Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dostałem takiego oto maila. mam się czego obawiać?

alikatek 26 Lis 2018 14:37 156 11
  • #1 26 Lis 2018 14:37
    alikatek
    Poziom 29  

Witam. Dostałęm takiego oto maila. normalnie nie klikam w takie syfy jednak hasło podane w tytule było prawdziwe więc skądś je gość wyciągnął.
    Mam się czego obawiać?
    Raczej nie ze względu na to, że większość tego co gość pisze to argumenty z d*py bo:
    -nie mam kamerki internetowej ani mikrofonu przy komputerze,
    -nie odwiedzam stron XXX
    -wyciągnięte jest tylko jedno hasło do jakiegoś forum z którego dawno nie korzystam.

Boję się jedynie o bankowość internetową (hasła już pozmieniane z innego urządzenia niż to "prawdopodobnie zainfekowane"

Dodatkowo skany programami antywirusowymi nic nie wykazały. MBAM, ZEMANA, Avast, eset online nic nie znalazły.

Wydaje mi się że ktoś rozsyła losowo takie maile i szuka frajerów. Tylko pytanie skąd uzyskał to hasło?

Dostałem takiego oto maila. mam się czego obawiać?

Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 11
  • Pomocny post
    #2 26 Lis 2018 14:38
    sosarek

Poziom 43  

Zwykłą próba wyłudzenia.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Lis 2018 14:41
    K3
    Poziom 22  

Olać, zwykły spam.

0
  • #4 26 Lis 2018 14:43
    alikatek
    Poziom 29  

Dokładnie tak jak mi się wydawało. że to jakiś zwykły syf.

Tylko to mnie martwi że miał autentyczne hasło. To które podał w mailu było prawdziwe, nie wiem skąd wyciągnięte.

No nic, poczekam te 8 godzin, jak się nic nie stanie to uznam że to jakiś fake. A jak się stanie to rozgłaszaj sobie panie "hakerze" nic tam ciekawego na HDD nie mam.

0
  • #5 26 Lis 2018 14:45
    pszczyna
    Poziom 18  

Była niedawno przestroga na taki temat poleca się takie sprawy zgłaszać Administratorom sieci oraz Policji.
    Dla świętego spokoju zrób format tego kompa

0
  • #6 26 Lis 2018 14:48
    alikatek
    Poziom 29  

Chyba format to będzie najlepsze rozwiązanie.
    Tak czy inaczej poczekam te 8h. Tak z czystej ciekawości. Nie mam nic do stracenia i tak.

0
  • Pomocny post
    #7 26 Lis 2018 14:56
    bruno7
    Poziom 14  

To zwykłe oszustwo. Z tym hasłem "Tylko to mnie martwi że miał autentyczne hasło. " poradzisz sobie zmieniając wszystkie hasła. Możliwy był wyciek z jakiegoś portalu. Miałem to samo. Hasło było autentyczne ale dawno używane i zmienione.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Lis 2018 14:59
    pszczyna
    Poziom 18  

Swego czasu była firma która naciągała poprzez =====Pobieraczek==== wystarczyło tylko z chomika cokolwiek chcieć pobrać to po trzech miesiącach sądem straszyli , wówczas dobitnie im odpisałem iż chętnie się z nimi spotkam ponieważ będę miał okazję się z nimi zetrzeć wówczas sobie odpuścili , a po jakimś okresie okazało się że ich praktyki były na szeroką skale

0
  • #9 26 Lis 2018 15:04
    alikatek
    Poziom 29  

Z firmą "Pobieraczek" lata temu też miałem okazję się spotkać. Straszyli mnie sądem i krajowym rejestrem długów. Wyraziłem chęć spotkania się z nimi w sądzie. Do dziś dnia nie odpisali ani żadnego pisemka z sądu nie dostałem.

Oleję to, hasła powoli zmieniam tyle że z innego urządzenia. Ten "możliwe że zainfekowany" komputer czeka dziś formacik.

0
  • Pomocny post
    #10 26 Lis 2018 15:12
    K3
    Poziom 22  

alikatek napisał:

Tylko to mnie martwi że miał autentyczne hasło. To które podał w mailu było prawdziwe, nie wiem skąd wyciągnięte.

W różnych czeluściach internetu znaleźć można rozmaite bazy danych, gromadzące dane z włamań i wycieków. Przykład: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/hasla-po...kich-kont-email-dostepne-do-pobrania-w-sieci/

Następnie taki "haker Janusz" wysyła emaile pod adresy z listy, licząc na "dobrowolną" wpłatę. Najczęściej ma tylko adres i hasło. Nic więcej.

0
  • #12 28 Lis 2018 20:15
    alikatek
    Poziom 29  

Cóż, minęło więcej niż 8h i nic się nie stało. zwykły syf jakich pełno w internecie.
    Dla świętego spokoju komputer został sformatowany.

Dzięki za pomoc i zainteresowanie. Zamykam.

0