Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet ECOCONDENS SOLID-25 parametr P25=3min jak zmienić

inwestor2k 25 Nov 2018 19:09 2283 1
Relpol
 • #1
  inwestor2k
  Level 1  
  Witam,

  Będę wdzięczny za pomoc jak dostać się do parametru P25 kotła Termet ECOCONDENS SOLID-25 - domyślnie ustawiony na 3 minuty w przypadku "przegrzania" kotła o 5 stopni. Wchodząc w menu serwisowe tego kotła widzę parametry wyłącznie do P19.

  Potrzebuję zmienić ten czas na dłuższy. Zaobserwowałem, że w ocieplonym nowym domu o powierzchni 140m2 po osiągnięciu optymalnych temperatur w pomieszczeniu i przymknięciu się głowic termostatycznych kocioł wyłącza się często z komunikatem L3 - przegrzanie o 5 stopni. Mijają trzy minuty i kocioł zaczeka jeszcze chwilę aż woda na powrocie spadnie o 5 stopni poniżej zadanej i znowu historia się powtarza. Z powodu braku odbioru następuje uruchomienie kotła i info L3 po 10 sekundach.

  Instalacją steruje Danfoss Link z przekaźnikiem kotła Danfoss BR (który daje na stycznik kotła sygnał "NIE grzej" tylko w sytuacji, kiedy pomieszczenia wyzwalające zapotrzebowanie na ciepło są wyraźnie przegrzane co w przypadku tego systemu praktycznie nie występuje. Danfoss zapewnia wysoki komfort cieplny i nie dopuszcza do przegrzewania pomieszczeń oraz do ich wychłodzenia poniżej temperatury zadanej. Dlatego przekaźnik kotła praktycznie cały czas wystawia sygnał "GRZEJ" a w tym czasie elektroniczne głowice termostatyczne Danfoss domykają dopływ wody do grzejników i mamy efekt opisany powyżej.

  Będę wdzięczny za podpowiedz jak zmienić parametr P25 (czas = 3 min na dłuższy) w tym kotle.

  Pozdrawiam
  Inwestor 2k
 • Relpol
 • Helpful post
  #2
  GETomek
  Level 16  
  Pewnie masz stara wersje kotła i nie masz tego parametru do regulacji. Producent proponuje wymianę płyty za jakieś 800 zł, ręce opadają.