Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unowocześnienie oscyloskopu Agilent 54831B 600MHz

ZBIQ 29 Lis 2018 11:37 3906 45
  • #31 29 Lis 2018 11:37
    H3nry
    Poziom 29  

modero napisał:
    Tych Agilentów (HP) jest dość duzo uwalonych więc .... czy tak podziała długo ... to ja bym tab bardzo się nie zakładał.

A ja się założę , stare "dziadki" Lecroya HP czy Teki przeżyją współcześnie produkowany fajans przez Rigola i podobnych .

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Sklep HeluKabel
  • #32 29 Lis 2018 12:59
    modero
    Poziom 18  

Ogólnie na pewno tak.
    Zasada jest prosta im starszy tym dłuższy czas życia.
    I ile danego modelu nie trapi jakiś feler co też się zaradzało, a jeśli się nie zareagowało szybko to był zonk
    np Pewne modele tek lejace Elektrolity SMD - skutek uszkodzone ścieżki
    Czasem puszczały (a tu różnie) przelotki w PCB to się zdarzało tez głównie TEKowi
    W innych diabli brali różne elementy.
    W nowszych też utrapieniem jest spoiwo niestety czesto bez ołowiowe co skutkuje dość czesto puszczaniem (po prostu zimny lut) głównie na BGA.
    Trosze poprawili ta technologię ostatnio ale w 100% na pewno nie
    Ogólnie im wyższa temp pracy włącz wyłącz tym większa szansa że puści (to też dotyczy nieszczęsnych przelotek)

Co do Rigola to bym nie psioczył w urządzeniach z tej samej półki cenowej co "bardziej" markowe urządzenia w cale nie sa od nich gorsze w stosunku do tych pierwszych.

Acha jeszcze jedna uwaga co do używek często mają one wady które nie są wykrywane przez self testy ....

• #33 29 Lis 2018 16:35
    Thorgus
    Poziom 11  

ja się fajerwerków w sprzęcie rigola nie spodziewam to jest powiedzmy niska/nisko-średnia półka
    nie porównujmy do agilenta który sam w sobie ma chyba kilka klas wyżej elementy takie jak kondesatory i tranzystory oraz sam laminat

• Sklep HeluKabel
  • #35 02 Gru 2018 09:22
    konto delete
    Poziom 8  

modero napisał:
    to tak słabo ...
    Przypadkowa ilość oglądana na Ebay o niczym nie świadczy. Znakomita większość tego sprzętu jest sprawna, a użytkownicy zwyczajnie nie mają skłonności aby się go pozbywać. Jakość MB z tamtych lat jest bdb, elementy nie mają skłonności do psucia. Uszkodzenia są powodowane głównie na skutek błędów pomiarowych, a naprawa podzespołów jest raczej bezsensowna. Uszkodzone egzemplarze nie są też chodliwe u handlarzy-tuningowców, którzy do tego celu typują inne modele.

• #36 02 Gru 2018 09:45
    modero
    Poziom 18  

No nie ma innych bo nie doczekały
    Psują się jak inne oczywiście te stare i bardzo stare mniej z prostego powodu są prostsze ....
    I łatwiej naprawić ...
    Albo złożyć z 2 czy 3 jeden.
    Jak byś troszkę w temacie się orientował ..
    Niestety trochę dziś panuje głupi pogląd że dawniej to się nie psuły ... z prostej zależności no bo dziś to się dopiero psują (co jest oczywiście prawdą)
    A psuły się ... tez jedne mniej inna bardziej oczywiście trudniej jest uwalić oscy z normalnym wejściem 1M om z buforami itd ... a co innego uwalić nowoczesny z 50Om wejściem i to na ogół z bez wejściem na strukturę ....

Ten oscy akurat który podałem to taki drobny przykład ale uwalonych HP Tek czy innych marek na ebay są całe pokłady zdychajace wejścia samplery ADC płyty główne dla każdego coś miłego ...
    Pisanie jakość MB z tamtych lat też jest bzdurą bo były całe serie Teków którym leciały np przelotki .... co powodowało że cała płyta trafiała na złom bo znalezienie a już naprawa wielowarstwowej PCB jest po prostu nie możliwa.

Oczywiście są proste oscy czy HP czy TEK które są faktycznie bardzo niezawodne. Ale to też nie jest jakaś ostateczna wyrocznia a bo im też sie trafiały różne przypadłości czy po prostu zużycie np przełączników czy styków

• #37 02 Gru 2018 12:15
    konto delete
    Poziom 8  

modero napisał:
    Jak byś troszkę w temacie się orientował ..
    Jedyne 35 lat w temacie.
    Składanie z dwóch - a koszty takiej operacji? Chociaż pomyślałeś?
    Zdychające samplery - a nie przypadkiem wejścia? Miłej naprawy, ja nie widzę sensu.
    modero napisał:
    Pisanie jakość MB z tamtych lat też jest bzdurą bo były całe serie Teków którym leciały np przelotki ....
    Uparłeś się na przelotki a jak widzę nawet nie masz pojęcia, że po 4xx nastąpiła degradacja, a główne objawy to elektrolity, hybrydy, zasilacze a nie przelotki. Nawet mechanika to duży regres, co odbija się na awariach. Pisanie o seriach zdychających MB w cyfrowych też jest najzwyklejszą bzdurą.
    Co do niezawodności to niestety tak jak ktoś już wspominał, ten sprzęt nie jest już tak prosty i niezawodny jak stare rozwiązania i nie ma co dalej nad tym deliberować. EOT

• #39 02 Gru 2018 20:00
    konto delete
    Poziom 8  

modero napisał:
    Tak a te elektrolity to co zjadały ?
    Potwierdzasz, że bardzo mało miałeś do czynienia z serwisem oscyloskopów Tektronix. Nie mam zamiaru zaśmiecać tematu autorowi i prowadzić dyskusji na tym poziomie.

• #40 04 Gru 2018 03:17
    Thorgus
    Poziom 11  

Kupiłem rigola i jakbym miał takiego agilenta jak kolega wolałbym 18-letniego agilenta niż nowego (prawie) rigola

• #41 12 Gru 2018 17:08
    tzok
    Moderator Samochody

Na zdjęciach widać, że ta płyta ma wewnętrzne złącze (header) USB, po co więc było pakować dodatkową kartę?

• #42 13 Gru 2018 21:34
    timo66
    Poziom 22  

ZBIQ napisał:
    .

modero napisał:

a tak apropos jeszcze tego gniazda USB
    płyta to nie ma wew portu wew USB ? .. ja widzę że ma ....
    GPIB to ja bym zostawił

Ma, ale strasznie wolne USB 1.0.

Mateusz

• #43 15 Gru 2018 14:22
    cefaloid
    Poziom 30  

barti10 napisał:
    A ja chciałem zapytać czy Kolega nie miał obaw przed wydaniem 4 tysi na używany sprzęt ?

A chwilę później kupujemy sobie używany samochód za wielokrotnie więcej już nagle kompletnie nie mamy tego typu dylematów...

• #44 15 Gru 2018 16:33
    Janusz_kk
    Poziom 16  

Auto jakby nie patrzeć mniej skomplikowane i szanse nienaprawienia prawie zerowe, do tego części zamienne ogólnie dostępne, a ze sprzętem
    szczególnie z wyższej półki juz tak dobrze nie ma, spore szanse są że nie będzie chodził i co mu zrobisz :)

• #45 15 Gru 2018 19:51
    cefaloid
    Poziom 30  

Janusz_kk napisał:
    i szanse nienaprawienia prawie zerowe

A koszt też zerowy?

Utopić 4tys zł i więcej w nietrafiony zakup auta niejeden utopił... I nadal kupuje używane. A utopić 4tys zł w oscyloskop to nie wiem czym się różni? Pomijając fakt że oscyloskop zwykle można sprawdzić i zwrócić. A auta już nie...

Dla mnie niezrozumiałe że ew. utopienie paru tys w auto jest OK a w oscyloskop już nie.

• #46 15 Gru 2018 23:30
    Janusz_kk
    Poziom 16  

cefaloid napisał:
    A koszt też zerowy?

Oczywiście że nie ale akceptowalny dla nabywcy.

cefaloid napisał:
    Utopić 4tys zł i więcej w nietrafiony zakup auta niejeden utopił... I nadal kupuje używane

No nie utopił bo naprawił i jezdzi.

cefaloid napisał:
    Dla mnie niezrozumiałe że ew. utopienie paru tys w auto jest OK a w oscyloskop już nie

A jak się oscyla nie da naprawić? to nadal będzie dziwne? A szanse są spore.
    Wyatarczy że padnie płyta główna która będzie kosztowac połowę nowego lub więcej,
    nadal opłacalne?
    A sprzedając uszkodzonego dostaniesz za niego grosze.