Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala Samsung FG87KST - Nie działa, czarny wyświetlacz

26 Nov 2018 15:16 549 3
  • Level 10  
    Witam,
    może spotkał ktoś podobny problem albo ma pomysł.
    Mikrofala Samsung FG87KST z wyświetlaczem LED i klawiaturą, ma czarny wyświetlacz i brak sterowania.
    jak otwieram drzwi to żarzy się żarówka (jest na niej 115V) i obraca samoczynnie talerz. Talerz nie powinien się obracać, żarówka wcześniej świeciła jasno.
    Zmierzyłem przełączniki drzwiowe bez prądu (przesłuchałem zwarciowo multimetrem ich przejścia) - są OK. Omomierzem nie mierzyłem.
    Kolega elektronik zbadał mi wstępnie przekaźniki, na płytce (nr płytki RCS-D2LED4-06) i transformator - są OK. Dał zadanie domowe, żebym sprawdził gdzie wchodzi prąd zasilający płytę.
    Przyniosłem mu samą płytę główną.
    Ja sprawdziłem jeszcze bezpiecznik dochodzący do wysokiego napięcia.
    Prąd do płyty głównej dochodzi (napewno na przewodach po przekaźników)
    Jakieś pomysły co i gdzie szukać?
  • Level 10  
    Jakby co, zrobiłem sobie brudno opisowo schemat połączeń elementów kuchenki i sprawdziłem jeszcze panel z wyświetlaczem. Żadnych widocznych usterek, kable i płytka, ścieżki, przyciski wizualnie w porządku.
  • Level 1  
    Cześć, mam ten sam problem, jakoś go rozwiązałeś?
  • Level 10  
    Tak problem był odlutowujący się procesor na płycie głównej. Po odświeżeniu lutów, najlepiej grotówką bez przetrzymywania, aby nie przepalic, problem się rozwiązał i działała rok. Znów się odlutował. U mnie mikro jest w słupku na dużym piekarnikiem może to jest przyczyną. Po kolejnym lutowaniu działała tylko 2 tygodnie i znów ten są problem. Kupiłem nową płytę, tj. nowa używke z gwarancja że jest nowa i teraz działa bez problemu i oby tak dalej (model płyty kupiłem ciut nowszy) ma być z grillem...