Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zasilanie kamer IP - Dwie kamery na jednym kablu zasilania plus rozdzielacz

stanley7507 23 Lis 2018 22:41 261 24
  • #1 23 Lis 2018 22:41
    stanley7507
    Poziom 4  

Witam serdecznie.
    Mam pewien problem z zasilaniem moich kamer IP.
    Dopóki była jedna - wszystko grało ale jak podłączyłem drugą - w dzień spoko ale kiedy przechodziły w tryb IR obraz znikał.
    Kamery są zasilane poprzez zasilacz już 12V 4,2 A + oryginalny kabel o długości 25 m zakończony 2X chinch i DC i rozdzielacz 2X DC
    Oczywiście korzystam tylko z DC.
    Sprzedawca kamer zaproponował sprawdzenie napięcia i ...... podłączyłem rozdzielacz na 3X DC do jednego wtyku podłączyłem wskaznik napięcia i pokazał 12,1 V, po podłączeniu jednej kamery wskazanie osiągnęło 8,45 V a gdy podłączyłem drugą napięcie spadło do 5,21 V
    Czy to wina kabla zasilającego tego 25 m ???
    Po podłączeniu zasilacza z laptopa 18,5 V napięcie na poziomie 13,1 V i wszystko w normie.
    Jak mógłbym rozwiązać swój problem a mam obawy że jak kamery przejdą w tryb dzienny i nie będą potrzebowały tyle prądu zasilacz może okazać się zbyt mocny i może uszkodzić mi kamery .

0 24
  • #2 23 Lis 2018 22:45
    sosarek

Poziom 43  

Marka i modele kamer?

stanley7507 napisał:
    Kamery są zasilane poprzez zasilacz już 12V 4,2 A + oryginalny kabel o długości 25 m zakończony 2X chinch i DC i rozdzielacz 2X DC

To są IP??? Bo jakoś mi nie wygląda na to.

0
  • #3 23 Lis 2018 22:49
    stanley7507
    Poziom 4  

Adler IT220 i Adler IT420

Dodano po 1 [minuty]:

Tak IP a kabel został ze starej kamerki analogowej audio video

0
  • #4 23 Lis 2018 22:50
    sosarek

Poziom 43  

Skąd tam masz wtyk "chinch"?
    Kamery nie powinny pobierać więcej niż 500mA więc błąd jest gdzieś w podłączeniu lub zasilaczu.

0
  • #5 23 Lis 2018 22:53
    stanley7507
    Poziom 4  

Końcówki Chinach są po obu końcach kabla plus jeden DC z jednej strony męski a z drugiej żeński. Tym kablem zasilam obydwie CAM stosując rozdzielacz 3xDC

0
  • #6 23 Lis 2018 22:54
    sosarek

Poziom 43  

Wklej zdjęcia tego rozdzielacza, i to żadne wtyki chinch tylko DC 2,5 pewnie.

0
  • #8 23 Lis 2018 23:11
    sosarek

Poziom 43  

Rozdzielacz/łączówka zasilania - bywają wadliwe.
    Skoro to kamery IP to od czego są te wtyki RCA(chinch)?

0
  • #9 23 Lis 2018 23:15
    stanley7507
    Poziom 4  

Jak wspominalem kabel został z kamerki analogowej AV a ja korzystam tylko z DC więc ów chinche są nie używane. Jeżeli chodzi o rozdzielacz to przy zasilaniu innych urządzeń działają bez problemu. Powiadam 2x 3x i 4x

0
  • #10 23 Lis 2018 23:25
    sosarek

Poziom 43  

Gdzieś masz zwarcie bo nie możliwe by przy takich odległościach i zastosowaniu zasilacza o wydolności rzędu 4A dwie kamery nie mogły działać w nocy.

0
  • #11 23 Lis 2018 23:28
    stanley7507
    Poziom 4  

Jest to całkiem możliwe bo kiedyś sam kabel był puszczony przez okno więc przy zamykaniu zaginął się

0
  • #12 23 Lis 2018 23:29
    sosarek

Poziom 43  

Więc zacznij od sprawdzenia okablowania bo gdzieś masz pewnie zwarcie.

0
  • #13 23 Lis 2018 23:33
    stanley7507
    Poziom 4  

Tak zrobię z samego rana. O efektach poinformuje jak najszybciej a póki co bardzo dziękuję za pomoc !

0
  • #14 23 Lis 2018 23:36
    sosarek

Poziom 43  

Ok, w takim razie czekamy.

0
  • Pomocny post
    #15 24 Lis 2018 01:43
    kood
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

stanley7507 napisał:
    oryginalny kabel o długości 25 m zakończony 2X chinch i DC i rozdzielacz 2X DC

I tu prawdopodobnie jest problem, cieniutki kabel pewno słabej jakości, po przejściu w tryb nocny wzrasta prąd płynący w przewodzie i spada napięcie. Zmierz napięcie po stronie zasilacza bez kamer i z kamerami, aby wykluczyć że to nie zasilacz jest problemem.

stanley7507 napisał:
    Po podłączeniu zasilacza z laptopa 18,5 V napięcie na poziomie 13,1 V i wszystko w normie.

Najlepsza droga do spalenia kamer. Można podnieść napiecie, ale po stronie kamer trzeba by zastosować przetwornicę step-down która obniży napięcie do 12V.

Czemu nie puścisz zasilania po skrętce?

0
  • #16 24 Lis 2018 08:51
    stanley7507
    Poziom 4  

No i witam ponownie.
    Po przebudzeniu odpaliłem TV i obraz był już w kolorze ale przy kamerach wzrosło z 13,1 w nocy do ponad 17 V (nie spaliły się jednak)
    Zamieniłem zasilacze na ten 12V i przy kamerach pokazało się 8-9 V . Postanowiłem sprawdzić podpowiedz kolegi i zmierzyłem napięcie przy samym zasilaczu i potwierdzam jest tam niezmiennie 12 V bez kamer jak i z nimi czyli wina tego kabla.
    Co do zasilania po skrętce to posiadam takowe ale tylko na drodze kamera - łacznik (rozdzielacz) ponieważ zmuszony byłem puścić sygnał z obydwu kamer wykorzystując odpowiedni sprzęt gdyż nie mam już miejsca na kolejny kabel, aczkolwiek chyba usunę ten zbędny cienki i zastąpię go albo kolejną skrętką albo konkretny zasilający. Na portalach aukcyjnych są takie urządzenia step-down ale czy aby będzie to działało tak że jak podam mu np. 24 V a na wyjściu ustawię żądane 12 V to nawet gdy spadnie do np. 17 V czy dalej zostanie to 12 ?? Zasilanie kamer IP - Dwie kamery na jednym kablu zasilania plus rozdzielacz Zasilanie kamer IP - Dwie kamery na jednym kablu zasilania plus rozdzielacz Zasilanie kamer IP - Dwie kamery na jednym kablu zasilania plus rozdzielacz Zasilanie kamer IP - Dwie kamery na jednym kablu zasilania plus rozdzielacz

0
  • #17 24 Lis 2018 10:39
    sosarek

Poziom 43  

1. Użyj zwykłego switcha 5 portowego za 20zł.
    2. Do jakich 17V?
    Kamery masz zasilać z 12 jeśli cokolwiek jeszcze ma z nich zostać.

0
  • #18 24 Lis 2018 10:54
    stanley7507
    Poziom 4  

Mam Switcha 5 portowego i nawet kiedyś użyłem routera Asus i ustawiłem go chyba w tryb Bridge i z jedną kamera działało ale przy dwóch już nie. Co do tych 17 v to tak tyle było gdy CAM przeszły w tryb dzienny ale od razu zamieniłem zasilacz na ten 12 V.
    Na razie podłączyłem przedłużacz do pomieszczenia z kamerami i tam zasilacz bezpośrednio do kamer i nie ma żadnego spadku napięć.
    Wygląda na to że to kabel uległ uszkodzeniu i będę musiał go jednak wymienić.

0
  • Pomocny post
    #19 24 Lis 2018 11:20
    sosarek

Poziom 43  

Wybacz, mimo tych 18 lat w branży im więcej czytam tym mniej rozumiem - taki chaos wprowadzasz.

0
  • Pomocny post
    #20 24 Lis 2018 11:37
    ttoip
    Poziom 16  

po dołączeniu drugiej kamery wzrósł prąd płynący przez kabel a co za tym idzie zwiększył się spadek napięcia na kablu, szczególnie w trybie noc kiedy działają diody podczerwieni. Ja przyjmuję na kamerę w trybie noc pobór 1A wiem że czasem to jest przesada , ale zauważyłem że niektóre kamery tak potrafią "szarpnąć prąd" kiedy startują diody podświetlające - wtedy spadnie ci napięcie na kamerze fakt że potem czasem się podniesie ale długim kablu zasilającym nie będzie już 12V przy zaniżonym napięciu kamera już się nie "podniesie".

zrobiłbym tak :
    zasilacz powiedzmy 24v
    a przy kamerach "przetwornica typu step-down" z napięciem ustawionym na 12v
    taka przetwornica to koszt kilku PLN, a zapewni ci "stabilne" 12v dla kamer niezależnie od trybu pracy kamery dzień/noc
    PZDR

taką przetwornicę kupisz na znanym portalu :)

0
  • Pomocny post
    #21 24 Lis 2018 12:08
    sosarek

Poziom 43  

@ttoip Pomyśl zanim napiszesz, obie kamery pobierają maksymalnie 10-12W, jak to się ma do 4A zasilacza?

ttoip napisał:
    zauważyłem że niektóre kamery tak potrafią "szarpnąć prąd"

Ciekawe.
    ttoip napisał:
    fakt że potem czasem się podniesie ale długim kablu zasilającym

Jeszcze raz - pomyśl czy piszesz z sensem.
    ttoip napisał:
    asilacz powiedzmy 24v
    a przy kamerach "przetwornica typu step-down" z napięciem ustawionym na 12v
    taka przetwornica to koszt kilku PLN, a zapewni ci "stabilne" 12v dla kamer niezależnie od trybu pracy kamery dzień/noc
    PZDR

Większej bzdury dawno nie czytałem - przy kamerach CVI/AHD/THD na odległościach po 60-1000m.nie mam spadków napięć-dlaczego? Domyśl się i napisz.

0
  • #22 24 Lis 2018 12:13
    stanley7507
    Poziom 4  

I tak właśnie zrobię - myślę że moduł MP2307 rozwiąże mój problem.
    Wiem że może i ciężko mnie zrozumieć bo czasami jak za dużo nawymyślam to potem sam się potrafię pogubić
    Jest jeszcze opcja z tym switchem a zasilanie po skrętce ale czy przy tej długości kabla ok 20 m napięcie nie spadnie ???.
    To zabieram się za testowanie a Wam wszystkim bardzo dziękuję za przydatne informacje i okazałą pomoc, na pewno coś wybiorę.

0
  • Pomocny post
    #23 24 Lis 2018 12:48
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe

Do 100m powinno działać prawidłowo tzn nie powinno być znaczących spadków napięcia na sprawnym przewodzie.

0
  • Pomocny post
    #24 24 Lis 2018 12:54
    sosarek

Poziom 43  

Jaki moduł?
    Zrób porządek w instalacji i tyle.
    Owszem, ciężko Cie zrozumieć tym bardziej jak zabierasz się od d... strony.

0
  • #25 24 Lis 2018 12:58
    stanley7507
    Poziom 4  

Ok to wiem na czym stoję - czyli mogę zamknąć temat

0