Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc

27 Lis 2018 09:28 165 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich!
    Jestem zmuszony nabyć jakiś internet mobilny do wykorzystanie w okolicach Wyśmierzyc, dokładnie miejscowość Brodek.
    Testuje już Orange oraz Plusa, ale internet jest strasznie niestabilny, raz jest 40 Mbit-ów, drugim razem prawie zero.
    Może ktoś przerabiał ten temat w tej okolicy i trochę się na tym zna i mógłby coś podpowiedzieć.
    Jeden z nadajników jest dosyć blisko, ale jak sprawdzałem aplikacją Network Cell Info, to np. telefon łączy się z nadajnikiem oddalonym o wiele dalej. Niestety nie bardzo kumam jakieś agregacje sieci itp.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Wahania prędkości w ciągu doby w tym niski DL wieczorami to efekt przeciążenia sieci i stacji bazowych Networks i Plusa w tej okolicy. Orange i T-Mobile korzystają z BTS-ów Radzanów,Olszowa i Romanów ale na nich maja tylko swoje LTE800 na 10MHz pasma i z reguły sa one zapchane na maksa. Plus ma stacje bazowe w Radzanowie i Wyśmierzycach z LTE1800 i LTE900 aero2. U siebie pewnie połączyłeś się na LTE900aero2 czyli wydmuszce LTE na 5MHz pasma( ewentualnie z LTE800 Sferii z Wyśmierzyc też na 5MHz). Pokaż testy Orange i Plusa na zewnątrz, screeny z zakładki DANE w NCI i wieczorne speedtesty. Do tego test T-Mobile oraz Play. Ten ostatni operator ma w Wyśmierzycach BTS z 4 pasmami LTE i ich agregacją czyli LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800. w przypadku wyboru jakiegokolwiek operatora trzeba sie liczyć z zakupem zewnętrznej anteny kierunkowej.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 2  
    matek451 napisał:
    Wahania prędkości w ciągu doby w tym niski DL wieczorami to efekt przeciążenia sieci i stacji bazowych Networks i Plusa w tej okolicy. Orange i T-Mobile korzystają z BTS-ów Radzanów,Olszowa i Romanów ale na nich maja tylko swoje LTE800 na 10MHz pasma i z reguły sa one zapchane na maksa. Plus ma stacje bazowe w Radzanowie i Wyśmierzycach z LTE1800 i LTE900 aero2. U siebie pewnie połączyłeś się na LTE900aero2 czyli wydmuszce LTE na 5MHz pasma( ewentualnie z LTE800 Sferii z Wyśmierzyc też na 5MHz). Pokaż testy Orange i Plusa na zewnątrz, screeny z zakładki DANE w NCI i wieczorne speedtesty. Do tego test T-Mobile oraz Play. Ten ostatni operator ma w Wyśmierzycach BTS z 4 pasmami LTE i ich agregacją czyli LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800. w przypadku wyboru jakiegokolwiek operatora trzeba sie liczyć z zakupem zewnętrznej anteny kierunkowej.

Bardzo dziękuję za pomoc.
    Oczywiście zrobię wszystkie testy, ale muszę nabyć startery różnych sieci. Jak już będę wszystko miał, to wrzucę screeny.

Dodano po 13 [godziny] 5 [minuty]:

No dobra, udało mi się zrobić trochę testów, niestety nie ma T-mobile, bo chyba jednak nie udało się pani w sklepie zarejestrować karty.
    Obrazków jest trochę dużo, bo w tej zakładce "Dane" pojawiają się i znikają różne dane, szczególnie było tak w wypadku Play. Mam nadzieję, że będzie wszystko zrozumiałe. Przy Speedteście opisałem ręcznie która to sieć. Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc Jaki internet mobilny - okolice Wyśmierzyc

Dodano po 3 [minuty]:

Na pierwszy rzut oka Orange jest bezkonkurencyjne, aczkolwiek momentami zdarza się słaby transfer.
  • Poziom 2  
    Dzięki serdeczne, też mi się tak wydawało.
    Na szczęście znalazłem lokalnego dostawcę z internetem radiowym.