Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby

27 Nov 2018 18:55 783 5
  • Level 12  
    Witam,
    Telewizor LCD Toshiba 32AV934G
    Model Pł, Głównej 32AV933_MAIN BD REV 1.2
    Model Zasilacza DPS 140SP

Po podłaczeniu do sieci Miga dioda Stand-By, napięcie na linii 5V od str. zasilacza skacze pomiędzy 2.5-1.5V, po odłączeniu płyty głównej napięcie się utrzymuje na poziomie 5V .

Od strony zasilacza sprawdziłem wszystkie kondensatory - Są OK.
    Sprawdziłem jeszcze D957 , D240, D210

Na diodzie ZD904 pokazuje zwarcie w obie strony, po wylutowaniu diody i jej sprawdzeniu - jest sprawna .

Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby Telewizor LCD Toshiba 32AV934G - Miga dioda standby
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 15  
    Hot air w rękę i przelutować układ z 3-go od końca zdjęcia - ten nad gniazdem wiązki wyświetlacza - pod tą wiązką. Dużo topnika daj i upewnij się, że układ się przelutował. Nie ma tam pada pod spodem więc nie powinno być trudno.
    Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Level 12  
    Rozumiem,
    Jaka temperaturę i czas zalecisz dla przelutowania układu? Stacja HotAir to WEP872D, mam też stację T862++
    Zrobiłem test z zasilaczem laboratoryjnym, podałem 5V na linię STBY - pobierany prąd 0.82A, dioda STBY świeci normalnie, test był bez podłączonego zasilacza płyty głównej.
  • Level 15  
    Spokojnie dajesz 380 - nie będzie popcornu. Kilkanaście sekund i dotknij pęsetą by go lekko szturchnąć. Dużo topnika a potem umyj i sprawdź.
  • Level 12  
    Przelutowałem układ nad wiązka wyświetlacza, TAS5707L - dioda standby zaświeciła na krótką chwilę i dalej miga, po każdym następnym podłączeniu sieci jest miganie.
  • Level 12  
    Przelutowałem dziś 3 układy zaznaczone na foto, Dioda StandBy świeci się prawidłowo , napięcie 5.07V , brak jest jednak reakcji na włącznik, nie ma zasilania 24V i 12V .