Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Toshiba MK3263GSX dobór elektroniki

24 Lis 2018 11:59 396 16
  • Poziom 9  
    Witam.Kochani padła mi elektronika w dysku Toshiba MK3263GSX potrzebuję elektroniki na co ma zwrócić uwagę po za.
    1.Taka sam wersja Dysku TJ Toshiba MK3263GSX
    2.Czy to jest ważne date code J1070 rev A.00 ??
    3.Czym się sugerować aby dobrać dobrą elektronikę chce tylko odzyskać zdjęcia..

dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Kotaishi
  • TermopastyTermopasty
  • Osoba Niesłysząca
    Przy uszkodzonej elektronice dysku ważny jest punkt 1 i 2 pytania przy doborze elektroniki.
  • Poziom 9  
    Łukasz_W napisał:
    Co się aktualnie dzieje z dyskiem?
    Jak zachowuje się na oryginalnej elektronice?

Nie zalacza sie lekko pyka..na płycie widać uszkodzone miejsca wypalenia...
  • TermopastyTermopasty
  • Osoba Niesłysząca
    Ja kupiłem używany i tez stukał wiec kupiłem nowy. Jeśli chcesz możesz oddać do wyspecjalizowanego serwisu naprawy dysków.
  • Poziom 9  
    Łukasz_W napisał:
    To nie wygląda na uszkodzenia tylko na ślady kalafonii i czyjeś próby lutowania.
    Zamieść dźwięk tego dysku po podłączeniu zasilania.

Dysk nie był naprawiany dostałem go od znajomej z laptopem ja na 1 rzut tez tak myslałem ale pod mikro widać że układy są przypalone od góry...
    Nie nagram ci tego bo to bardzie takie rryt rryt bardzo ciche jak by próbował odpalić się i coś zczytać...
  • Osoba Niesłysząca
    Nie mam pojęcia musisz oddać do Serwisu i postawią diagnozę.
  • Poziom 9  
    Dlatego chcę dobrać odpowiednią elektronikę jest jej trochu na allegro ale nie wiem jaki parametrami się sugerować.I spróbować jeśli nic z tego nie wyjdzie trudno.Mam w domu z 50 dysków ale takie modelu niestety nie:/

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    A mnie się zdaje, że jednak był w jakiejś naprawie, to że od góry układów widać przypalenia oznaczać może, że ktoś dmuchał hotair'em.
    Jeżeli dysk próbuje się rozpędzić, to może oznaczać nie uszkodzenie elektroniki, a zablokowanie głowicy na talerzach.
    W Toshibach musi zgadzać się procesor i numer elektroniki.
    Ponadto trzeba przelutować ROM.
    https://www.donordrives.com/pcb-replacement-guide

Co do znajomej, ten dysk siedzi w tym laptopie od nowości?
    Może ktoś wcześniej w nim grzebał.
    Dla mnie to jest usterka mechaniczna.
  • Poziom 9  
    Pisałem do kolegi
    Spoiler:
    migol21
    Może on coś wskura pomagał nie raz...

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli..
    1.ten numer FKN79A A002439-0 A

Czy coś jeszcze

Dodano po 2 [minuty]:

Kłócił się nie będę może i taki dysk był wymieniony a tamten padł...Ale ja na bank tam nie grzebałem a chodził 2 lata bo wtedy na nim stawiałem system Smart był ok MHDD nie pokazywał żadnych błedów 2 bloki były z odczytem 150ms....

Dodano po 2 [minuty]:

Ale dzieki Łukasz_W za chęci i starania..Muszę tylko taką elektronikę dopaść.Może migol mnie naprowadzi żebym gówna nie kupił.Jak ruszy to super odzyskuje a dysk i tak sie nie nadaję na 100% do utrzymywania danych...
  • Poziom 9  
    Kupiłem jak przyjdzie dam znać...A bios koniecznie trzeba przelutować tak...Bo z tym problemu nie bedzie podpowiesz tylko który to scalak
  • Poziom 9  
    Duża podpowiedz znajdę:)