Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diody LED nie gasną do końca, jak naprawić?

szymon1051 25 Lis 2018 22:16 378 12
  • #1 25 Lis 2018 22:16
    szymon1051
    Poziom 13  

Diody po wyłączeniu przełącznika nie gasną do końca. Jak to naprawić?

Lampa KODI LED WL 12W.
    Na pierwszym wchodzi prąd zmienny, te kable na dół idą do włącznika. Za tym jest coś podpisane STC MB6S. Potem są tylko diody LED i te układy z kolejnych zdjęć i układ podpisany cyt1000a 1450i na tej oddzielnej płytce też cyt1000a 1450. Za tym jest drugie wejście na prąd zmienny, opcjonalne.
    Diody LED nie gasną do końca, jak naprawić? Diody LED nie gasną do końca, jak naprawić? Diody LED nie gasną do końca, jak naprawić?

Da się z tym coś zrobić?

0 12
  • #2 25 Lis 2018 22:38
    anet870
    Poziom 25  

Wyłącznik rozłącza fazę? Nie masz przypadkiem włącznika z podświetleniem?

0
  • #3 25 Lis 2018 22:49
    UL7855
    Poziom 22  

Widocznie lampa zasila się polem elektromagnetycznym. Dołóż równolegle z nią rezystor rzędu pół megaoma.

0
  • #4 25 Lis 2018 22:50
    szymon1051
    Poziom 13  

anet870 napisał:
    Wyłącznik rozłącza fazę? Nie masz przypadkiem włącznika z podświetleniem?

Nie. Jest to zwykły przełącznik z napisami I i O.

kacpo1 napisał:
    bolek napisał:
    Wyłącznik przenieść z zera na fazę.

Obrócisz wtyczkę i problem wróci.
    Najlepiej zastosować włącznik dwutorowy.

Czyli mogę po prostu złączyć ten kabel co teraz idzie do wyłącznika, a wyłącznik założyć na tych kablach co idą z zasilania z gniazdka?

Bo nie wiem gdzie się ten przewód z przełącznika laczyt.

0
  • #5 25 Lis 2018 22:56
    kacpo1
    Poziom 32  

UL7855 napisał:
    Widocznie lampa zasila się polem elektromagnetycznym.

To są żarty ?

szymon1051 napisał:
    Czyli mogę po prostu złączyć ten kabel co teraz idzie do wyłącznika, a wyłącznik założyć na tych kablach co idą z zasilania z gniazdka?

Albo to, albo spróbuj obrócić wtyczkę (zamienić "bolce" miejscami). Jeśli to nie pomoże, to przełożenie włącznika też nie pomoże.

0
  • #6 26 Lis 2018 10:01
    UL7855
    Poziom 22  

To wypowiedz się w jaki sposób następuje tutaj świecenie przy otwartym obwodzie.
    Spotkałem się już z podobnym zjawiskiem więc wiem o czym piszę.
    Nie rozumiem twojego zarozumiałego tonu.

0
  • #7 26 Lis 2018 17:05
    kacpo1
    Poziom 32  

UL7855 napisał:
    To wypowiedz się w jaki sposób następuje tutaj świecenie przy otwartym obwodzie.

Przytoczę przykład. Łapiesz za przewód fazowy, obwód otwarty, prawda ? A jednak prąd "kopie".
    Odpowiedzą jest choćby pasożytnicza pojemność. Jak wiadomo, pojemność zwiera prąd zmienny. Przewód neutralny jest podłączony do uziemienia, które z kolei jest podłączone do ziemi i większości metalowych rzeczy w domu (np. rury od kaloryfera). Więc, między jakimś ciałem (w tym przypadku LED'ami) a ziemią (przewód neutralny) jest jakaś pojemność. Więc... Jeśli do LED'ów jest podłączony przewód fazowy, a przewód neutralny jest fizycznie odłączony, to nadal jest elektryczne połączenie przez tę "magiczną" pojemność.

Ja już wytłumaczyłem swoją teorię, prosiłbym teraz o wytłumaczenie Twojej teorii z polem elektromagnetycznym. Głównie chodzi mi o to, skąd by się wzięło na tyle silne pole, aby zaświecić tyloma LED'ami ( zakładam kilka W). Uwzględnij to, że LED'y również nie mają żadnej pętli która mogła by indukować napięcie z pola elektromagnetycznego.

1
  • #8 26 Lis 2018 20:06
    szymon1051
    Poziom 13  

szymon1051 napisał:

Albo to, albo spróbuj obrócić wtyczkę (zamienić "bolce" miejscami). Jeśli to nie pomoże, to przełożenie włącznika też nie pomoże.[/quote]

Obrócenie wtyczki w listwie nic nie zmieniło.

0
  • #10 26 Lis 2018 22:11
    UL7855
    Poziom 22  

kacpo1 napisał:
    UL7855 napisał:

Przytoczę przykład. Łapiesz za przewód fazowy, obwód otwarty, prawda ? A jednak prąd "kopie".
    Odpowiedzą jest choćby pasożytnicza pojemność. Jak wiadomo, pojemność zwiera prąd zmienny. Przewód neutralny jest podłączony do uziemienia, które z kolei jest podłączone do ziemi i większości metalowych rzeczy w domu (np. rury od kaloryfera). Więc, między jakimś ciałem (w tym przypadku LED'ami) a ziemią (przewód neutralny) jest jakaś pojemność. Więc... Jeśli do LED'ów jest podłączony przewód fazowy, a przewód neutralny jest fizycznie odłączony, to nadal jest elektryczne połączenie przez tę "magiczną" pojemność.

Ja już wytłumaczyłem swoją teorię, prosiłbym teraz o wytłumaczenie Twojej teorii z polem elektromagnetycznym. Głównie chodzi mi o to, skąd by się wzięło na tyle silne pole, aby zaświecić tyloma LED'ami ( zakładam kilka W). Uwzględnij to, że LED'y również nie mają żadnej pętli która mogła by indukować napięcie z pola elektromagnetycznego.

Kolega z problemem nie raczył był do tej pory opisać jak mocne jest to świecenie. Podejrzewam i odnoszę się z pomysłem do sytuacji że chodzi mu o takie lekkie, delikatne żarzenie??? Czy jak? Bo to że świecą nadal prawie normalne po otwarciu włącznika to chyba nie przejdzie.
    Podejrzewając tutaj "czułe LEDY" prosty układ i fakt tworzenia się kondensatora na rozwartym kablu lampa - włącznik zasugerowałem zbicie tej niechcianej energii jakimś obciążeniem. Miałem taki przypadek z lampką na GU10 i "wyłączyłem" ją równoległym rezystorem.

Czy tu jest tak samo nie wiem, to tylko sugestia do sprawdzenia a nie pewnik.

0
  • #11 27 Lis 2018 20:18
    kacpo1
    Poziom 32  

UL7855 napisał:
    niechcianej energii jakimś obciążeniem.

Prąd ten, może okazać się na tyle duży (bardzo niska moc potrzebna do zaświecenia leda) że rezystor będzie musiałby być sporej mocy (aby układ również normalnie pracował podłączony do prądu). Aczkolwiek może to zadziałać, rezystor to żaden majątek.

Nawiązując do wypowiedzi Philipsa :
    Cytat:
    Drugą przyczyną problemu bywa sytuacja, w której wyłącznik nie rozłącza przewodu fazowego, a jedynie neutralny. Podobnie jak w pierwszym przypadku, również tutaj lampa LED może być zasilana prądem o niewielkiej mocy, przez co emituje ona słabe światło nawet po jej wyłączeniu.

Polecam zastosować przełącznik KCD4. Bardzo łatwo dostępny, do jednej pary nóżek podłączasz przewód fazowy a do drugiej neutralny.
    Należy uważać, aby kupić taki przełącznik bez podświetlenia, ponieważ :
    Cytat:
    Najczęściej powodem świecenia żarówek LED po ich wyłączeniu w instalacjach domowych jest podświetlenie wbudowane w wyłącznik światła. Prąd zasilający tę niewielką diodę powoduje również świecenie się samej lampy LED z niewielką mocą nawet po jej wyłączeniu.

0
  • #12 28 Lis 2018 23:00
    szymon1051
    Poziom 13  

UL7855 napisał:
    Kolega z problemem nie raczył był do tej pory opisać jak mocne jest to świecenie.

szymon1051 napisał:
    Lampa KODI LED WL 12W.

Tak wygląda bez świateł.
    Diody LED nie gasną do końca, jak naprawić?

0