Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik płomienia - immergas avio

24 Lis 2018 18:13 609 3
 • Poziom 12  
  Witam

  takie pytanko funkcjonalne

  w jaki dokładnie sposób działa czujnik płomienia?

  objaw jest taki że jak piec ma dobry humor to przez chwilę działa a jak ma zły to wywala blokada - awaria zapłonu

  gaz dochodzi, pali sie na palniku przez chwilę
  elektrody przez cały czas dają iskrę a potem sie wyłącza

  czy elektroda pomiaru która jest obok iskrowych podaje jakąś oporność na płytę główną?
  jak ona działa

  Dodano po 17 [minuty]:

  chyba znalazlem odpowiedź - idę mierzyć :)

  Po zgłoszeniu zapotrzebowania na ciepło kocioł grzewczy aby dostarczyć energię cieplną do systemu grzewczego musi dokonać zapłonu mieszanki gazowej. Krok po kroku opiszemy w jaki sposób dochodzi do powstania płomienia i w jaki sposób automatyka kotła informowana jest o jego obecności.

  1. Automatyka kotła grzewczego zgłasza zapotrzebowanie na ciepło. Może to być potrzeba ogrzania wody do kąpieli lub naszego budynku
  2. Na elektrodę jonizacyjną podawane jest napięcie o wartości od 110 do 190 Volt aby mógł powstać prąd jonizacji. W normalnej temperaturze otoczenia, przy braku płomienia w układzie nie płynie prąd.
  3. Za pomocą transformatora podawane jest napięcie o wartości kilku tysięcy Voltów na elektrodę zapłonową. Powoduje to powstanie łuku elektrycznego, wytwarza się potrzebna do zapłonu iskra.
  4. Automatyka kotła podaje napięcie na cewkę elektrozaworu gazowego. Powodując to jego otwarcie i następuje dostarczenie mieszanki gazowej na palnik naszego urządzenia. W obecności iskry następuje jej zapłon,
  5. Pomiędzy masą kotła a elektrodą jonizacyjną zaczyna płynąć prąd jonizacji, który informuje układ elektroniczny naszego pieca o obecności płomienia

  Dodano po 46 [minuty]:

  u mnie napiecie stale zaczyna sie od okolo 75V i i dochodzi do 85 - napiecie miedzy masą palnika gazowego a dolem czujnika jonizacji - czy tak ma byc czy za mało prądu?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 43  
  @pwired Moge poprosic typ kontrolera ? Bo może Siemens LOA 24 ? W tych Siemensach czujnik jonizacyjny jest stosowany dla palnikow zasilanych olejem. Przy zasilaniu gazem prąd jonizacji płomieniem bywa za mały i kontroler wyłącza palnik. Dlatego też Siemens zastosował przystawkę - wzmacniacz o symbolu AGQ 1 oraz użył do kontroli płomienia fotokomórke gazowaną czułą na UV spektrum spalania gazu.
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Sprawdź czy faza na zasilaniu kotła trafia na zacisk L na płycie.
 • Poziom 12  
  Plyta glowna dims15 Immergas avio24kw

  Dodano po 1 [minuty]:

  Sprawdzalem faza na L
  Napięcie 240V równiutko
  Nie ma uziemienia, jutro dołożę