Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Helios 300 bateria - Jak ustawić baterie aby nie lądowala się ciągle a lap

Kutango 24 Nov 2018 12:40 1926 1
    Kutango
    Level 1  
    Witam, mam pytanie odnośnie baterii w laptopie. Miałem wczensiej laptopa Lenovo y50 i tam była taka opcja (gdy laptop był podłączony do ładowarki), że ładowanie zatrzymywało się na 60% i dalej nie lądowalo, czyli bateria się nie zuzywala. I moje pytanie czy jest taka możliwość przy laptopie Acer predator Helios 300 również ustawić taki plan ładowania? Aby laptop się ciągle nie,, doladowywal " a korzystal tylko z ładowarki?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ber
    Level 14  
    Proponowałbym sprawdzenie na stronie producenta czy jest dedykowane do tego oprogramowanie, ewentualnie skontaktował się z firma ACER i zapytał o taką możliwość.
    Wiele firm umożliwia kontrolowanie poziomu ładowania baterii poprzez oprogramowanie np. Dell Batery Metter czy Lenovo Power Management. Nie spotkałem się jednak z niefirmowym oprogramowaniem umożliwiającym taką kontrolę zasilania - zapewne wynika z faktu że układ zasilający laptopa i sam układ ładowania baterii nie jest nie jest rzeczą prostą. Zakładam że jeśli producent notebooka nie udostępnił takiej możliwości to niestety możesz tylko polegać na wbudowanej inteligencji układu ładowania w laptopie. Ewentualnie ręcznie odłączać ładowarkę przy 60% :)