Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można otworzyć ani naprawic pliku docx z Pendrive''a

MichalWPotrzebie 27 Lis 2018 14:42 504 19
  • #1 27 Lis 2018 14:42
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

Szanowni Użytkownicy,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Nie mogę otworzyć pliku docx z pendrive'a. Próbowałem go też naprawić programami takimi jak Stellar Fix, Office Recovery i paroma innymi - nic nie pomaga. Plik jest dość ważny i nie wiem, co dalej z tym mam robić... Jestem zielony w tematach komputerowych i mam nadzieję, że ktoś z tutejszych Użytkowników poświęci chwilę i zechce spróbować mi pomóc odzyskać ten plik.

0 19
  • #2 27 Lis 2018 15:08
    pcunit
    Poziom 22  

spróbuj otworzyć ten plik za pomocą przeglądarki ie explorer

0
  • #3 27 Lis 2018 15:12
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

Nie działa. Nie może otworzyć pliku.

0
  • #4 27 Lis 2018 16:01
    ta_tar
    Poziom 30  

A próbowałeś np. WordPad lub skopiować go na komputer?

0
  • #5 27 Lis 2018 16:11
    internick
    Poziom 34  

Jeśli nie pochodził (czytaj: nie wyciąłeś) z Twojego komputera to po tylu operacjach z pendrive pewnie będzie ciężko.
    Jedyne sensowne narzędzie to DMDE.

0
  • #6 27 Lis 2018 16:15
    helmud7543
    Poziom 42  

Jaka jest historia usterki tego pliku? Błąd zapis? Błąd przy kopiowaniu? Inne?

0
  • #7 27 Lis 2018 16:20
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

Próbowałem skopiować go na komputer, ale nic nie pomogło.
    Odpaliłem teraz Recuva i mi wykazało, że został nadpisany pdfem, który wgrałem do zupełnie innego folderu. Więc chyba koniec...

Historia usterki jest następująca: Pracowałem na nie swoim komputerze i plik docx zapisałem bezpośrednio na pendrive'a. Po powrocie do domu otworzyłem plik bo potrzebowałem znaleźć jedną rzecz. Otworzył się normalnie, zamknąłem go, zgrałem na pendrive'a pdfa i na tym zakończyłem używanie pendrive'a na trzy tygodnie. Ostatnio wydrukowałem fragment wspomnianego pdfa w drukarni i dziś, przy próbie otwarcia pliku docx okazało się, że nie może zostac otwarty.

0
  • #8 27 Lis 2018 16:24
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Plik obecny na urządzeniu nie może zostać nadpisany innym, jest to możliwe tylko w wyniki błędu logicznego lub skasowania pliku nadpisanego. Czy ten plik uszkodzony możesz załączyć na forum?

0
  • #9 27 Lis 2018 16:27
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

mati211p napisał:
    Plik obecny na urządzeniu nie może zostać nadpisany innym, jest to możliwe tylko w wyniki błędu logicznego lub skasowania pliku nadpisanego. Czy ten plik uszkodzony możesz załączyć na forum?

Oczywiście, załączam.

Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

0
  • #10 27 Lis 2018 18:04
    mati211p

Taki plik był w oryginale na pendrive po wgraniu tego pdf-a? Pendrive jest ok, to nie jest jakaś podróbka? Faktycznie wygląda na nadpisany.

0
  • #11 27 Lis 2018 18:05
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

Tak, taki był plik. Nie wydaje mi się, by państwowy urząd rozdawał podróbki. Rozumiem, że nie da się z tym nic zrobić?

0
  • #12 27 Lis 2018 18:10
    internick
    Poziom 34  

A ja Cię zmartwię i z pewnego Urzędu Miasta dostałem podróbkę. Były niebieskie, czarne, czerwone. Takie z obrotową blaszką na okrągłym trzpieniu. Tylko to były materiały promocyjne, a nie narzędzie do pracy.
    Czy próbowałeś DMDE?

1
  • #13 27 Lis 2018 18:10
    mati211p

Czy plik był gdziekolwiek przenoszony, czy był tylko na pendrive? Jeśli tylko na pendrive to zabezpiecz jego kopię poprzez kopię posektorową i próbuj skanowania RAW w DMDE (DMDE znajduje po sygnaturze np. wszystkie pliki docx jakie są na urządzeniu) - to o ile nie będziesz odzyskiwał z dysku z którego masz uruchomiony system aktualnie (wtedy też pobranie DMDE i kopia posektorowa do wykonania do pliku na urządzenie z którego nie będziesz próbował odzyskiwać pliku). Jeśli był też na dysku np. z którego uruchamiasz system, to można się pokusić też o odzysk z innego urządzenia (tu. dysku), tylko wtedy nie należy korzystać z systemu na tym dysku i nic na niego wgrywać (bo każde pobranie programu, przeglądanie strony www itd zwiększa ryzyko nadpisania o ile jeszcze jest do odzysku).

0
  • #14 27 Lis 2018 18:13
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

Był tylko na pendrive. Postaram się DMDE użyć, ale jak zaznaczyłem - jestem bardzo zielony.

Co to kopia posektorowa?

EDIT: Ok, chyba umiem zrobić tę kopię. Rozumiem, że to pendrive skanuję?

0
  • #15 27 Lis 2018 18:19
    mati211p

Kopia posektorowa jak nazwa mówi jest to kopia sektor po sektorze danego urządzenia. Przykładowy film z wykonania takiej kopii:

Tu liczba ponowień ze względu na specyfikę tematu wynosiła 50, u Ciebie może być 1.
    Skan urządzenia może dotyczyć urządzenia fizycznego lub jego kopii, nie ma to wtedy znaczenia. Kopia musowo do pliku, inaczej nadpiszesz dane na innym urządzeniu.

0
  • #16 27 Lis 2018 18:38
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

Dziękuję, przeskanuję zatem RAW jak tylko zrobi się kopia. Mam nadzieję, że się uda!

Dodano po 16 [minuty]:

Niestety, wygląda na to, że się nie uda. Wszystkie pliki doc lub docx które odzyskał są innymi plikami niż ten, o który mi chodziło...

0
  • #17 27 Lis 2018 19:02
    mati211p

Skoro DMDE nie znalazł tego pliku to chyba nikłe szanse, jeśli nie był w innej lokalizacji też ten plik (chyba, że autoodzyskiwanie Office coś zapisało). Można jeszcze sprawdzić lokalizację tego pliku na urządzeniu, tj wg DMDE (które 74 sektory) oraz sprawdzić co wg DMDE się tam znajduje (pisałeś, że plik nadpisany przez pdf, by potwierdzić jednoznacznie niestety ale brak możliwości jego odzyskania).

0
  • #19 27 Lis 2018 20:09
    MichalWPotrzebie
    Poziom 4  

Niestety. Nie łudzę się nawet nadzieją, że jest gdzieś w plikach tymczasowych na laptopie, z którego wtedy korzystałem. Minął od tego czasu prawie miesiąc...

Dodano po 55 [minuty]:

pidar napisał:
    Podaj jeszcze informacje pozyskane z ChipGenius i z Flash Drive Information Extractor, jestem ciekaw "jakości" tego urządzenia.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17043737#17043737
    https://www.antspec.com/usbflashinfo/index.php

Rozumiem, że o to chodziło?

0
  • #20 27 Lis 2018 22:16
    pidar
    Poziom 43  

MichalWPotrzebie napisał:
    Rozumiem, że o to chodziło?

Tak.
    pidar napisał:
    ... jestem ciekaw "jakości" tego urządzenia.

Niestety "kiepska jakość". :|

Czytaj, przyda się to na przyszłość, gdy np. pojawi się zabezpieczenie przed zapisem (o ile już nie jest?):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17152418#17152418
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16941695#16941695

1