranow lcd, retina dispaly chyba jest calkiem niezla wsrod lcd’kow, a z nimi spedzilem sporooo godzin, takze tez jestem opatrzony, Sony w pc to samo, ale jesli ponzsze Twoje stwierdzenie jest prawdziwe to wkaz konkretne modele dostepne dzis w sprzedazy a chetnie sie z nimi zapoznam, szczerze i bez zlosliwosci, tylko nie dogania, a przewysza jak napisales.

‘Nie zamierzam tutaj pisać peonów na cześć LCD ale faktem jest, że czerń na tego typu ekranach wypada zdecydowanie lepiej niż na urządzeniach plazmowych’ o tym zdaniu pisze powyzej.

Dodaj jeszcze liste ekranow z jakimi masz na codzien doczynienia.

Pozdrawiam wszystkie Poznanskie pyry 😄

0
  • #30 25 Lis 2018 14:55
    MrEcuador
    Poziom 7  

Żeby było śmieszniej to nowy właściciel Kuro to rodowity Pyrus ;)

0