Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Monitoring garazu online plus fotopulapka

27 Lis 2018 01:25 471 23
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich. Mam do was prośbę o poradę dotycząca montażu monitoringu garazu. O ile z przodu garazu nie ma problemu bo zamontuje fotopulapke tak tył garazu myslalem żeby kupić kamerę wifi z czytnikiem sd podłącze ta kamerę do routera który bedzie w garazu bo mam prąd a router polacze z telefonem w którym bedzie siedziala karta sim i tez bedzie ciagle pod prądem. Chodzi mi o to ze kamera bedzie nagrywać ale jednocześnie chcialbym mieć podgląd na garaż w dowolnym miejscu czy to w domu czy w pracy. Prosiłbym o pomoc jak to wszystko ogarnąć teraz??? Plan jest taki kamera wifi łączy sie z routerem router jest połączony z telefonem wiec mam dostęp do Internetu i teraz co musze zrobić dalej żeby np. Siedzę sobie w domu odpalam program i widzę co sie dzieje. Dziekuje wszystkim za pomoc i moze ktoś ma lepszy pomysl.
    Co do sprzetu to fotopulapka to HC300M czyli na karte sim . Kamera ktora bedzie z tylu garazu ale w garazu bo na dwor nie mam jak dac bo ktos moze przeciac kabel zasilajacy z niej wiec wytne otwor w tylnej scianie garazu przykrece kawalek plexi i ja uczepie a kamere to myslalem o BESDER Yoosee plus myslalem zeby jeszcze dolozyc zabezpieczenie w postaci czujnika dymu rowniez pod wifi router to jakis tp link. A telefon jako dostep do neta to lg g2 mini obsluguje LTE
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Jaki masz budżet na to ?
    Jeśli oczekujesz czegoś profesjonalnego i drogiego to na pewno koledzy siedzący w tym temacie coś sensownego ci doradzą.

Ja z mojej strony mogę cię zaciekawić co najwyżej dostępnymi na rynku kamerami mającymi praktycznie wszystko co chcesz w jednym... wiem ponoć jak coś jest do wszystkiego to do niczego no ale decyzja i tak należy do ciebie.
    kamera GSM monitoring
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Pomysł może i dobry, ale z funkcjonowaniem tego i jednocześnie niezawodnością to zapewne będzie lekki problem...
    Najprostsze i najbardziej niezawodne w działaniu to byłoby założyć rejestrator(200-400zł), dysk twardy(200zł) i router z modułem LTE(kolejne kilkaset zł) i do tego kamery.
    Zapodaj rzut planu z kamerami.
    Kolejny raz napiszę, że kamer WiFi do monitoringu się nie montuje, bo to nie będzie działać idealnie.

• Poziom 43  
    Pomysły bez sensu, jak napisał @dawidedziu - rejestrator, dysk(używane 500GB wystarczy Ci spokojnie na tydzień zapisu), router z LTE i portami LAN(np.Huawei B525) i do tego dwie kamery, zasilacz, parę metrów przewodu.
  • Poziom 13  
    No wiem ze moze i nie bedzie perfekcyjnie z tym wifi ale chce sprobowac kamera ta ma tez wyjscie lan. Co do budzetu to ja wiem 300zl ?? Chce to tanim kosztem zrobic przy okazji sie czegos nauczyc a jezeli poniose porazke na nikogo nie bede zly a bedzie to dobra rada dla innych.

• Poziom 43  
    Zasilanie i tak musisz do kamery doprowadzić więc kupowanie kamery z WiFi jest bez sensu, podobnie jak fotopułapki i dwóch kart SIM.
    pkpintercity napisał:
    Co do budzetu to ja wiem 300zl ?

pkpintercity napisał:
    HC300M

Sama fotopułapka to koszt blisko 500zł...za 300zł to możesz puszki na sznurku nauwieszać.
  • Poziom 13  
    Fotopulapke na chinskim poratlu w promo wyrwalem za 160zl. A ta pulapka ma naprawde dobre opinie. No tak ale kamere pod wifi czy to lan bedzie latwiej podlaczyc niz zwykla kamere plus dysk ito. A ta kamera ma juz w sobie czytnik kart do 64gb wiec mi tyle styka.

• Poziom 43  
    pkpintercity napisał:
    Fotopulapke na chinskim poratlu w promo wyrwalem za 160zl. A ta pulapka ma naprawde dobre opinie

Kupiłeś barachło i tyle - miałbyś w to miejsce prawie rejestrator, masz te super opinie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2883712.html
    pkpintercity napisał:
    A ta kamera ma juz w sobie czytnik kart do 64gb wiec mi tyle styka.

Co to za kamera?
    Próbujesz z byle czego(bo TANIEJ) osiągnąć funkcjonalność która nie będzie dostępna.
  • Poziom 13  
    No moze i szajs ale sprawdze na wlsnej skorze nie ma.nic do stracenia a ta kamers na sd sam zobacz bardzo ladnie nagrywa tylko nie wiem jaki obiektyw wybrac bo sa do wyboru 2.8 mm , 3.6mm i 6mm. Kosztuje 115zl. Chyba ze masz cos w tej lepszego i sprawdzonego. A wideorejetrator jak to uczepie na drzewie zeby mialo tak daleki zasieg ?? I jak ma mi wysylac zdjecia na fona ???

• Poziom 43  
    pkpintercity napisał:
    ta kamers na sd sam zobacz bardzo ladnie nagrywa tylko nie wiem jaki obiektyw wybrac bo sa do wyboru 2.8 mm , 3.6mm i 6mm

To co ktoś wrzucił a co jest w rzeczywistości to dwie różne rzeczy.
    Poczytaj czym różnią się ogniskowe obiektywów.
    Kamera WiFi z zapisem na kartę za 115zł...sama cena Cie nie zastanawia?
    pkpintercity napisał:
    Chyba ze masz cos w tej lepszego i sprawdzonego.

Rejestrator z dyskiem, kamery i zasilacz.
    pkpintercity napisał:
    . A wideorejetrator jak to uczepie na drzewie zeby mialo tak daleki zasieg ?? I jak ma mi wysylac zdjecia na fona ???

Jaki wideorejestrator na drzewie? REJESTRATOR zwany inaczej DVR lub NVR.
    Czytasz co się do Ciebie pisze bo co chwilę pleciesz jakbyś dopiero co się obudził z letargu.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Może kamera o symbolu MT4061 pomoże Ci rozwiązać problem. Jest to kamera o kącie pracy 360stopni nagrywająca na włożoną do niej kartę 32gb Możesz w każdej chwili uzyskać podgląd z kamery na telefonie.W kamerze jest również zabudowany mikrofon.Kamera jak zarejestruje ruch dostajesz informację na telefon.Kamera jest zasilana z zasilacza dołączonego do kamery w zestawie.Ponadto jest wyprowadzone złącze na podłączenie kablem z laptopem. W związku z tym że były to ostatnie sztuki na sklepie cena ww kamerki wynosiła całe 75 zł.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    kierbedz4 napisał:
    MT4061

Wewnętrzna do montażu na zewnątrz? Kolejne wynalazki...
  • specjalista-kamery przemysłowe
    kierbedz4 napisał:
    Może kamera o symbolu MT4061 pomoże Ci rozwiązać problem

Wybacz, ale jeśli jest ona dostępna w markecie to nie będzie ona raczej szału robić, i jeszcze jej cena😉
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Aktualna cena tej kamerki nie jest niska.Jej aktualna cena to około 200zł
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    Wiem, widziałem, dostępna jest w markecie. Z marketu to dobry może byc TV lub lodówka, ale nie taka kamera do funkcjonalnego/niezawodnego działania.
  • Poziom 13  
    Wychodzi z tego ze chce cos prostego i biore na siebie to ze moze nie zadzialac ale czytajac te posty to chyba z 5k musze wylozyc zeby to zrobic. Ja chce prosto i tanio zrobic monitoring zwyklego blaszaka
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Wyrzucasz pieniądze w błoto, a wystarczyło by 600-700zł. by kupić prawdziwe urządzenia do tego przeznaczone i mieć problem z głowy.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    pkpintercity napisał:
    Wychodzi z tego ze chce cos prostego i biore na siebie to ze moze nie zadzialac ale czytajac te posty to chyba z 5k musze wylozyc zeby to zrobic. Ja chce prosto i tanio zrobic monitoring zwyklego blaszaka

Kolego, jak dobrze poszukasz to profesjonalny, może nie markowy ale bardzo przyzwoity rejestrator kupisz za 150 złotych, do tego kamery HD, 2 mpix po 60 złotych za sztuke, plus dysk Hdd za ile to juz zalezy jak duzy.... Podłaczasz do internetu lub wspomnianego modemu i ile cie to wyjdzie 500 złotych ? Masz dostep z komputera i telefonu, materiał dodatkowo zapisany na dysku, plus jak poustawiasz to masz powiadomienia o ruchu na telefon. Nie kupuj żadnego badziewia bo to sie zemści. Koledzy doradzają bo mają doswiadczenie i wskazuja Ci prostą i bez wybojów droge do celu. A skoro nie chcesz rad to po co zakładasz temat i szukasz rady.
  • Poziom 13  
    Bo juz za pozno fotopulapka w drodze
  • Pomocny post
    Jeśli kupiłeś ją na naszym rynku to masz 14 dni na zwrot😉
  • Poziom 13  
    Nic nie kupuje u mas bez urazy ale wole na alliexpres .
  • Pomocny post
    Aliexpress jest dobre, ale jeśli chodzi o smartfony, domową elektronikę, jakieś różne inne pierdoły, ale do monitoringu to już niekoniecznie. No ale każdy robi jak mu pasuje.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    pkpintercity napisał:
    Nic nie kupuje u mas bez urazy ale wole na alliexpres .

Smacznego chińskiego chleba i plastikowych parówek.
    Nie rozumiem czegoś - zamówiłeś coś bo było tanie i miało "dobre opinie" - wskazałem Ci że to bujda
    sosarek napisał:
    Kupiłeś barachło i tyle - miałbyś w to miejsce prawie rejestrator, masz te super opinie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2883712.html

Reasumując - nakupowałeś bo było tanie nie mając pojęcia jak to wszystko ogarnąć by w jakikolwiek sposób działało i dlatego założyłeś temat ignorując nasze sugestie - to wszystko dlatego że u nas za sprzęt przeznaczony do tego celu musiałbyś wydać z 200-300zł. więcej
    pkpintercity napisał:
    Fotopulapke na chinskim poratlu w promo wyrwalem za 160zl.

Tak na koniec - wartość przekracza 22$ - do tych 160zł. dolicz sobie jeszcze VAT i CŁO - w sumie wyjdzie Ci dopłaty ok.100zł. - masz tu swoją OSZCZĘDNOŚĆ kupując u chińczyka - nic tylko pogratulować...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3522900.html
  • Poziom 13  
    Przyszla mi ta fotopulapka schowalem ja w donku dla ptakow i dodalem akum zamiwst tych baterii a daszek zrobilem z panela wiec zawsze jakies delikatne doladowanie mam. Zdjecia i filmy sa fajnej jakosci dla mnie wystarczaja. Ale dziekuje wszystkim za porady jak i skarcenie napewno duzo ciekawych i madrych wnioskow tu padlo.