Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace i CB

01 Sep 2005 16:32 3148 5
  • Level 17  
    Co zrobić najprostszego aby zwiększyć zasięg ponieważ jest problem myślę że między innymi spowodowane jest to konstrukcją tego "cudnego"plastikowego auta.Antena zamontowana jest na szynie dachowej.
  • Level 17  
    czesc
    wiesz co.......moj kolega cb radiowiec........jak dostal z firmy jakas renowke i mial w niej plastykowy dach........to pod dachem rozpial siatke metalowa i twierdzil ze slyszalnosc mu wzrosla znacznie
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam. A stroił tą: "...siatke metalowa..." bo to może było przyczyną sukcesu? ;)

Jaki masz SWR, jakie radio jaką antenke?
  • Level 17  
    Radyjko Uniden 510 antena AT72 magnum a SWR jest na teraz 1,9 ale nie zestrajałem bardziej narazie bo byłem ciekawy żeby nie przedobrzyć dlatego wolałem zapytać najpierw.Bo taki zestwaik montowałęm na MAN-n=iku i jest super pomimo to że zamontowana antena jest na uchwycie rynienkowym.
  • Level 22  
    Mój znajomy w takim samochodzie zrobił taki myk że do antenki wywiercił otwór w dachu a jako przeciwwage zastosołał Folie aluminiową rozciądnieto pod całą tapicerką czyli chyba tak jak kolega bc108. To był busik iveco bodajrze

Damian
  • Level 15  
    Ja mam również Unidena 510 w Espace.
    Antenę zamontowałem w wywierconym otworze w dachu.
    Dach jest z laminatu, ale jest od spodu wzmocniony stalowymi żebrami.
    Żebra łatwo zlokalizować ponieważ są obciągnięte tapicerką w innym kolorze niż reszta podsufitki.
    Należy ściągnąć tapicerkę z żeberka które znajduje się nad środkowym rzędem siedzeń.
    Zobaczymy wtedy, że dokładnie po środku tego żeberka jest już nawet fabrycznie wywiercony otwór i wystarczy w tym miejscu przewiercić sam laminat.
    Antenkę mam krótką lemkę . Dach jest tak gruby, że oryginalna śruba okazała się za krótka, zastosowałem dłuższą.
    przewód poprowadziłem wzdłuż żebra do lewej strony i przeciągnąłem za pomocą stalowego drutu nad bocznymi szybami do słupka drzwiowego, po którym sprowadziłem pod deskę rozdzielczą i dalej do dolnej kieszeni na radyjko na środkowej konsoli.
    Zasilanie pociągnąłem bezpośrednio z akumulatora a masę spod mocowania kierownicy przewodami o przekroju 4mm.
    Sprzęt sprawuje się bardzo dobrze. SWR ok. 1,4.