Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZP 346 - słabo chłodziła zakupiłem więc termostat

24 Lis 2018 13:48 933 18
  • Poziom 4  
    Proszę o pomoc. Lodówka słabo chłodziła zakupiłem więc termostat z jedną kapilarą podłączyłem i temperatura w lodówce zaczęła spadać tyle, że poniżej -7°C. Założyłem, że termostat jest uszkodzony i kupiłem następny i dalej temperatura cały czas ujemna.
    Cytat:
    Model: 077B6150
    Zakres temperatur:
    Max.zał./wył.+3,5/-18
    Min.zał./wył.+3,5/-8,3

W okolicy wprowadzonej kapilary jest lód, bo nie uszczelniłem jeszcze wejścia do komory lodówki, więc teoretycznie nowy termostat powinien szybciej się wyłączać, a jest odwrotnie? Co może być przyczyną?
    Polar CZP 346 - słabo chłodziła zakupiłem więc termostat[/url] Polar CZP 346 - słabo chłodziła zakupiłem więc termostat
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Gdzieś Ty włożył tą kapilarę? Przecież ona ma być ( wchodzić ) do ściany parownika, z tyłu do otworu pod blatem.
  • Specjalista AGD
    Witam
    Niestety kolego cezet się mylisz. W tym typie lodówki termostat ma być właśnie w tym miejscu. Kolego Butch123 kupiłeś zły termostat, potrzebujesz termostatu na dodatnie temperatury.
    Stary termostat ma dwie kapilary jedna do zamrażarki druga do chłodziarki. Możesz zastosować termostat z jedną kapilarą, tylko musi być na temperatury dodatnie.
  • Poziom 4  
    Ale on ma przedział działania od 3,5 stopnia więc zakładam, że jak dam na maksymalną temperaturę to powinien działać?
  • Specjalista AGD
    Twój termostat załącza sprężarkę przy +3,5 a wyłącza przy -8,3 gdy ustawisz go na 1.

Potrzebujesz taki który załączy przy +4, a wyłączy przy +1.
    To jest tylko przykład żeby ci to zobrazować. Nie pamiętam dokładnie parametrów
  • Poziom 4  
    Oglądam na Allegro i widzę raczej tyko takie o podobnych do kupionego przez mnie zakresach temperatury. Zastanawiam się do czego miałyby służyć, bo przy tych zakresach nie nadają się ani do zamrażarki ani do lodówki? Czy macie propozycje jakiegoś
    konkretnego termostatu?
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    W tej lodówce oryginalny termostat ma dwie kapilary; jedna wchodzi z tyłu na parownik a druga do komory chłodziarki ( to ta zwinięta w spiralę).
    Można zamontować termostat z jedną kapilarą ale musi ona być włożona z tyłu aby mierzyć temperaturę parownika a nie do komory.

Ten termostat jest dobry. A nie jakieś inne kombinacje.
  • Poziom 4  
    To znaczy gdzie mam włożyć tą końcówkę?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    zibi1971 napisał:
    Witam
    Niestety kolego cezet się mylisz. W tym typie lodówki termostat ma być właśnie w tym miejscu. Kolego Butch123 kupiłeś zły termostat, potrzebujesz termostatu na dodatnie temperatury.
    Stary termostat ma dwie kapilary jedna do zamrażarki druga do chłodziarki. Możesz zastosować termostat z jedną kapilarą, tylko musi być na temperatury dodatnie.

Ale bzdura 😂

Jedna kapilara do zamrażarki drudga do chłodziarki i termostat mechaniczny wyciąga obserwacje i na tej podstawie ustawia temperatury 😂

Kolego na tylnej ściance chłodziarki jest otwór do włożenia kapulary termostatu, może być jedo kapilarowy( jedna czujka) ale pewnie i tak nie pomoże .

Dodano po 59 [sekundy]:

cezet napisał:
    Gdzieś Ty włożył tą kapilarę? Przecież ona ma być ( wchodzić ) do ściany parownika, z tyłu do otworu pod blatem.

Bardzo słusznie 😎
  • Poziom 4  
    Druga kapilara jest wtopiona w coś co pokazuje w na zdjęciu (chyba).
    Więc gdzie ostatecznie mam sobie włożyć tą kapilarę i jaką, bo z tyłu lodówki ani zamrażalniki nie mam żadnych otworów poza tym, gdzie zamontowałem ją w chwili obecnej? Polar CZP 346 - słabo chłodziła zakupiłem więc termostat
  • Moderator AGD
    Butch123 napisał:
    Więc gdzie ostatecznie mam sobie włożyć tą kapilarę i jaką, bo z tyłu lodówki ani zamrażalniki nie mam żadnych otworów poza tym, gdzie zamontowałem ją w chwili obecnej? Polar CZP 346 - słabo chłodziła zakupiłem więc termostat

To to masz blat lodówki czy u góry?!
  • Poziom 4  
    Zdjęcie dołu lodówki
  • Poziom 19  
    Butch123 napisał:

Witaj trochę sarkazm z mojej strony ale możesz sobie druga kapilare termostatu włożyć gdzie chcesz 😂 Pisałeś wcześniej ze lodowka słabo chlodzi , a pracowała cały czas sprężarka czy nie? Jeżeli pracowała to wymiana termostat i tak nie pomoże .

PS masz rację to też jest kapilara, ale nie termostatu , tylko układu chłodzenia , zamontuj tak jak pisał Cezet .
  • Poziom 4  
    Sprężarka jest sprawna, bo jak już wcześniej pisałem potrafi zmniejszyć temperaturę do -5 stopni
  • Poziom 4  
    Była ale odlodzenie i uszczelnienie przejścia do komory lodówki nic nie dało.
  • Moderator AGD
    :arrow:Butch 123 . Kiedy wreszcie zajrzysz na tył lodówki u góry pod blat? Tam jest szara uszczelka z małym otworem na kapilarę i tam masz włożyć tą z nowego termostatu a nie do komory chłodzącej. Przecież wyjmowałeś chyba stary termostat i nie zauważyłeś,że ma dwie kapilary?
    To chyba proste ,że temperatura wyłączania jest od - 8°C do - 18°C i w komorze nigdy się nie wyłączy !.
    Ręce opadają :|