Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8298 - Głośna praca pompy i wibracje

bruner 24 Lis 2018 14:21 375 7
 • #1 24 Lis 2018 14:21
  bruner
  Poziom 10  

  Witam.
  Pojawił się kolejny problem z głośną pracą ekspresu Krups. Zaczęła bardzo głośno działać pompa wody i cały ekspres drży podczas parzenia lub nawet podczas procesu płukania. Pompa osadzona jest na gumowej podstawie i zapięta jest trytką, żeby siedziala na miejscu. Blok pompy się przekręca i mam wrażenie, że dotyka do obudowy ekspresu i hałasuje. Ekspres jest regularnie odkamieniany i czyszczony. Używam filtrów i wymieniam je zgodnie z zaleceniem ekspresu co 60 dni. Czy głośna praca może być spowodowana zapowietrzeniem układu? Czy raczej zużycie pompy. Czy pompy do Krupsów są rozbieralne czy to jednorazówka?

  p. s. Dodam, że pompa to model ULKA typ EP5
  Pozdrawiam

  0 7
 • #2 24 Lis 2018 19:18
  nioop

  Specjalista AGD

  Pompy są rozbieralne ale przy jej cenie chyba próba reanimacji mija się z celem.
  Trytke usuń, spraw dz zacisk na wezyku pompy, często to on wali o obudowę.
  Zdejmij wężyk od gniazda zbiornika i dmuchnij w niego - przypadkiem przepływomierz nie ma nieszczelności ? Bo również będzie wtedy głośno pracować pompa.

  0
 • #3 24 Lis 2018 23:27
  bruner
  Poziom 10  

  Witam. Rozebrałem pompę na czynniki pierwsze. Nie ma uszkodzeń. Nasmarowałem smarem silikonowym trzpień pompy, uszczelki i kulkę i trzpien na sprężynie. Zauważyłem że chyba guma mocujące pompę się przekrzywiła. Prawa guma była w pozycji pionowej. Ustawiłem ją pod kątem 45 stopni i ściągnąłem trytką. Teraz chodzi o niebo ciszej.

  0
 • #4 09 Lut 2019 14:56
  bruner
  Poziom 10  

  Mały update, głośna praca to jakiś bardziej złożony problem. Ekspres szalej co chwilę uruchamia funkcję kalibracji. Pojawiają się piktogramy wtyczki sieciowej. Rozmontowałem po raz 15 chyba, zablokowany był zawór dwubarowy. Umyłem, przeczyściłem i nasmarowałem uszczelki silikonem. Czy w zaworze mogą być drobinki kawy? Pomogło na tydzień.

  Z dodatkowych rzeczy: cofa się woda z bojlera (?) do zbiornika na wodę z głośnym sykiem. Automatycznie przybywa jej poziom. Dzieje się tak po zakończenia parzenia kawy i po powrocie tłoka zaparzacza w jego górne położenie. Pompa pracuje głośno, bo coś daje jej opór, ale nie mogę namierzyć problemu...

  0
 • #5 09 Lut 2019 17:04
  nioop

  Specjalista AGD

  Czy droga zbiornik - pompa sprawdzony pod katem szczelnosci i drożności ?

  0
 • #6 09 Lut 2019 17:16
  bruner
  Poziom 10  

  Tak sprawdzona. Wężyki są przeźroczyste i wszystko widać. Filtra na drodze ze zbiornika do bojlera nie ma w moim modelu. Przepływomierz kręci się i odmierza odpowiednie ilość kawy. Czy to może być wina filtra? Mam wrażenie, że ten problem zbiegł się w czasie z wymianą filtra wody. Używam od paru lat zamienników Filter logic CFL-701. Może trafił się felerny? Spotkałeś się z czymś takim w swojej karierze?

  0
 • Pomocny post
  #7 09 Lut 2019 17:22
  nioop

  Specjalista AGD

  Dosyć często nawet z oryginalnymi filtrami.

  Uparlem się na moją hipotezę gdyż jeśli pompie damy opór tj np kamień zablokuje przepływ wody wówczas jej praca staje się zdecydowanie cichsza. Gdy pompa pracuje na sucho, łapie lewe powietrze jej praca jest wyraźnie glosniejsza, dlatego poszukiwał bym się problemu przed pompą niż za.
  Filltr wyjąć z zbiornika i spróbować użytkować bez filtra wody przez kilka dni.

  0
 • #8 09 Lut 2019 17:27
  bruner
  Poziom 10  

  Wszystkie giętkie wężyki w zeszłym tygodniu ściągnąłem, żeby dostać się do. zaworu 2 bar. Potem je założyłem na króćce do samego końca. Pompę rozkręciłem również w zeszłym tygodniu, sprawdziłem małe sitko na jej wylocie. U nas woda średnio twarda, kamienia praktycznie nie ma. Od nowości regularnie co 60 dni zmieniam filtry wody. Najpierw na Claris potem po gwarancji zamienniki. Może na wszelki zrobić odkamienianie?

  0