Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Eurocargo 120e22 - błąd na desce i nie kreci ?

rumak89 24 Nov 2018 18:31 4617 3
    rumak89
    Level 9  
    Witam, pojawił się problem z którym muszę szybko się uporać. Podczas gdy kluczykiem uruchamiam niby rozrusznik wtedy wywala błąd na wyświetlaczu. Poniżej zdjęcie. Oznacza według instrukcji "uruchomienie zablokowane". Wydaje mi się że coś z prądem. na wyświetlaczu jak uruchamiam zapłon normalnie pokazuje 24V.Rozrusznika chyba sprawny. nie dawno regenerowany. Akusy sprawne sprawdzone testerem. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Iveco Eurocargo 120e22 - błąd na desce i nie kreci ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    chicken19
    Level 12  
    Ta kontrolka może mieć związek właśnie z uszkodzonym rozrusznikiem. Polecam wyjąć i zawieźć do elektryka no bo stwierdzenie "rozrusznik chyba dobry" to nic nam nie podpowiada.Oczywiście wyłączyć hebel przy demontażu. Nie było palone ze startera? Rozrusznika na krótko nikt nie atakował?Zdejmij jeszcze kleme na kilka minut na początek.Kluczyków tylko nie zostaw w kabinie wtedy bo Iveco czasem potrafi zaryglować zamki przy zakładaniu klemy z powrotem.
    Czy na desce wyświetla N?Na biegu też wyświetli ten komunikat na zdjęciu.
    Aluboy
    Level 15  
    Witam,
    Nie wiem czy temat ogarnięty, ale może się komuś przyda. W starszych Ivecach już był taki myk, że jak nie świeciła kontrolka akumulatora to rozrusznik nie kręcił. Ot takie zabezpieczenie. Z założenia, jak nie świeci kontrolka akumulatora znaczy silnik na chodzie - rozrusznik nie może się włączyć. Miałem 2 przypadki w EuroCargo i EuroTechu, zepsuty alternator i kontrolka ładowania (akumulator) nie świeciła.
    zyx
    Level 11  
    Nie wiem czy autor uporał się już z problemem ale podam rozwiązanie dla innych.
    Mam podobne iveco i też na początku nie wiedziałem co zrobić, szukałem po instrukcjach o co może chodzić.
    Możliwe że ma to związek z ikonką ładowania mi się pali cały czas podczas jazdy chociaż ładowanie jest.
    Wystarczy zapalać ze wciśniętym sprzęgłem i zabezpieczenie zostaje ominięte.