Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie.

Kobey22 25 Nov 2018 12:06 609 11
    Kobey22
    Level 18  
    Witam.
    Dostałem dysk Seagate 1T.
    Windows 7 64 bit raz go czyta, a raz nie.
    Pokazuje nośnik po czym zaraz znika.
    Hiren's Boot Cd widzi dysk, można go formatować itp.
    Dysk chodzi cicho, nie wydaje żadnych stuków.
    Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. [url=https://obrazki.elektroda.pl/7627183400_1543143966.jpg]Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie.[/url] Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie.
    dt1
    Admin of Computers group
    Dysk ma dwa uszkodzone sektory. Zabawę należy zacząć od skopiowania istotnych danych na inny dysk, wtedy można próbować zrobić remap tych dwóch sektorów.

Również wystąpiły błędy CRC na interfejsie SATA, jeśli to dysk w laptopie to warto poprawić jego montaż, jeśli jest używany w komputerze stacjonarnym - przyjrzeć się kablowi SATA, docisnąć wtyczkę z obu stron (płyta oraz dysk), ewentualnie wymienić kabel. Jeśli parametr C7 (wartość RAW) nie będzie wzrastał, to kwestie połączenia/taśmy można już pominąć.
    Kobey22
    Level 18  
    Ten dysk twardy był używany w laptopie.
    Dysk ten był już formatowany przezemnie w Hirens Boot CD.
    Chce ten dysk użyć jako dysk zewnętrzny np do oglądania filmów na TV.
    W takim razie muszę zakupić dobra kieszeń zewnętrzna skoro pokazuje błędy aby zacząć zabawę z tym dyskiem.
    Może możecie polecić dobra kieszeń do tego dysku aby podłączyć go przez USB?
    Kobey22
    Level 18  
    Ja ten dysk dostałem.
    Dostałem do naprawy laptopa aby zrobić na nowo system.
    Ktoś właścicielowi powiedział ze ten dysk jest nie dobry on załatwił sobie inny.
    W torbie miał ten dysk podłączyłem go, okazało sie ze działa wiec pytam czy go chce wyrzucić on tak, więc go wziąłem.
    Kobey22
    Level 18  
    Przepraszam ale nie rozumiem pytania : "w co kupić"
    Chodzi mi o kieszeń która można podłączyć pod USB.
    Wiem ze najpierw trzeba wykonać czynności wymienione wyżej ale do tego potrzebna mi jest nowa kieszeń,a nie wiem która będzie odpowiednia.
    badboy84
    Level 42  
    MHDD nie będzie działał z dyskiem w kieszeni, można spróbować z Victorią pod Windows.
    Kieszeń pod USB 3.0 firmy Unitek można kupić za jakieś 50zł, według mnie warta rozważenia.

"w co kupić" chodziło o zadanie tam pytania, bo to jest dział techniczny a nie zakupów.
    Kobey22
    Level 18  
    Dobrze, rozumiem, przepraszam.
    Kobey22
    Level 18  
    Witam.
    Zrobiłem tak jak w tym linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

Utworzyłem bootowalne USB z MHDD.
    Jeśli komuś MHDD by nie wykrył dysku trzeba w biosie przestawić z AHCI na IDE, jeśli w biosie nie ma takiej opcji mi pomogło uaktualnienie biosu.

Kolego badboy84 dziękuje za propozycję kieszeni dysku, kupiłem tą co poradziłeś i jest OK.

Wklejam zdjęcia, jeśli można coś zrobić więcej aby naprawić dysk proszę o poradę.

Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie. Proszę o sprawdzenie dysku Seagate 1T, Windows raz go widzi raz nie.