Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yamaha rx v679 nie włącza się

25 Lis 2018 17:08 792 33
  • Poziom 6  
    Witam wiem że był wałkowany wielokrotnie temat naprawy amplitunera i nastał taki problem w moim martwy, nic zero reakcji model rx v 679 nie mogę zlokalizować tego kondensatora żeby podmienić, nie mam schematu ktoś? coś?
  • Poziom 17  
    Zrób fotkę tej płytki do której dochodzi zasilanie 230V lub na której będzie mały transfomatorek. Może coś uda się z tego ustalić.

Dodano po 1 [minuty]:

Ok. Przy ponownym odświeżeniu dopiero weszło zdjęcie.
  • Poziom 6  
    No właśnie jakaś ta moja inna niż te które oglądałem na forum
  • Poziom 17  
    Sprawdziłem wszystkie bezieczniki oraz ten F3701.
  • Poziom 6  
    Tak bezpiecznik jest ok a wznak dalej nic zero reakcji kabel ok z tego co czytałem to kondensatory padają ale u mnie inne oznaczenia i wgl to jakoś inaczej wyglada
  • Poziom 17  
    Bez schematu ciężko. Spróbuj sprawdzić elementy tej płytki które są pod napięciem 230V i to bada te które znajdują się w polu zakreslonym przerywanymi liniami. Sprawdź też ścieżki od spodu i luty.
  • Poziom 6  
    Ścieżki ok są sprawdzałem dlatego pomysly się skończyly
  • Spec od komputerów
    Jakie jest napięcie na kondensatorze elektrolitycznym obok mostka D3701? Co to za układ IC375? Na płycie są tylko elementy przewlekane?
  • Poziom 17  
    Sprawdź rezystor ten duży obok kondensatora jest na nim napisane 22uf ( powinien miec wartość 220 nf, kondensator tez sprawdź( trzeba go wylutować) Wartość rezystora można poznać po tych pasach kolorowych. Na internecie masz kody paskowe rezystorow.
  • Poziom 6  
    No tez tak go właśnie obstawiałem ale wolałem się dopytać zanim wylutuje wszystko
  • Poziom 17  
    Podaj nazwę tego układu co wspominał wyżej "miecho" . Oznaczenia są na nim opisane.
  • Poziom 6  
    Weź to zaznacz na zdjęciu bo nie za bardzo wiem o co chodzi co sprawdzić z tym układem
  • Poziom 17  
    Układ IC 375 - oznaczenie na płytce, przykrecony do radiatora.
  • Poziom 6  
    No zlokalizowałem ale to chyba bez wyluzowania to ciężko będzie zmierzyć
  • Poziom 17  
    Jakie są oznaczenia na nim. I co dotychczas wykonales?
  • Poziom 6  
    No zlokalizowałem ale to chyba bez wyluzowania to ciężko będzie zmierzyć

Dodano po 1 [minuty]:

Zrobić nic nie robiłem pomiar jedynie tego czegoś z oznaczeniem 22f ale bez walutowania wiec pewnie błędny będzie odczyt to pokazywał nie całe 3 z tego co pamietam 2,78

Dodano po 29 [minuty]:

Zwlekałem się i wylutowalem to ma takie oznaczenia jak na zdjęciu a przy pomiarze schodzi od 1,986 i za chwile miernik milczy może mój multimetr jakis trefny jutro zmierze drugim
  • Poziom 17  
    Powiedz mi, rozumieć mam ze sprawdziłeś oba bezpieczniki na płytce,
  • Poziom 6  
    U mnie jest tylko 1
  • Poziom 17  
    Patrz oznaczenia na płytce. F3701 i F3702. Ten pierwszy wygląda jak mały kondensator.
  • Poziom 6  
    ten co na foto zaznaczyłem sprawdziłem bez wyluzowania przejście jest
  • Poziom 17  
    Ok. Ten pomiar kondensatora to wyszło1.98 nano farada czy mikro farada. Zrób pomiar kondensatora omomierzem i podaj wynik. Przed pomiarem kondensator rozładować go trzeba, zwierajac jego nóżki np. Śrubokrętem.
  • Poziom 17  
    Jest ok. Gdyby to kondensator pokazywał jakąś rezystacje byłby do wymiany. Może dałbyś tą płytkę komuś do sprawdzenia, kto ma większe możliwości i trochę wiedzy. Chciałbym Ci pomóc ale nie wiesz nawet jak identyfikować elementy 😊
  • Poziom 6  
    No tak będę musiał chyba zrobić myślałem ze kondensator powinien mieć jakaś wartość pojemność czy coś, i ze ktoś palcem pokaże 🤣 wymień to, czy to jak w tych starszych modelach wiec chciałem spróbować sam naprawić ale no chyba nie dam rady
  • Poziom 17  
    A czym mierzyłeś pojemność tego kondensatora bo widzę ze te multimetry na zdjęciach nie mają funkcji pomiaru pojemności.
  • Poziom 6  
    No dwoma sprawdzałem i nic ni pokazywało dlatego się zdziwiłem no ale tak jak mówisz wiedza zerowa to bez specjalisty się nie obędzie 😢
  • Poziom 17  
    Jako ze w tych sprzętach przy tym uszkodzeniu, zawodziły tego typu kondensatory, który wylutowales, to wymień go na nowy. Idź do sklepu z tym kondensatorem to sprzedawca da ci identyczny. Może się powiedzie, warto spróbować, koszt nie jest duży. Są to kondensatory bez polaryzacji wiec z wlutowaniem nowego nie będzie problemu.
  • Poziom 6  
    Zamówiłem dziś to ustrojstwo jutro jak doleci wymienię zobaczę co i jak ale w dalszym ciągu czekam na sugestie 😬
  • Poziom 39  
    marada72 napisał:
    A czym mierzyłeś pojemność tego kondensatora bo widzę ze te multimetry na zdjęciach nie mają funkcji pomiaru pojemności.

Czy aby na pewno nie mają? Kolega dobrze obejrzał zdjęcie z czarnym multimetrem (UNI-T)?