Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka praska 6-25mm^2 do użytku raz w roku

DjHeniuu 24 Lis 2018 13:22 960 8
    DjHeniuu
    Poziom 23  
    Witam,
    jako, że potrzebuje zaciskarki do pracy "po godzinach", dlatego ten dział. Znalazłem dużo tematów o praskach do tulejek do 10mm^2, ja potrzebuję do odrobinę większych... Od 10mm^2do 25mm^2, okazyjnie 35mm^2. Chodzi o okazyjne fuchy po godzinach... Czy ktoś z Kolegów testował zaciskarki Energotytan 6-50mm^2 za około 150zł na znanym portalu lub firmy Bass Tools praska hydrauliczna, również poniżej 200zł na portalu... Ewentualnie macie może jakiś propozycje sprawdzonych zaciskarek w podobnych cenach, przy czym te profesjonalne mam w pracy, a szukam czegoś do użycia raz, albo dwa w roku...
    z góry dzięki i pozdrawiam
    Robert Hemka
    DjHeniuu
    Poziom 23  
    Dzięki Kolego za polecenie kolejnego narzędzia... Nigdy nie używałem tego typu zaciskarek, poza Energotytan z16, ale do stosunkowo cienkich przewodów. Da radę tą Haupa zacisnąć końcówke oczkową? Pytam, ponieważ w poprzedniej firmie miałem coś w stylu Energotytan e50din i sprawdzało się to całkiem... (tzn. chodzi o tego typu praskę mechaniczną)
    netfree

Poziom 11  
    Dadzą rade zacisnąć końcówki oczkowe ale praska jest przewidziana do tulejkowych .
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    emigrant
    Poziom 28  
    DjHeniuu napisał:
    Czy ktoś z Kolegów testował zaciskarki Energotytan 6-50mm^2 za około 150zł na znanym portalu

Ja mam taką od Energotytan(niebieska rączka). Żadnych zastrzeżeń, mimo tak niskiej ceny. Bardzo solidna, masywna. Matryca prawidłowo zagniata. Jakiś wad fabrycznych nie zauważyłem.

Dodano po 2 [minuty]:

netfree napisał:
    Dadzą rade zacisnąć końcówki oczkowe ale praska jest przewidziana do tulejkowych .

Niezły joke...
    dasilvaart
    Poziom 17  
    Ta praska z linku powyżej jest bardzo dobra.
    Często używam do linek 16mm - ale pod jednym warunkiem są to tulejki cienkościenne - zaciskam końcówki które podłączane są "pod" Esy ewentualnie pod licznik.
    Do końcówek lub tulejek grubościennych są całkiem inne praski.
    Mechaniczne lub obu-ręczne.
    Z własnego doświadczenia wiem, że praski od 10-120 są dobre w zaciskaniu od 25mm w górę --- 10 i 16 bardzo słabo zaciskają.
    Ta praska podlinkowana da radę grubościennej do 6mm ale trzeba naprawdę mocno ściskać i po zaciśnięciu obustronnie 5 tulejek łapki bolą.
    DjHeniuu
    Poziom 23  
    Dzięki wszystkim za głos w dyskusji. Zakupiona praska energotytan e50din 6-50mm^2 i przy zaciskaniu końcówek oczkowych 16mm^2 robi robotę.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Kolegów.
    Robert Hemka