Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault kangoo 1,9 dti 2000r - Przestał działać centralny zamek z pilota

1.b 26 Nov 2018 17:16 1659 8
    1.b
    Level 13  
    Witam, Przestał mi działać centralny zamek w renault kangoo 1,9dti 2000r. Wydaje mi się że po wymianie baterii, ale mogę się mylić chyba ze to zbieg okoliczności i coś w centralce padło. Wszystko było dobrze ale zaczęło się od immobilisera, zaczęła migać kontrolka i nie można było odpalić auta ( centralny wtedy działał), więc pomyślałem i wymieniłem baterie ale to nic nie dało. Immobiliser został usunięty, auto pali tylko nie działa ten centralny, przy wymianie baterii w pilocie wyjąłem baterie na około 10 min. Czy pilot mógł się rozkodować? czy po prostu coś z centralką się stało. Dodam że próbowałem zakodować pilot, wsiadając do auta i przytrzymując przycisk ręcznego zamykania drzwi, centralka tak jak by wchodzi w tryb programowania naciskam w tym momencie na przycisk pilota, ale nie ma po tym żadnej reakcji. zrobiłem tez zdj centralki i pilota, po wciśnięciu przycisku pilota dioda mrugnie dwa razy i koniec. Renault kangoo 1,9 dti 2000r - Przestał działać centralny zamek z pilota Proszę podpowiedzcie mi co bym mógł jeszcze zrobić sprawdzić, z góry dziękuję pozdrawiam. Renault kangoo 1,9 dti 2000r - Przestał działać centralny zamek z pilota Renault kangoo 1,9 dti 2000r - Przestał działać centralny zamek z pilota Renault kangoo 1,9 dti 2000r - Przestał działać centralny zamek z pilota

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

Teraz dioda wo gule przestała działać, chyba jednak to ten pilot. Gdzie szukać usterki, poprawiłem luty na płytce prawie wszystkie tylko od tych dwóch układów nie, i też nic.
    1.b
    Level 13  
    Witam, czy jest ktoś tu co mi może pomóc, doradzić? rozwiązać ten problem. Chyba że źle dodałem post to proszę mnie poprawić, ale wydaje mi się że jest ok.
    piachu1994
    Level 38  
    Podejrzewam że masz uszkodzony moduł BSI.
    Spróbuj zakodować jeszcze kluczyk poprzez komputer. Jeżeli to nie pomoże to czeka Cię naprawa BSI.
    1.b
    Level 13  
    Ale w kluczyku przestała świecić dioda. To chyba wyglada na to ze kluczyk padł.
    piachu1994
    Level 38  
    Przepraszam, nie doczytałem że dioda zmarła. To zakup drugi kluczyć.
    1.b
    Level 13  
    Ale jaki drugi kluczyk kupić?, czy na przykład od innego Kangoo by się nadał? ( żeby to zaprogramować z tą centralną).
    piachu1994
    Level 38  
    Tak, ale wcześniej sprawdź swoje numery fabryczne kluczyka, i zakup drugi identyczny.
    1.b
    Level 13  
    Gdzie znajduje się ten numer fabryczny kluczyka?, to są te cztery cyfry na płytce pilota widoczne na zdjęciu, czy od strony baterii?
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Z innej beczki- mam Kangoo Pampa z 2001 roku i po ruszeniu auto automatycznie zamyka zamki, jest to denerwujące nieco. Ktoś się orientuje jak to dezaktywować?