Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V50, 2007 - Centralny zamek- nie zamyka drzwi kierowcy

27 Lis 2018 19:47 2472 9
  • Poziom 10  
    Heloł,

Problemik mam taki- że nie działa zamykanie pilotem drzwi kierowcy.

Otwieranie pilotem normalnie dział - za każdym razem, natomiast z zamykaniem jest problem.

Wszystkie pozostałe drzwi się zamykają a kierowcy niestety nie - raz na kilkanaście naciśnięć pilota może zadziała.

Kluczykiem bez problemu można zamknąć i otworzyć.

Czy może ktoś coś pomóc??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Sprawdź przelotkę pomiędzy drzwiami a karoserią, a następnie podłącz pod komputer i zobacz czy zamek jakieś błędy wyrzuca.
  • Poziom 10  
    Błędów nie wywala, przelotki nie sprawdzałem (sprawdzę)- rozumiem ,że pod katem przetarć, uszkodzeń itp??
  • Poziom 35  
    kemyz napisał:
    Błędów nie wywala, przelotki nie sprawdzałem (sprawdzę)- rozumiem ,że pod katem przetarć, uszkodzeń itp??

Dokładnie tak. Często mogą być przewody połamane i po prostu dotykają się. Warto zajrzeć w te miejsce.
    Nie zapomnij odłączyć wcześniej akumulatora.
  • Poziom 10  
    Ok, Dzięki, sprawdzę....
  • Poziom 10  
    Helo,

No jest lekka poprawa, kostki poczyściłem(te zaznaczone) , ale i tak czasami problem z otwieraniem/zamykaniem wystąpi .

Powiedzcie prosze jak sie dobrać do kostki miedzy drzwiami a słupkiem w tej czarnej osłonie harmonijkowej??

tak to wyglada:

A moze to nie wina połączeń tylko coś innego?? sam zamek? silniczek? sterownik?
  • Poziom 2  
    Mam identyczny problem w V60 2013r. Pilot nie zamyka wyłącznie drzwi kierowcy, zamek można zamknąć ręcznie (kluczykiem awaryjnym) potem pilot je bez problemu otwiera. Jaki był finał z twoim Volvo? znalazłeś przyczynę?
  • Poziom 10  
    Silniczek.

Trzeba wybebeszyc zamek, rozebrać, wymienić silniczek i śmiga !!
    Mi zeszło jakieś 3-4 godziny.
    Silniczek z alle.....za chyba 30 zł.

Można tez kupić zamiast silniczka cały zamek z Focusa, silniczki nie zawsze są a na przesyłke z Aliexpress trzeba długo czekać....
  • Poziom 2  
    Dodam jeszcze że kierunkowskazy mrugały zarówno przy zamykaniu jak i otwieraniu centralnego zamka. Teraz świecą wyłącznie przy otwieraniu, a przy zamykaniu już nie świecą.

Dodano po 1 [minuty]:

To zapowiada sie grubsza robota, miałem nadzieję że to przetarta wiązka na przegubie.