Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozwiązania w stylu MacGyvera

TechEkspert 04 Gru 2018 12:20 7962 67
  • #61 04 Gru 2018 12:20
    Janusz_kk
    Poziom 16  

koczis_ws napisał:
    Mam takie jedno, w którym po pewnym czasie śruba zaczęła przeskakiwać.

A mnie pękło :) i czego to dowodzi?

• Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #63 04 Gru 2018 15:47
    E8600
    Poziom 36  

Imadło imadłu nie równe. Zazwyczaj pękają te wykonane z żeliwa natomiast stare ze staliwa są dość trwałe. Kiedyś z premedytacją chcieliśmy w technikum na warsztatach połamań jedno stare imadło ze staliwa zakładając ponad metrową przedłużkę kręcąc w 2 osoby. Puściła tylko nakrętka czyli znikoma strata.
    Mój wujek ma stare imadło w którym przebił dość dużo wałów korbowych z motorowerów i motocykli.

Ktoś odważny sprawdzić patent z filmiku poniżej lub może już ktoś tego próbował (sonda lambda + kwas cytrynowy)?

Link

• #64 04 Gru 2018 19:38
    Art.B
    Specjalista Automatyk

Impregnacja fundamentu maszyny żywicą epoksydową. Rozwiązania w stylu MacGyvera
    Napawanie i toczenie czopa 2,5m wału w 1,5m tokarce. Średnica nie pozwalała na złapanie go w podtrzymce, zatem podtrzymka została wykonana z drewnianej belki z pryzmatycznym wcięciem.Belka złapana do łoża ściskami, smarowanie olejem, wał od góry zabezpieczony pasem na wypadek gdyby chciał się uwolnić, ale przy wadze ok. 150kg było to i tak mało prawdopodobne. Czop obrobiony z dokładnością 0,1mm, czyli zupełnie nieźle pod oprawę z łożyskiem samonastawnym. Zdjęć niestety nie zrobiłem.

• #65 10 Gru 2018 21:26
    pawelr98
    Poziom 36  

Jeżeli kogoś interesuje jak to hałasuje.
    Tu testowałem silnik w celu pokazania działania układu PWM (po przybliżeniu przebiegu widać było kluczowanie).

Podczas normalnej jazdy jest ciszej (niższe obroty) ale mimo wszystko słychać to "wycie" podczas jazdy z prędkością maksymalną.

• #66 11 Gru 2018 07:48
    koczis_ws
    Poziom 25  

Rozwiązania w stylu MacGyvera

Pomiar szczelności instalacji CO. Pompkę miałem ale już końcówki nie, więc dwa dyble jeden w drugim uszczelnione taśmą izolacyjną plus śrubokręt na sztorc żeby się nie wysunęło z rurki :)

• #67 11 Gru 2018 15:35
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Wczoraj w pracy zaszła potrzeba wylutowania przekaźnika z płyty. Plecionka się skończyła, odsysacz zaginął wiele miesięcy temu, więc:
    Ja:
    - lewą ręką trzymam płytę w pionie
    - prawą ręką trzymam lutownicę
    Kolega:
    - strzykawkę 20ml trzyma oburącz i energicznym ruchem odsysa cynę.
    Polipropylenowa strzykawka wystarczyła na odessanie czterech punktów :)

• #68 12 Gru 2018 14:09
    lechoo
    Poziom 39  

Spawarka i spawanie w stylu MacGyvera:

Rozwiązania w stylu MacGyvera Rozwiązania w stylu MacGyvera Rozwiązania w stylu MacGyvera

W USA mają 110V w sieci oraz zabezpieczenia 200A, więc mogą spawać bez trafa :)

Link