Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu z zewnątrz do sieci, pulpitu zdalnego.

mateush003 27 Lis 2018 17:56 2259 45
    Erbit
    Poziom 37  
    Hmm....

Kolega autor bywa ze swoim sprzętem lokalnie "z drugiej strony routera". Czyżby to co obserwujemy było efektem cache DNS (tylko takim bardzo dziwnie długim)?

Wykonaj "ipconfig /flushdns".
  • OptexOptex
    mateush003
    Poziom 6  

Laptopy po wifi plus jeden stacjonarny wifi reszta po kablu. Sieć działa na g only, ale mogę zmienić i spróbować tylko myślę że da to niewiele :)
  • OptexOptex
    Erbit
    Poziom 37  
    Czy po wyczyszczeniu lokalnego DNS możesz już dostać się na router?

Możesz ponownie sprawdzić traceroute do routera.

Dodano po 2 [minuty]:

mateush003 napisał:
    ... plus jeden stacjonarny ...

Sprawdź też na nim traceroute do routera.

Dodano po 4 [minuty]:

Ostatnie pytania ode mnie:

Czy ten laptop z innej lokalizacji łączy się poprawnie (oczywiście poza siecią lokalną).

Jeśli tak lub jeśli nie wiesz, zmień jemu IP oraz mac address i sprawdź czy są jakieś zmiany.
    mateush003
    Poziom 6  
    Niestety nic to nie zmieniło, tracert nadal wyglada tak samo czyli jedna linika na tym adresie IP z koncówką 102.
    Z kamerami połączenia brak pulpit zdalny Windows też odrzuca.

Poza siecią lokalną laptop nie połączy się z rejestratorem ani z innym komputerem z sieci biurowej.

Próbowałem wchodzić poprzez proxy ale też nic z tego.
    Jakby ewidentnie coś z systemem
    mateush003
    Poziom 6  
    sosarek napisał:
    Utwórz hotspot w telefonie, połącz się z nim i spróbuj.

Niestety ten trop też wykluczony, podejrzewałem że to może sieć domowa ale jak zabieram go gdzieś w podróż i łącze się z różnych wifi hotel/restauracja etc jest tak samo :(

Ale dzięki koledze ujawnił się kolejny problem, nie chce się połączyć z hotspotem z telefonu, dawałem zapomnij hasło wpisywałem od nowa, inny laptop bez problemu a ten stawia opór...
    Erbit
    Poziom 37  
    mateush003 napisał:
    ...

Ja się poddaję. Zalecam reinstalację systemu.

Zwróć jeszcze uwagę na tę wypowiedź kolegi IC_Current bo może się okazać, że reinstalacja pozwoli popracować tylko do ponownej aktualizacji systemu-> #30
    mateush003
    Poziom 6  
    Przynajmniej możemy wykluczyć złą konfiguracje sieci :)

Kolega może mieć racje, postaram się to wykonać, dam znać dla potomnych jeśli dojdę, wolałbym rozwiązać problem niż reinstalować ale cóż tak będzie chyba szybciej :) Bardzo dziękuje wszystkim za chęć pomocy, jak ktoś jeszcze będzie miał jakiś pomysł to zapraszam chętnie się zapoznam
    Erbit
    Poziom 37  
    Prot napisał:
    ... Czy MAC karty lub IP (zewnętrzne) nie są na jakiejś czarnej liście :cry:

Nie. Poczytaj wątek.
    Erbit
    Poziom 37  
    Prot napisał:
    ...
    Akurat nic na ten temat w całym wątku nie można wyczytać :cunning:
    ...

Na ten nie ale skoro inne urządzenia z tej sieci mogą się łączyć...

mateush003 napisał:
    ...
    Bez różnicy czy łącze się z domu, kawiarni, etc. drugi z moich laptopów łączy się bez problemu, ustawienia są 100% takie same.

Całość wypowiedzi w #3.

W pierwszej wypowiedzi też autor o tym napisał tylko w pierwszej nie jest to aż tak czytelne.
    Zaś najbardziej czytelnie odpowiedział w tej sprawie tutaj -> #24, więc nawet 3 razy to potwierdził.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Prot napisał:
    ...: Brak jednak informacji jak został ustawiony zakres tzw. Remote Management IP Address :not:

Już o to pytałem. Odpowiedzią są te same cytaty powyżej (stwierdzające, że inne urządzenia łączą się poprawnie).
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    mateush003 napisał:
    wolałbym rozwiązać problem niż reinstalować ale cóż tak będzie chyba szybciej

Skoro to W10 to można zrobić reset systemu do ustawień początkowych, potem doinstalować co brakuje.

To prawda co o W10 tu wspominano - MS ma ostatnio z tym systemem (zależnie od kompilacji) spore problemy właśnie z połączeniami sieciowymi.
    mateush003
    Poziom 6  
    Dziękuje wszystkim za pomoc, problem rozwiązany.
    Niestety nie zlokalizowałem przyczyny, próbowałem przywrócić ustawienia w Windows, później podczas bootowania dać "Napraw" ale niestety nic to nie dawało.
    Dopiero instalacja wszystkiego na nowo i niepozostawienie żadnych programów, sterowników, ustawień podziałało.
    Pozdrawiam serdecznie i mam prośbę do niektórych o usunięcie mojego adresu IP.
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    mateush003 napisał:
    Dopiero instalacja wszystkiego na nowo i niepozostawienie żadnych programów, sterowników, ustawień podziałało.

To uważałbym na aktualizacje do systemu!
    System pewnie będzie próbował je pobierać i instalować.