Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

cross 125 - cylinder 125ccm a g這wica 80ccm

26 Lis 2018 16:14 219 7
  • Poziom 3  
    witam czy jak za這瞠 g這wice 80ccm do cylindra 125ccm bedzie wszystko w porz康ku?
  • Poziom 43  
    Witam!
    NIE!!!
    Moc mechaniczna wydzielona w silniku jest ograniczona r闚nie z moc termiczna (ciep貫m), i je郵i uk豉d ch這dzenia silnika (tu: powierzchnia o瞠browania na g這wicy i cylindrze) nie b璠zie w stanie odda wi璚ej ciep豉, to silnik si przegrzeje i jego moc spada.
    Mia貫m kiedy WSK125ccm z "ma陰" g這wic, moc nominalna by豉 4KM, a skutek by taki, 瞠 przy d逝窺zych podjazdach pod g鏎, bieg "1" by za wolny dla wych這dzenia silnika, a bieg "2" by za s豉by na to, aby rozp璠zi motocykl do pr璠ko軼i, przy kt鏎ej ch這dzenie powietrzem op造waj帷ym cylinder by這 ju skuteczne.
  • Poziom 3  
    czyli co wogole nie mia mocy aby jezdzic?;p na g這wicy 125 leci mi 100km/h z tr鎩eczki normalnie da sie nawet ruszyc. czyli co g這wica 80 nie bedzie odprowadza豉 ciep豉 z silnika i moze doj軼 do zatarcia?
  • Poziom 43  
    sebasss99 napisa:
    ... wogole nie mia mocy aby jezdzic?
    Moja wsk125 mia豉 silnik o mocy 4KM. Nowsza wersja silnika mia豉 wi瘯sze o瞠browanie i mia moc nominaln 6,2KM, kt鏎a potem "uros豉" nawet do 7,3KM.
    Najmocniejszy silnik 125ccm o jakim wiem, mia podobno nawet powy瞠j 10KM.
    Je盥瞠nie na tym najs豉bszym silniku by這 ma這 komfortowe: odcinek drogi od Chab闚ki do Rdzawki (wzniesienie Obidowa) dobrze obci捫onym motocyklem (穎na, namiot, plecaki itp.) musia貫m pokona na 3 raty, z powodu niewystarczaj帷ego ch這dzenia.
    Zatarcia (niegro幡e) by造 cz瘰te, gdy po d逝窺zym odcinku "pod g鏎" wje盥瘸這 si na odcinek "z g鏎y", i nagle by zjazd na ma造m gazie (kiepskie smarowanie olejem z ubogiej mieszanki).
  • Poziom 3  
    no taa ja mam w 4 suwie silnik do軼 mocny 125 z d逝zszym korbowodem niz np loncin zbiera sie tez 豉dnie. ch這dzenie nie tylko zalezy od g這wicy, olej jaki jest wlany tez duzo daje jak syntetyk kt鏎y zmniejsza tarcia i 豉pie mniej ciep豉.

Dodano po 4 [minuty]:

w moim pytaniu chodzi這 mi bardziej czy taki zestaw bedzie funkcjonowa, jezdzi, odpala, p造nnie silnik pracowa, w jakie strasznie d逝gie trasy nie je盥ze max 30 klock闚 sporadycznie
  • Poziom 14  
    A czy komora spalania w g這wicy 80 jest taka sama jak w 120, pomierz sobie 鈔ednice t這k闚 i odpowiedz sobie na te pytanie.
  • Poziom 3  
    o dziwo pasuja;p lecz jednak za這瞠 stara g這wice 125ccm tyle ze ma urwan jedn szpilke;p jak kupi貫m ten silnik to po oko這 4 tyg olej mi wylecia訥a dok豉dnie wtedy jak za這篡貫m ten temat] z niego nie wiedzia貫m jakim cudem, lecz odnalaz貫m przyczyne;p jaki as wyrwa szpilke i przewierca g這wice aby przegwintowa i spec przewierci sie do kana逝 olejowego, po czym zaklei to silikonem cienka warstwa:D teraz patrze a tu dziura od wej軼ia szpilki przebita az do kana逝 olejowego;p zakleje klejem 2 sk豉dnikowym i bedzie git;p teraz nowe pytanie do jakiej temperatury nagrzewa si g這wica podczas mocnego wysi趾u bo posiadam klej 2 sk豉dnikowy do metalu o wytrzyma這軼i do 150C