Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC 7860DW zmiana firmware drukarki

25 Lis 2018 20:42 495 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zakupiłem drukarkę Brother MFC 7860DW lecz brakuje w jej menu ustawień dotyczących sieci m.in. WiFi. Drukarkę system Windows 7 wykrywa mi jako MFC 7470D i tak też widnieje na wydruku z ustawieniami. Podejrzewam że ktoś zmienił w niej oprogramowanie i dlatego taka sytuacja ma miejsce.
    Czy to może być przyczyną braku ustawień sieci w menu i czy mogę sam zmienić wbudowane oprogramowanie drukarki?
    Drukarka przywieziona była z za zachodniej granicy o czym świadczą niemieckie napisy na panelu. Nie przeszkadzałoby mi to ale mam problem z zainstalowaniem drukarki przez port usb w windows 10 (nie rozpoznaje urządzenia) i chciałbym właśnie wypróbować metodę połączenia przez sieć.
    pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Teoretycznie jesteś w stanie zmienić numer seryjny wchodząc w maintenance menu i na tej podstawie sprawić, żeby była widoczna jako inny model.
  • Poziom 8  
    Drukarka z tyłu ma naklejkę z modelem i numerem seryjnym, te dane są zgodne z tymi w menu drukarki.
  • Spec od drukarek
    Dlatego identyfikuje się jako ten model.
    Sprawdź czy jest w niej karta sieciowa i czy widać mac adres karty sieciowej.
  • Poziom 8  
    Pogrzebałem trochę na forum i znalazłem kod na język polski do wprowadzenia w MAINTENANCE:
    1. Wyłącz urządzenie przyciskiem.
    2. Przytrzymaj przycisk MENU i włącz urządzenie przytrzymując ten przycisk.
    3. Światła powinny migać a na ekranie powinien wyświetlić się komunikat "MAINTENANCE".
    4. Wprowadź numer 74 i POCZEKAJ!
    5. Na wyświetlaczu pojawi się czterocyfrowy kod - wpisz 0139 i naciśnij przycisk START.
    6. "MAINTENANCE" pojawi się ponownie na ekranie.
    7. Wpisz 99 dla zapamiętania, nic nie przyciskaj - drukarka powinna się zrestartować w języku polskim.

Po wprowadzeniu 0139 wykrywa model jako 7860DN.
    Zapewne inny kod jest potrzebny żeby pojawił się model 7860DW, może orientuje się ktoś w temacie?
  • Spec od drukarek
    Cytat:
    Po wprowadzeniu 0139 wykrywa model jako 7860DN.
    Zapewne inny kod jest potrzebny żeby pojawił się model 7860DW, może orientuje się ktoś w temacie?

:?: :?: :?: :?: