Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic 2.5 DCI 2004 - Silnik odpala tylko na Plak, i chodzi

Pawkam 25 Nov 2018 21:45 1530 3
    Pawkam
    Level 1  
    Witam!
    Po remoncie głowicy i wymianie uszczelki pod głowicą próbowałem odpalić silnik bez efektu, na Plaku odpalał i gasł.
    Zamieniłem przewody na wtryskiwaczach z 2 na 3 i z 4 na 1 auto odpalało bez problemów. Okazało się że pompa wysokiego ciśnienia była przesunięta i podawała paliwo na wydechu cylindra, dlatego po zamianie przewodów silnik zapalał. Wymieniłem pasek rozrządu z rolkami przestawiając wał korbowy o 360 st. i po odpowietrzeniu układu silnik nie zapala samoczynnie tylko na Plak i dalej pracuje bez problemów.
    Sprawdziłem:
    -zawór przelewowy, nie puszcza ciśnienia z listwy w rurce brak ON
    -przelewy wtrysków: 1- 95ml 2-60ml 3-50ml 4-70ml po 4 minutach pracy na wolnych obrotach
    Pali tylko na plaka lub zatykając ręką wlot do kolektora ssącego i po kilku obrotach odpali. Narazie nie podpinałem Auta pod komputer i nie znam ciśnienia na listwie wtryskowej. Po zapaleniu świeci się kontrolka świec żarowych nad nią spiralka i SERVIS na żółto. Miał ktoś z was podobny problem? Jeśli tak proszę o podpowiedź co zrobić :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ociz
    Moderator of Cars
    Pozycja pompy nie ma znaczenia, to tylko kwestia czujnika.
    Pawkam wrote:
    Narazie nie podpinałem Auta pod komputer i nie znam ciśnienia na listwie wtryskowej.

Bo lubisz sobie życie utrudniać?
    YellowBelly
    Level 1  
    "Bo lubisz sobie życie utrudniać?"
    Bo może wczoraj była niedziela ;)
    M-A-T-E-U-S-Z
    Level 4  
    Dobrze masz rozrząd ustawiony ? Zakładałeś na blokadach ?