Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hyundai hamulce - Jak powinien pracować tłoczek hamulcowy?

26 Lis 2018 21:38 213 6
  • Poziom 18  
    Witam, mam takie pytanie, otóż w hyundaiu po przejechaniu koło 6 km odczuwalny jest zapach spalenizny w lewym tylnym kole. Ściągnąłem docisk, który wyszedł z oporem i po zdjęciu gumki ochronnej zauważyłem korozję, tłoczek niby lekko się schował (chowałem go za pomocą śruby z 2 dużymi podkładkami i nakrętkami, taki domowy przyrząd do cofania tłoczków, niby lekki opór był), ale jest on prawie maksymalnie schowany bo są nowe klocki. Próbowałem okręcić tłoczek ale ani drgnie. Czyżby się zapiekł? jak miałem zdjęty docisk to wciskałem pedał hamulca i dopiero po 3/4 wciśnięcia pedału hamulca ruszył się z miejsca.

ps. klocki i tarcze były dość dawno zmieniane jakieś 2 miesiące temu albo i 3, ale samochód miał kolizję i przez miesiąc nie jeździł.
  • Texa Poland
  • Poziom 4  
    Pewnie się zapiekły, spróbuj wyjąć docisk, wypchnąć go za pomocą pedału hamulca i w razie potrzeby zmienić, a jak nie to zmienić uszczelnienie. Tak ja bym zrobił. :)
  • Texa Poland
  • Poziom 18  
    Jest jakieś bezpieczne czyszczenie z korozji? Jak tak to co zastosować bezpiecznego? Bo aktualnie jest podniesiony i zdjęty docisk, klocki itp.
  • Poziom 4  
    Zdecydowanie wymiana . nie polecam czyszczenia . potem tylko uszczelniacz się przeciera i ucieka płyn :(

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli chrom odlazł od stalowego tłoczka to już nie ma dla niego ratunku.
  • Poziom 18  
    Chrom jest OK bo palcem przetarłem i są efekty, ale jest delikatna rdza. Tłoczek i tak bd wymieniony na nowy, ale jest to aktualnie jedyny jeżdżący pojazd więc muszę to ogarnąć.

ps: Pytam się bo zanim przyjdą części to miną 2 dni a auto jest w ciągłej eksploatacji.
  • Poziom 4  
    Radzę się wstrzymać na części, czas nerwy itd. nie widzę logiki składania rozkładania. Pamiętaj bezpieczeństwo przede wszystkim!
  • Poziom 18  
    Ta rdza co była na tłoczku nic nie przeszkadza bo to nawet nie dochodzi do uszczelniacza. Wszystko wyczyściłem, użyłem smaru ceramicznego i złożyłem. Koło już się nie grzeje