Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czasowy wyłącznik bojlera, podłączenie...

Michal_jrg 24 Nov 2018 16:19 1068 6
    Michal_jrg
    Level 9  
    Witam,
    chciałbym sobie podłączyć czasowy wyłącznik boilera, ale mam taką wtyczkę starego typu :D . Dostanę gdzieś w internecie lub stacjonarnym sklepie taki wyłącznik?
    Czasowy wyłącznik bojlera, podłączenie... Czasowy wyłącznik bojlera, podłączenie...
    stanislaw1954
    Level 43  
    Jak to taki wyłącznik? Wyłącznik się podłącza zazwyczaj, poprzez podłączenie przewodów do zacisków śrubowych
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Po wyglądzie wtyczki ,można stwierdzić że masz bojler na 380-400V .Nie podałeś czy posiada on termostat,wyłącznik i.t.p.Jeżeli nie posiada termostatu, to to dokładając stycznik +wyłącznik czasowy,który będzie nim sterować ,można coś takiego zrobić .Wówczas konieczna jest wymiana wtyczki i gniazda ,przewodu zasilającego na pięcio -żyłowy.
    Michal_jrg
    Level 9  
    dzięki za podpowiedzi, ale to przerasta moje umiejętności ;) mialem cichą nadzieje ze kupie takiego gotowca jak na zdjęciu poniżej

Czasowy wyłącznik bojlera, podłączenie...
    Erbit
    Level 41  
    Michal_jrg wrote:
    ...to przerasta moje umiejętności ;) ..

W sumie to i dobrze. "Zabawa" z prądem nie jest wcale bezpieczna. Zaproś elektryka.

Co do przykładowego zdjęcia z produktem - nie wiesz co jest w tej wtyczce. Wygląda to jakby bojler zasilany był trzema fazami (lub przynajmniej dwiema/między fazowo). To jest powód, dla którego bez fachowca się nie obejdzie tym bardziej, że jak sam napisałeś:
    Michal_jrg wrote:
    ...to przerasta moje umiejętności ;) ..