Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Corsair HX520W + GTX1080TI

24 Lis 2018 19:35 372 21
  • Poziom 9  
    Witam, pytanie do fachowców. Chcę na "chwilę" podłączyć w/w zestaw, aby tylko włączyć komputer bez gir. Z zasilacza mam dwa wyjścia umożliwiające podłączenie dwóch kart pin 6+2. Czy mogę użyć dwóch przewodów czy tylko jednego z przejściówką 8 pin na 2*8 pin. Proszę o pomoc.
  • Admin grupy komputery
    IreneuszC napisał:
    Czy mogę użyć dwóch przewodów czy tylko jednego z przejściówką 8 pin na 2*8 pin. Proszę o pomoc.
    Możesz dowolnie, jeśli chcesz tylko sprawdzić działanie karty.
  • Red. Komputery FAQ
    Po to są przewody 6+2 żeby można było podłączyć zarówno do złącz 6 jak i 8 pin.
    Nie jest powiedziane ile kart graficznych można zasilić. Można zasilić 2 karty 6/8 pin lub jedną kartę z dwoma złączami 6/8 pin. Podłacz dwa przewody i będzie to najzwyklejsze poprawne podłączenie.

Skoro zasilacz jest sprawny, to równie dobrze możesz go na stałe zasilić.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za szybką reakcję ze strony Forumowiczów. Uściślając, pod tą kartę od razu podłączam monitor i włączy mi się normalnie Windows czy monitor pozostaje podłączony do płyty głównej ?
  • Poziom 39  
    Jeżeli chcesz korzystać z karty to monitor zdecydowanie musisz podłączyć do karty graficznej. Windows się włączy ale będzie konieczne zainstalowanie sterowników do karty w zależności od posiadanego systemu.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź, chce tylko sprawdzić kartę - prezent dla dziecka - po prostu chcę być pewien że wszystko gra.
  • Poziom 39  
    Jeżeli karta jest używana to wypadałoby ją sprawdzić też pod obciążeniem, samo podłączenie i obejrzenie pulpitu to połowa sukcesu.
  • Poziom 9  
    Karta ma niecały rok, była używana do renderowania filmów (tak to się chyba nazywa) - poprzedni właściciel wymienił na rtx2080. Nie wiem czy mój zasilacz to wytrzyma. Tego posta piszę z tej karty bez sterowników - zmieniłem tylko na pulpicie rozdzielczość, w czasie pisania postu monitor zrobił się czarny na chwilę. Nie wiem jak ją sprawdzić pod obciążeniem ?
  • Poziom 39  
    Zasilacz jest niezły, ale ma już swoje lata na karku. Jeżeli jest sprawny to raczej nic nie stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić tą kartę. Aczkolwiek jeżeli posiadasz też inny komputer z bardziej współczesnym markowym zasilaczem to lepiej na takim testować kartę.
    Użyć do tego możesz np Unigine Valley.
  • Poziom 9  
    Karta wyląduje w nowym zestawie, jest jedynym elementem używanym - syn chciał rtx 2080ti - udało mi się go namówić na zmianę karty. W nowy zestawie będzie też corsair hx1000 lub rm1000i tak że warunki pracy będzie miała komfortowe. Jak ja użyje tego programu to może wysiąść zasilacz ? Abym karty nie uszkodził, ten program wystarczy w wersji Basic i nie muszę instalować oprogramowania i sterowników z płyty dołączonej do karty ?
  • Poziom 39  
    Po co taki mocarny zasilacz do zestawu? Jeżeli nie będzie w nim SLI to w zupełności wystarczy 600W. Karta pobierze około 250W, reszta zestawu 50-70W i procesor zakładam że 100-150W bo nie ma o nim mowy.

Wracając do tego Corsaira z tematu to ma on pewnie 7-10 lat, zasilacz ze średniej półki. Jeżeli jest sprawny to nie ma mowy o uszkodzeniu czegokolwiek. Ma też stosowne zabezpieczenia które w przypadku przeciążenia, przegrzania czy zbyt wysokiego napięcia na którejś z linii powinny go wyłączyć. To wszystko powinno działać, ale ja bym chyba nie "ryzykował".
  • Poziom 9  
    Taki sobie wybrał - ten zasilacz, nie chciałem wszystkiego mu negować. To chyba jedyna rzecz która nie będzie podlegała przez dłuższy czas wymianie. Jak nie uszkodzę karty tylko ewentualnie zasilacz to decyduje się na ten test - program już pobrałem ?
  • Poziom 39  
    Na to pytanie nikt Ci nie odpowie :( Nikt nie będzie brał odpowiedzialności za czyjś sprzęt a nakłanianie do szkodliwego działania jest karane.
  • Poziom 9  
    Już po, załączam wynik ... Corsair HX520W + GTX1080TI
  • Poziom 39  
    Coś tu jest nie tak, wyniki są bardzo słabe jak na tą kartę. Nie wiem czy przyczyną takich wyników jest procesor. Zainstalowałeś sterowniki? Jaki jest producent i model tej karty?
  • Poziom 9  
    Nie instalowałem sterowników, Producent to Asus GTX1080 Ti OC.
  • Poziom 39  
    To takie testy w sumie nie mają sensu. Jeżeli to Asus to można spać spokojnie, przeraziłem się że to jakaś karta fake które się zdarzają na chińskich stronach. Zakończyłbym już "testowanie" tej karty ;).
  • Poziom 9  
    To zainstaluje sterowniki i jeszcze raz zrobię.
  • Red. Komputery FAQ
    Windows sam zainstalował sterowniki nvidii w takim razie. Przetestuj kartę programem 3D Mark testy: fire strike, time spy.
    Kupno zasilacza 1000W nie ma najmniejszego sensu.....
    Chyba że ma być mocno podkręcana grafika i jakiś threadripper lub intel i9 :D :D

Jak zakwestionujesz wybór zasilacza to będzie to uzasadnione. Osobiście nie lubię specjalnie marki corsair. Nie mówię że robią złe produkty (a raczej często komu innemu zlecają)... Lepiej kupić jakiś zasilacz firmy seasonic lub bequiet, jak ma być porządny to można się pokusić o taki z certyfikatem 80+ gold, moc do takiego przeciętnego komputera z GTX 1080Ti to 600-700W i bedzie zapas na OC.
  • Poziom 9  
    Po zainstalowaniu sterowników i aktualizacji ... Corsair HX520W + GTX1080TI

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

W programie 3D Mark test TIME SPY - nie ruszył - ukazał się komunikat "twój procesor nie obsługuje SSSE 3". Corsair HX520W + GTX1080TI Wyniki dla testu FIRE STRIKE …
  • Red. Komputery FAQ
    W fire strike wynik zaniżony, ale to pewnie przez słabiutki procesor. Do unigine się nie odnoszę. Jak nie było żadnych artefaktów to jest wszystko ok. Jak karta była rok używana to upomnij się o jakąś oryginalną fakturę.
    A i jeszcze co do zasilacza, to jak się da dużo za mocny zasilacz, to sprawność mocno spada :)
  • Poziom 9  
    Dziękuję Wszystkim za pomoc, karta jaka jest wyszło w testach. Jeszcze raz dziękuję. Temat zamykam.